Skutki podatkowe przeniesienia części pracowników Działów do Oddziału.
Uznanie, czy Zespół Składników wnoszony darowizną do Fundacji rodzinnej będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa i czy transakcja ta będzie stanowić czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 oraz czy Zbywca nie będzie zobowiązany do dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ustawy.
Uznanie że przedmiotu Transakcji nie należy zakwalifikować jako „przedsiębiorstwo” lub „zorganizowaną część przedsiębiorstwa”, sprzedaż budynków oraz budowli zlokalizowanych na nieruchomościach gruntowych będzie stanowiła dostawę zwolnioną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 Ustawy o VAT, dostawa składających się na przedmiot Transakcji rzeczy ruchomych, w tym urządzeń
Ustalenie, czy zespół składników będących przedmiotem transakcji, tj. przekazania in natura na rzecz Gminy w ramach podziału majątku likwidowanej Spółki – stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i czy w związku z tym opisana transakcja będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie wniesienia składników majątku za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia przez Pana do fundacji rodzinnej mienia otrzymanego uprzednio w związku z rozwiązaniem spółki, której był Pan wspólnikiem.
Prawa do odliczenia w związku z nabyciem nieruchomości rolnych i ruchomości w postaci maszyn i urządzeń rolniczych.
Ustalenie czy planowana Transakcja nie będzie stanowić transferu zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT. Ustalenie czy planowana Transakcja będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o VAT i tym samym nie będzie ona wyłączona z opodatkowania tym podatkiem na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT. Prawo do obniżenia kwoty
W zakresie uznania, że dostawa Nieruchomości w ramach Transakcji stanowić będzie dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT, będzie opodatkowana VAT i nie będzie podlegała zwolnieniu z VAT a w wyniku otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT potwierdzającej faktyczne dokonanie Transakcji, Kupujący będzie uprawniony do obniżenia kwoty VAT należnego o kwotę VAT naliczonego przy nabyciu Nieruchomości
Brak opodatkowania podatkiem VAT wniesienia przez Wnioskodawcę do fundacji rodzinnej mienia otrzymanego uprzednio w związku z rozwiązaniem spółki.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa do fundacji rodzinnej.
Uznanie składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i niepodleganie opodatkowaniu czynności wniesienia majątku w postaci wydzielonej części przedsiębiorstwa do fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wniesienia nieruchomości jako ZCP do fundacji rodzinnej.
Uznanie za podatnika podatku VAT w związku z otrzymywaniem świadczenia pieniężnego (prowizyjnego) z tytułu wypłaty wierzytelności przyszłej i obowiązek udokumentowania fakturą VAT ww. czynności.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT transakcji darowizny Nieruchomości, jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa, brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego, o której mowa w art. 91 ust. 4-5 ustawy, w związku z wniesieniem do Fundacji Rodzinnej tytułem darowizny Nieruchomości oraz uznania wyłącznie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu darowizny na rzecz Fundacji Rodzinnej Nieruchomości
Obowiązek udokumentowania fakturami sprzedaży składników majątku i pracowników, niewyłączonej z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, oraz świadczenia usług w zamian za wynagrodzenie exit fee oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z ww. faktur.
Kwalifikacja składników materialnych i niematerialnych jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz zwolnienia przedmiotowego.
Zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT do planowanego aportu X do nowej spółki, a w konsekwencji brak obowiązku wystawienia faktury VAT.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności wniesienia w drodze darowizny do fundacji rodzinnej całego przedsiębiorstwa.
Uznanie Zespołu składników wnoszonych do fundacji rodzinnej za przedsiębiorstwo i wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących w Okresie przejściowym nabycie towarów i usług.
Uznanie Państwa Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku od towarów i usług oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Państwa Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku VAT oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Czy przeniesienie przez Pana na rzecz pokrycia funduszu założycielskiego fundacji całości przedsiębiorstwa do fundacji będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i czy fundacja rodzinna będzie miała obowiązek korekty naliczonego podatku od towarów i usług.