Dotyczy ustalenie, czy dzień podpisania protokołu odbioru prac budowlanych określa jednocześnie moment powstania przychodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników prac rozwojowych i badań przemysłowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
W zakresie ustalenia, czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace spełniają definicje działalności badawczo-rozwojowej, a tym samym uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym, koszty materiałów poniesione w związku z opracowaniem partii pilotażowych mogą zostać uznane za koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 1 Ustawy o CIT oraz mogą zostać rozliczone w rozliczeniu rocznym CIT za lata 2018-2022 oraz lata następne?
Otrzymane przez Panią środki finansowe za wykonanie prac B+R będzie stanowiło dla Pani przychód z innych źródeł niekorzystający ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT.
Brak podlegania opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży produktów wytworzonych przez uczestników Pracowni (osoby niepełnosprawne) w ramach realizowanego programu rehabilitacji.
W zakresie ustalenia czy do kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 2 uCIT, jako koszty materiałów i surowców, mogą Państwo zaliczyć koszty półproduktów oraz produktów gotowych, których koszty zostały wyodrębnione na podstawie ewidencji księgowych, a nie bezpośrednio faktur VAT (Pytanie 2) jest prawidłowe.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania za swój bezpośredni koszt uzyskania przychodu w podatku CIT kwot netto z faktur otrzymanych od Podwykonawcy dokumentujących wykonanie prac na cudzym gruncie (w szczególności prac budowlanych i budowlano-montażowych) dotyczących wybudowania infrastruktury (...).
Czy wyżej opisane, prowadzone przez Wnioskodawcę w stanie prawnym obowiązującym od 2018 roku, prace w ramach projektów i programów z Obszarach Produktowym, Operacyjnym, Sprzedaży i Technologicznym (których przykłady zostały opisane w stanie faktycznym (winno być: stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym) wniosku) stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, w stosunku
Do kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można zaliczyć udokumentowane fakturami VAT nakłady zwiększające wartość tego lokalu, poczynione w czasie jego posiadania, tj. od dnia objęcia w posiadanie lokalu mieszkalnego, po protokolarnym odbiorze kluczy.
Ulga na działalność badawczo-rozwojową oraz uznanie za koszty kwalifikowane wydatków związanych z działalnością badawczo-rozwojową.
w zakresie ustalenia, czy działalność Spółki opisana we wniosku spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26) ustawy o CIT, i tym samym czy Spółka jest uprawniona do skorzystania z tzw. ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT (Pytanie 1) – jest nieprawidłowe.
sprzedaż przedmiotów własnych wytworzonych przez Fundację, lub przedmiotów powierzonych przez darczyńców w ramach internetowego ryneczku charytatywnego nie stanowi odpłatnej dostawy towarów w rozumieniu art. 5 ust. 1 ustawy o VAT, stwierdzenia, że działalność Wnioskodawcy polegająca na prowadzeniu internetowego ryneczku charytatywnego, jak i późniejsze wydatkowanie środków pieniężnych uzyskanych ze
Ustalenie, w jakim momencie Spółka powinna ująć koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Ustalenie, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zakwalifikować koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej jako ulepszenie budynku (zwiększenie wartości początkowej budynku zgodnie z art. 16g ust. 13 Ustawy CIT), czy jako remont (wydatki niezwiększające wartości początkowej środka trwałego jakim jest budynek) lub też
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT otrzymanego odszkodowania i sposobu dokumentowania tego odszkodowania oraz momentu wykazania w deklaracji podatkowej kwoty odszkodowania wynikającej z podpisanej Ugody.
brak powstania przychodu z tytułu doprowadzenia stopnia zaawansowania prac do poziomu przewidzianego w planie płatności zaliczek w momencie wystawienia faktury zaliczkowej
W którym momencie powstaje obowiązek Podatkowy z tytułu rozliczenia Nakładów za Okres Budowy przy założeniu, że poszczególne Budynki, Tereny Zielone i Dodatkowa Infrastruktura zostaną oddane nie wcześniej niż w 2014 r.? W którym momencie powstaje obowiązek podatkowy z tytułu świadczenia usług naprawy, remonty, przeglądów technicznych i prac konserwacyjnych, za które pobierana jest Opłata za Utrzymanie
Przedmiotowe przychody uzyskane przez Wnioskodawczynię mającą miejsce zamieszkania w Wielkiej Brytanii z tytułu przeniesienia praw autorskich w związku z wykonaniem prac graficznych i projektowych na rzecz kontrahenta z Polski, w ramach prowadzonej tam działalności gospodarczej nie będą podlegać w Polsce opodatkowaniu, o ile Wnioskodawczyni dostarczy certyfikat rezydencji brytyjskiej. W konsekwencji