Obowiązek udokumentowania fakturami sprzedaży składników majątku i pracowników, niewyłączonej z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, oraz świadczenia usług w zamian za wynagrodzenie exit fee oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z ww. faktur.
Kwalifikacja składników materialnych i niematerialnych jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz zwolnienia przedmiotowego.
Zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT do planowanego aportu X do nowej spółki, a w konsekwencji brak obowiązku wystawienia faktury VAT.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności wniesienia w drodze darowizny do fundacji rodzinnej całego przedsiębiorstwa.
Uznanie Zespołu składników wnoszonych do fundacji rodzinnej za przedsiębiorstwo i wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących w Okresie przejściowym nabycie towarów i usług.
Uznanie Państwa Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku od towarów i usług oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Państwa Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku VAT oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Czy przeniesienie przez Pana na rzecz pokrycia funduszu założycielskiego fundacji całości przedsiębiorstwa do fundacji będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i czy fundacja rodzinna będzie miała obowiązek korekty naliczonego podatku od towarów i usług.
W zakresie skutków podatkowych związanych z dostawą składników majątkowych.
Uznanie, że wniesienie do fundacji rodzinnej całego przedsiębiorstwa będzie wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe dotyczące umowy o przejęcie zarządzania funduszem inwestycyjnym.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego przez zbywającego przedsiębiorstwo Podatnika oraz Nabywcę, tj. Fundację rodzinną.
Brak uznania wyodrębnionych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, a w konsekwencji opodatkowanie podatkiem VAT planowanej transakcji sprzedaży oraz obowiązek udokumentowania tej transakcji fakturą i prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego na tej fakturze.
Interpretacja indywidualna w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącym wystawienia korekty deklaracji, zwrotu nadpłaty, prawa do odliczenia z faktur oraz faktur korygujących w związku z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego.
Uznanie składników majatku w wyniku połączenia się spólek za przedsiębiorstwo, wyłączenie transakcji z opodatkowania, braku obowiązku wystawienia faktury oraz brak prawa do obniżenia podatku VAT.
Wyłączenie z opodatkowania przedsiębiorstwa w przypadku przekazania majątku Spółki Jawnej na Wnioskodawcę, korekta w zw. z art. 91 ust. 9 ustawy, wyłączenie z opodatkowania przekazanie przedsiębiorstwa w formie darowizny do fundacji rodzinnej.
W zakresie ustalenia, czy Spółka będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu Faktur zgodnie z art. 15 ust. 4e Ustawy o CIT, przy założeniu, że koszty wynikające z Faktur mieszczą się w zakresie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT oraz czy wspólnik rozliczający CIT w ramach PGK będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania
Uznanie Państwa stanowiska w zakresie pytania nr 1 za prawidłowe, na które odpowiedź implikuje konsekwencje podatkowe w podatku CIT również dla Wspólnika (PGK), zgodzić się należy Państwa stwierdzeniem, że Wspólnik działający w ramach PGK nie będzie miał prawa do rozpoznania kosztów z tytułu Faktur w swoich podatkowych kosztach uzyskania przychodu. Koszty te bowiem zostaną uwzględnione w wyniku podatkowym
W zakresie ustalenia, czy: • Spółka będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu Faktur zgodnie z art. 15 ust. 4e Ustawy o CIT, przy założeniu, że koszty wynikające z Faktur mieszczą się w zakresie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT; • Wspólnik rozliczający CIT w ramach PGK będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania
Ustalenia, czy: - Spółka będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu Faktur zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), przy założeniu, że koszty wynikające z Faktur mieszczą się w zakresie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT; - Wspólnik rozliczający CIT w ramach PGK będzie
Brak opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy wniesienia majątku do fundacji rodzinnej.
Darowizna Zespołu składników do Fundacji Rodzinnej jako transakcja zbycia przedsiębiorstwa, brak obowiązku korekty wieloletniej.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT rozliczenia przychodów, kosztów i nakładów, braku konieczności udokumentowania tych czynności fakturą oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego bez konieczności zastosowania prewspółczynnika.