Skutki podatkowe przekształcenia Przedsiębiorcy w jednoosobową spółkę kapitałową – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy wniesienie mienia przez Fundatorów oraz przez Przyszłych beneficjentów do Fundacji w postaci wskazanej w przedstawionym w opisie zdarzenia przyszłego, po dokonaniu „przekształcenia” w fundację rodzinną w rozumieniu ustawy o fundacji rodzinnej, będzie dla Fundacji stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805, ze zm.)?
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
Czy odpisy aktualizujące dotyczące przychodów spółki jawnej, utworzone w okresie istnienia SJ i niebędące kosztem podatkowym dla wspólników SJ, a figurujące w Spółce na ostatni dzień Spółki na zwykłym CIT, winny być uwzględnione jako koszt podatkowy Spółki na zwykłym CIT, w ramach tzw. korekty wstępnej, o której mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 2 lit. b UCIT, - Czy odpisy aktualizujące dotyczące przychodów
Skutki podatkowe przekształcenia Przedsiębiorcy (os. fizycznej) w jednoosobową spółkę kapitałową - spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Dotyczy skutków podatkowych przekształcenia spółki komandytowej w spółkę kapitałową.
Sposób dokumentowania opłat w związku z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (część pytania nr 2).
Możliwość opodatkowania przychodów Prostej Spółki Akcyjnej (przekształconej z jednoosobowej działalności gospodarczej) w formie ryczałtu ewidencjonowanego.
Skutki podatkowe związane z pobieraniem opłat przekształceniowych i kwestii dokumentowania tych opłat.
Podatek od towarów i usług w zakresie terminu wystawienia faktur dokumentujących opłatę za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności, określenia daty sprzedaży i zawarcia stosownych kwot na ww. fakturach (pytanie nr 2 z wniosku) oraz opodatkowania podatkiem VAT należności za lata 2019-2021 z tytułu przekształcenia.
Termin wystawienia faktury w związku z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
Dokumentowanie opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów.
Czynność polegająca na wycofaniu przez Wnioskodawcę Nieruchomości, które w dalszym ciągu będą przez Wnioskodawcę wykorzystywane na cele najmu, a więc do prowadzenia działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy – nie będzie stanowić na gruncie ustawy o VAT, dostawy towarów ani świadczenia usług, a co za tym idzie, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie: prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego, prawa do zmniejszenia podstawy opodatkowania oraz przejścia (sukcesji) wszystkich praw i obowiązków w związku z przekształceniem spółki.
Brak opodatkowania czynności wyłączenia z działalności Nieruchomości komercyjnych przed przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy w Spółkę, w celu wykorzystywania ich na potrzeby wynajmu w nowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy.
Skutki podatkowe związane z przekształceniem przedsiębiorstwa prowadzonego dotychczas w formie działalności gospodarczej osoby fizycznej w spółkę kapitałową.
zakresie: - skorygowania dokumentem faktura korygująca - niezwiązana z kwotą sprzedaży i podatku VAT należnego faktury sprzedaży w obrocie krajowym wystawionej przez Przedsiębiorcę od dnia przekształcenia do dnia uzyskania informacji o przekształceniu, tj. 27.07.2017-08.08.2017, - sprzedaży dokonanej w okresie 27.07.2017-08.08.2017, pierwotnie ujętej w fakturach wystawionych przez Przedsiębiorcę, następnie
Prawo Spółki z o.o., powstałej na skutek przekształcenia przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych w dniu lub po dniu przekształcenia z danymi osoby fizycznej, dokumentujących dostawy i usługi świadczone zarówno przed, jak i po przekształceniu oraz obowiązku wystawienia not korygujących
rozliczenie podatku VAT w związku z wystąpieniem sukcesji prawnopodatkowej
rozliczenie podatku VAT w związku z wystąpieniem sukcesji prawnopodatkowej
Prawo do odliczenia podatku VAT przez spółkę z o.o. z faktur wystawionych przed datą przekształcenia na Wnioskodawcę oraz wystawionych po dniu przekształcenia na Wnioskodawcę oraz uwzględnienie przez spółkę z o.o. w deklaracji VAT-7 w poz. 42 kwoty podatku do przeniesienia (nadwyżki podatku naliczonego nad należnym) wykazanej przez Wnioskodawcę w deklaracji w poz. 62.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na Wnioskodawcę jako osobę fizyczną w dniu lub po dniu przekształcenia w spółkę kapitałową oraz możliwość wystawienia not korygujących.
ewidencjonowania w rejestrze VAT korygujących faktur zakupu przez Wnioskodawcę jako następcę prawnego osoby fizycznej wnoszącej aportem przedsiębiorstwo do spółki (w stanie faktycznym)
ewidencjonowania w rejestrze VAT faktur i faktur korygujących dotyczących zakupu, a także wystawiania korygujących faktur sprzedaży przez Wnioskodawcę jako następcę prawnego osoby fizycznej wnoszącej aportem przedsiębiorstwo do spółki (w zdarzeniu przyszłym)