Dokumentowania wewnątrzwspólnotowego przesunięcia własnych towarów podlegającego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 13 ust. 3 ustawy o VAT na podstawie faktury wystawionej w systemie KSeF, rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług na dotychczasowych zasadach, tj. w momencie wystawienia faktury oraz udostępniania faktur wystawionych w KSeF w Państwa wewnętrznej
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
W zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów fakturami oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
Brak obowiązku rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów a w konsekwencji braku obowiązku naliczania i odprowadzania podatku VAT od WNT oraz składania deklaracji VAT-8.
moment powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów
Dokumentowanie fakturami wykorzystania towarów w ramach tej samej działalności gospodarczej.
określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów
Uznania nabywanego świadczenia za świadczenie kompleksowe oraz obowiązek rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, powstanie obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na podstawie faktury zaliczkowej, a także moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Faktura wystawiona przez Wnioskodawcę na rzecz Kupującego nie dokumentuje transakcji WDT z art. 13 ust. 3 ustawy i nie potwierdza transakcji opisanej we wniosku.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, miejsce opodatkowania nabywanych usług oraz opodatkowanie i dokumentowanie przemieszczeń własnych towarów.
Opodatkowanie przemieszczenia towarów z Niemiec oraz ich późniejszego powrotnego przemieszenia do Niemiec oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów sprawdzonych na unijny obszar celny.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz moment powstania obowiązku podatkowego
uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i określenie podmiotu, na który powinna być wystawiona faktura wewnętrzna, wykazanie transakcji w deklaracji VAT-7
uznanie przemieszczenia towarów własnych z terytorium Czech do Polski za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz obowiązek rozliczenia dostawy towarów na terytorium Polski na rzecz polskich kontrahentów
Czy Wnioskodawca może wystawić jedną fakturę wewnętrzną za dany okres, który pobrał towar z magazynu konsygnacyjnego, dokumentującą pobranie tego towaru a stanowiąca dla niego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?
Obowiązek wystawienia faktury, wykazania w deklaracji VAT-7 i informacji podsumowującej przemieszczenia samochodu użytkowanego w ramach leasingu.
Dla przedmiotowej transakcji, która jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów, obowiązek podatkowy powstaje 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru do Polski. W informacji podsumowującej VAT UE, Wnioskodawca powinien wykazać jako kontrahenta przedstawiciela fiskalnego z Holandii. Do wyliczenia podstawy opodatkowania należy przyjąć wartość towarów wynikającą z faktury
VAT - w zakresie ustalenia czy opisana we wniosku transakcja stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego
Uznanie za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, sprzedaży towarów pozostawionych w depozycie w magazynie kontrahenta na terenie unii.
1. Czy dostawca z Belgii słusznie naliczył Wnioskodawcy podatek VAT mimo, że firma polska wykonująca na jego podzlecenie konstrukcję nośną pod kruszarkę obciążyła go podatkiem VAT? 2. Czy Wnioskodawca winien zapłacić naliczony podatek? 3. Czy w przypadku kiedy okaże się, że dostawca z Belgii słusznie naliczył Wnioskodawcy podatek VAT będzie przysługiwało prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę
Jakie koszty należy wliczać do podstawy opodatkowania przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, jeżeli podmiot trzeci (spedytor) organizuje fracht morski, transport drogowy do Polski, uiszcza opłaty portowe, ubezpiecza towar, pokrywa wszystkie koszty, a następnie obciąża Wnioskodawcę tymi kosztami tj. fakturą VAT i notą obciążeniową?