Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.
7 września oraz 1 października 2021 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT wprowadzone w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 2. W artykule omawiamy te zmiany oraz ich praktyczne skutki na konkretnych przykładach.
Czy alokowane na rzecz Wnioskodawcy i niezapłacone przez Wnioskodawcę wynagrodzenie za usługi, które nie zostały na jego rzecz wykonane jest przychodem Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT?
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu nieodzyskanych kwot z tytułu należności wobec duńskiego Kontrahenta wskazanych w stanie faktycznym w związku z udokumentowaniem nieściągalności należności wobec tego Kontrahenta, a jeżeli tak, to za jaki rok podatkowy ta należność będzie stanowiła dla Wnioskodawcy koszt podatkowy i jakie dokumenty Spółka winna posiadać, aby potwierdzić
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości dokonania korekty należnego podatku VAT.
Opodatkowanie sprzedaży gruntów niezabudowanych wchodzących w skład masy upadłości.
Od chwili wejścia nieruchomości do masy upadłości Wnioskodawcy to syndyk jest uprawniony do władania nieruchomością, w tym do wystawiania faktur VAT najemcom i użytkownikom tej nieruchomości. Do czasu zakończenia postępowania upadłościowego (tj. bytu prawnego Wnioskodawcy), Zainteresowany legitymuje się podmiotowością podatkową jest podmiotem praw i obowiązków wynikających z przepisów ustawy o podatku