określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu przeniesienia na Gminę własności nieruchomości w zamian za odszkodowanie
Wątpliwości Wnioskodawcy budzi fakt, że towar nie będzie w żadnym momencie znajdował się w magazynie Wnioskodawcy, w związku z powyższym nie będzie można ustalić, zdaniem Wnioskodawcy, kiedy i czy Wnioskodawca był właścicielem towaru będącego przedmiotem transakcji, w związku z powyższym trudno jest ustalić moment, w którym Wnioskodawca będzie miał prawo rozporządzać towarem jako jego właściciel.
W jakim miesiącu można dokonać odliczenia podatku naliczonego z faktury zakupu za zakupiony towar, środki trwałe lub wyposażenie?
Przedmiotowym wnioskiem Podatnik zwrócił się z prośbą o potwierdzenie prawidłowości swojego stanowiska dotyczącego momentu rozpoznania przychodu z tytułu sprzedaży mieszkań dla celów podatku dochodowego od osób prawnych - zarówno w stanie prawnym obowiązującym w 2006r., jak i w stanie prawnym obowiązującym od 1stycznia 2007r.
1) Czy łączna kwota nienależnego świadczenia z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia, która będzie przysługiwać Spółce od miasta stanowić będzie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w całości, czy też tylko w części stanowiącej nadwyżkę ponad kwotę przychodu zadeklarowanego przez Spółkę w roku 2002 rok w wysokości wynikającej z faktury VAT wystawionej w dniu 15 listopada
Spółka dokonując zakupów otrzymuje od niektórych kontrahentów faktury z dopiskiem "wydany towar jest własnością firmy do czasu zapłaty za niniejszą fakturę". Często zdarza się tak, iż faktura zakupu jest wystawiona np. 20.05.2006, wpłynęła do Spółki 24.05.2006, towar otrzymaliśmy 25.05.2006 a termin zapłaty jest ustalony na 02.07.2006.1. Kiedy Spółka nabywa prawo do odliczenia podatku naliczonego?
Spółka zajmuje się działalnością produkcyjną w zakresie produkcji folii budowlanej, stosowanej w budownictwie. Transakcje sprzedaży dokumentowane są fakturami VAT, na których określony jest 40-dniowy termin płatności oraz adnotacja "do czasu zapłaty należności towar jest własnością sprzedawcy". Wątpliwości dotyczą terminu powstania obowiązku podatkowego.
Dokonałam zakupu lokalu użytkowego za cenę, której płatność została rozłożona na raty; w lokalu prowadzę działalność gospodarczą. Czy odpisy amortyzacyjne mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów już od chwili zakupu przedmiotowego lokalu mimo uiszczenia w tym terminie tylko części należności, czy też winny być naliczane dopiero po spłacie całej ceny zakupu oraz do kosztów uzyskania przychodu