Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - sprzedaż działki.
Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - usługi związane z doradztwem w zakresie informatyki.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12.0 oraz 62.02.30 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12 oraz 62.02.30 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, a przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.11 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Kwestia zastosowania właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - sprzedaż medali, odznak i automatów.
Możliwość zastosowania stawki ryczałtu w wysokości 8,5% przychodów ze świadczenia usług pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego.
Zmiana formy opodatkowania po wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej.
Przychody z opisanego we wniosku najmu nieruchomości nie mogą stanowić źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Mając bowiem na uwadze profesjonalny, zarobkowy, zorganizowany i ciągły charakter prowadzonego najmu, podejmowane przez Wnioskodawcę czynności wypełniają przesłanki zawarte w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
zakresie naprawy i konserwacji urządzeń elektronicznych na rzecz osób prawnych spółek akcyjnych i spółek z o.o.
Jedynie określona w umowie wysokość czynszu stanowi przysporzenie majątkowe Wnioskodawcy jako wynajmującego, a tym samym generuje przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Natomiast należności z tytułu opłat stałych jak i opłat eksploatacyjnych wynikających ze zużycia mediów (należnych usługodawcom), do których zobowiązany jest zgodnie z zawartą umową najmu najemca, nie stanowią
Z uwagi na to, iż umowa najmu nie jest zawarta w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej, przychody z tytułu najmu nieruchomości będą mogły zostać opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych, o ile Wnioskodawca złożył stosowne oświadczenie w przewidzianym przepisami terminie o wyborze tej formy opodatkowania.
Stwierdzić należy, że przychód uzyskany z wynajmowania nieruchomości może być zaliczony do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu najmu nieruchomości mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%.
stwierdzić należy, iż Wnioskodawca nie miał obowiązku opodatkować przychodów działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki cywilnej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Aby opodatkować przychody powstałej 1 lipca 2008 r. spółki zryczałtowanym podatkiem Wnioskodawca powinien złożyć pisemny wniosek lub oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów osiągniętych w spółce
Stwierdzić należy, że źródłem przychodu, w stosunku do którego przez cały rok podatkowy obowiązuje raz wybrana forma opodatkowania jest najem, a nie każda zawarta umowa czy wynajmowana nieruchomość oddzielnie. Oznacza to, że wybrana przez Wnioskodawcę forma opodatkowania, tj. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, obowiązywać będzie w stosunku do przychodów osiągniętych z najmu wszystkich nieruchomości
Czy w sytuacji, kiedy uzyskuje się dochody z dwóch źródeł, tj. z tytułu udziałów w spółce cywilnej (które opodatkowane są na zasadach ogólnych według obowiązującej skali podatkowej) oraz z działalności prowadzonej samodzielnie ustalając, czy doszło do przekroczenia kwoty przychodów w wysokości 150.000 euro powinno się brać pod uwagę sumę uzyskanych przychodów z działalności wykonywanej w ramach umowy
Czy w przypadku, gdy przychody z ww. działalności nie przekroczą ustalonego na rok 2008 limitu kwoty 565.200 zł i wyniosą ok. 555.000 zł podatnik może opłacać podatek zryczałtowany w roku 2009?
Czy zakładając firmę budowlaną na własne nazwisko, o takim samym rodzaju działalności jak małżonek, można wybrać opodatkowanie na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, gdy firma męża nie będzie jednocześnie likwidowana?Czy zakładając firmę budowlaną można wybrać opodatkowanie na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - w przypadku, gdyby mąż zmienił formę opodatkowania ze względu
Czy rozpoczynając działalność gospodarczą Wnioskodawca będzie mógł się rozliczać ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy po przekroczeniu w 2007 r. kwoty 250.000 euro, podatnik będzie zmuszony zmienić w roku 2007 formę opodatkowania oraz zaprowadzić właściwe księgi?
W którym momencie należałoby ująć w księgach podatkowych fakturę wystawioną już po rozliczeniu danego miesiąca i odprowadzeniu zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Czy jest kosztem uzyskania przychodów 2005 r. wierzytelność, gdy postanowieniem z 06.07.2005 r. ogłoszono upadłość dłużnika Spółki z możliwością zawarcia układu? Na wierzytelność Spółka dokonała opisu aktualizującego w lipcu 2005 r. Należność netto wynikająca z faktury sprzedaży Spółka zarachowała do przychodów w momencie dokonania sprzedaży.
W którym momencie należy skorygować przychody w przypadku otrzymania faktury korekty?