poręczenie
Interpretacja
01.08.2024 Podatki

Ustalenia, czy otrzymywane w przyszłości wynagrodzenie należy traktować jako inne przychody równoważne ekonomicznie odsetkom, które odpowiadają kosztom finansowania dłużnego.

Artykuł nieaktualny

Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 kwietnia do 4 maja 2022 r. Minister Rolnictwa planuje przedłużyć termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i przejściowego wsparcia krajowego o dwa tygodnie (do 31 maja). Przedłużony zostanie też termin zgłaszania zmian we wnioskach.

Interpretacja
25.03.2021 Podatki

W zakresie skutków podatkowych powstałych w związku ze sprzedażą wierzytelności nabytych przez Wnioskodawcę w ramach Umowy poręczenia.

Interpretacja
10.10.2018

w zakresie ustalenia czy wskazane we wniosku koszty finansowania dłużnego dotyczące Pożyczek uregulowane przez Spółki, w których Wnioskodawca jest wspólnikiem nie podlegają (nie będą podlegać) ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy wynikającym z przepisów art. 15c ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r.

Interpretacja
14.08.2018 Podatki

stosowanie przepisów dotyczących obowiązku wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów kosztów finansowania dłużnego (gwarancje, poręczenia, faktoring)

Artykuł
01.07.2018

Na podstawie projektów opublikowanych od 4 do 17 października 2011 r.

Artykuł
01.07.2018

Na podstawie aktów prawnych opublikowanych do 17 października 2011 r.

Interpretacja
19.05.2015 Podatki

Czy uzyskiwane przez Bank w związku z realizacją Projektu () w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 przychody w postaci odsetek i prowizji od udzielonych pożyczek oraz prowizje od reporęczeń, które są nie rozporządzalne dla Banku (powiększają pulę środków Projektu) należy opodatkowywać na zasadach ogólnych, tj. czy stanowią przychody podatkowe Banku w rozumieniu art. 12 ust

Interpretacja
09.04.2015 Podatki

Czy działalność Fundacji polegająca na udzielaniu poręczeń zobowiązań finansowych beneficjentów zagrożonych wykluczeniem finansowym, mająca na celu umożliwienie beneficjentom skorzystania z oferty pożyczkowej instytucji finansowych stanowi realizację celów, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uzasadniającą możliwość korzystania przez Fundację ze zwolnienia

Interpretacja
02.01.2015 Podatki

Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży przewłaszczonych ruchomości oraz w zakresie określenia kwoty nabycia w przypadku przewłaszczonych ruchomości.

Interpretacja
10.10.2013 Podatki

Brak prawa do odliczenia (odzyskania) podatku naliczonego w związku z realizacją projektu dofinansowanego ze środków UE, dotyczącego dokapitalizowania funduszy poręczeniowych.

Interpretacja
18.07.2013 Podatki

Czy Spółka prawidłowo zalicza wyżej wymienione koszty, jako koszty zwiększające wartość początkową środka trwałego?

Interpretacja
27.07.2012 Podatki

1. Czy udzielone przez gminy poręczenia i zastawy udziałów stanowią dla Spółki przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń? 2. Jeśli tak, to czy przychód taki mógłby skorzystać ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
27.07.2012 Podatki

1. Czy udzielone przez gminy poręczenia i zastawy udziałów stanowią dla Spółki przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń? 2. Jeśli tak, to czy przychód taki mógłby skorzystać ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
18.05.2012 Podatki

Czy wynagrodzenie wypłacone prezesowi i jednocześnie głównemu akcjonariuszowi Wnioskodawcy oraz jego małżonce z tytułu poręczenia wekslowego oraz zastawu na własnych akcjach w celu zabezpieczenia kredytu bankowego oraz zobowiązań z tytułu faktoringu stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust 1 ustawy z dnia 15 lutego1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
27.03.2012 Podatki

1. Czy otrzymane za pośrednictwem PARP środki na dofinansowanie projektu realizowanego w ramach SPO_WKP (tj. płatności otrzymane za pośrednictwem PARP zarówno z EFRR, jak i budżetu państwa) podlegają w całości zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy odsetki uzyskane od środków otrzymanych za pośrednictwem PARP i pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Interpretacja
24.02.2012 Podatki

W przypadku, jeśli otrzymane odsetki bankowe od lokat oraz prowizje od udzielonych poręczeń stanowią przychód podatkowy, to czy jeśli w Spółce, która do tej pory osiąga straty podatkowe powstanie (dzięki uznaniu przychodów z lokat i prowizji z poręczeń za przychody podatkowe) dochód podatkowy, można będzie od tego dochodu odliczać straty Spółki z ubiegłych lat? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)

Interpretacja
24.02.2012 Podatki

1. Czy otrzymane dofinansowanie na utworzenie funduszu poręczeniowego stanowi przychód podatkowy? 2. Czy odsetki bankowe od lokat bankowych na środkach otrzymanego dofinansowania przez Fundusz oraz prowizje od udzielonych poręczeń w ramach projektu stanowią przychód Funduszu, od którego Fundusz jest zobowiązany do naliczania i zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych?(pytania oznaczone we wniosku