Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu wierzytelności nieściągalnych w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu nieruchomości z należnością z tytułu udzielenia Pożyczki.
czy rozliczenia zobowiązań Spółki w ramach Systemu będą stanowiły formę uregulowania zobowiązania w rozumieniu art. 15b updop (przy czym datą tego uregulowania jest data zgłoszenia zobowiązania Spółki do Systemu
Czy w sytuacji opisanej w stanie faktycznym niniejszego wniosku, wydatek poniesiony na opłatę wstępną od umowy leasingu, stanowiący koszt podatkowy w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, powinien być ujęty jednorazowo, czy może być rozliczony proporcjonalnie w czasie, przez cały okres trwania umowy leasingu, czyli identycznie jak to jest w przypadku rozliczenia bilansowego?
Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.
Ustalenia podstawy opodatkowania, w sytuacji gdy uregulowanie należności nastąpi poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności. Wystawienia faktur korygujących do faktur zaliczkowych wystawionych w latach 2004-2008. Wystawienia noty księgowej dokumentującej zwrot zaliczek.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu umorzenia za wynagrodzeniem certyfikatów w drodze umorzenia z mocy prawa wskutek ich wykupu oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu umorzenia za wynagrodzeniem certyfikatów w drodze umorzenia z mocy prawa w toku likwidacji funduszu.
W zakresie prawa do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni w przypadku regulowania należności za fakturę poprzez potrącenie
Czy dokonując rozliczenia w zeznaniu podatkowym PIT-37 za rok 2014 od sumy dochodów uzyskanych w roku 2014 zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawczyni miała prawo odliczyć potrącone w roku 2014 przez ZUS wyrównania zawieszonej emerytury składki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych w kwocie 21.230,26 zł ?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów dot. prac rekultywacyjnych.
W zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego (art. 89b) z tytułu wierzytelności nieściągalnych, w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu Składników Majątkowych z należnością z tytułu wydania przedmiotu umowy Pożyczki.
Czy na kwotę dokonanej kompensaty wzajemnych zobowiązań Gmina powinna wystawić fakturę VAT?
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wpłat na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej.
Czy prawidłowe jest działanie Wnioskodawcy w zakresie sposobu wyliczenia podatku dochodowego z pominięciem korekty i zwiększenia kosztów w opisanym wyżej stanie faktycznym?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, Wnioskodawca nie ma obowiązku dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku dokonania - przed upływem terminu zapłaty określonego w Umowie o Roboty Budowlane, nie dłuższego niż terminy określone
W którym okresie rozliczeniowym Wnioskodawca powinien ująć korektę kosztów związanych z zakupem materiałów (stanowiących koszty bezpośrednie uzyskania przychodów), w przypadku gdy otrzyma fakturę korygującą, a więc dokument stanowiący podstawę do dokonania takiej korekty, po zakończeniu roku podatkowego, w którym uzyskano przychody bezpośrednio związane z tymi kosztami oraz po upływie terminu na złożenie
Wynik na tzw. transakcji wirtualnego swapa, stanowiącej mechanizm aktualizacji wartości pozostałego do wykorzystania limitu pożyczki w EUR (udzielanej w transzach w PLN, spłacanej w EUR) na finansowanie inwestycji deweloperskiej a różnice kursowe oraz przychodóy/koszty uzyskania przychodów
Czy wskazane w stanie faktycznym potrącenie wzajemnych wierzytelności Spółki i spółki B należy uznać za dokonanie przez Spółkę spłaty zobowiązań za Turbiny w rozumieniu art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy w rezultacie Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania pełnej wysokości odpisów amortyzacyjnych od Turbin jako kosztów uzyskania przychodów?
Czy odpisy amortyzacyjne z miesięcy poprzedzających wskazane w stanie faktycznym potrącenie wzajemnych wierzytelności Spółki i spółki B Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu uregulowania tego zobowiązania tj. dokonania potrącenia Wierzytelności za Turbiny z wierzytelnością z Pożyczki 2014?
Czy potrącenie zobowiązania z tytułu zakupu Składników Majątkowych z należnością Spółki Osobowej z tytułu wydania przedmiotu umowy pożyczki udzielonej przez Sprzedawcę będzie stanowiło formę uregulowania zobowiązania na gruncie ustawy o CIT i w świetle art. 15b ustawy o CIT Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia ceny sprzedaży Składników Majątkowych do kosztów podatkowych (1) poprzez odpisy amortyzacyjne
Czy potrącenie zobowiązania z tytułu zakupu Składników Majątkowych z należnością Spółki Osobowej z tytułu wydania przedmiotu umowy pożyczki udzielonej przez Sprzedawcę będzie stanowiło formę uregulowania zobowiązania na gruncie ustawy o CIT i w świetle art. 15b ustawy o CIT Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia ceny sprzedaży Składników Majątkowych do kosztów podatkowych (1) poprzez odpisy amortyzacyjne
Czy dokonanie potrącenia wierzytelności Dostawcy o zapłatę ceny z tytułu umowy sprzedaży towarów i środków trwałych z wierzytelnością Wnioskodawcy o wypłatę kwoty pożyczki będzie skutkowało uregulowaniem ceny zakupu towarów i środków trwałych, a zatem czy do wartości sprzedanych towarów w dacie ich sprzedaży oraz do wartości odpisów amortyzacyjnych środków trwałych nabytych uprzednio przez Wnioskodawcę
Czy opisany sposób ustanawiania przez podwykonawcę umownego zabezpieczenia, pierwszego lub drugiego typu, tj. w drodze potrącania kwot potrzebnych na ustanowienie tegoż zabezpieczenia, można w świetle art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uznać za uregulowanie części faktury wystawionej przez podwykonawcę?
Czy Spółka postępuje prawidłowo uznając kompensatę wierzytelności za sposób rozliczenia (zapłaty) ujętych w niej faktur i w konsekwencji faktury takie należy uznać za zapłacone, a zatem nie znajdują do nich zastosowania przepisy art. 15b ust. 1-9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?