Obowiązek podpisania zeznania podatkowego oraz zapłaty wynikającego z niego ewentualnego należnego podatku z tytułu sprzedaży nieruchomości przez syndyka.
Obowiązek zapłaty należnego podatku z tytułu sprzedaży nieruchomości przez syndyka.
Sposób podpisywania i wysyłania elektronicznych faktur VAT RR oraz prawo do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku VAT wynikającego z tych faktur.
Obowiązek podpisania zeznania podatkowego oraz zapłaty wynikającego z niego ewentualnego należnego podatku z tytułu sprzedaży nieruchomości przez syndyka.
podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy kalkulacji zryczałtowanego podatku z tytułu produktów rolnych jest nieprawidłowe.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwiększenia kwoty podatku naliczonego o wartość zryczałtowanego podatku wypłaconego rolnikom ryczałtowym w związku z brakiem podpisów na fakturze VAT RR.
Czy podany system wystawiania e-faktur oraz system przekazywania ich klientom jest zgodny z przepisami i w takim kształcie może być przez Spółkę stosowany?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez nabywcę w imieniu dostawcy, których akceptacja nastąpiła poprzez złożenie podpisu na zbiorczym miesięcznym zestawieniu faktur VAT
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej w imieniu dostawcy przez nabywcę
akceptacja faktur musi być przede wszystkim w formie podpisu zarówno na oryginale i kopii faktury.
Czy Spółka ma prawo, na podstawie norm i zasad prawa wspólnotowego (pkt 65 preambuły, art. 1 ust. 2, art. 73, art. 90 Dyrektywy 2006/112/WE), obniżyć obrót i podatek VAT należny w momencie wystawienia korekty faktury VAT zmniejszającej podstawę opodatkowania bez konieczności oczekiwania na potwierdzenie otrzymania tej korekty przez kontrahenta, czyli z pominięciem zastosowania art. 29 ust. 4a i 4c
Czy w związku z regulacjami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej (Dyrektywa 112), które nie wprowadzają obowiązku posiadania dowodu doręczenia faktury korygującej, podatnik ma obowiązek stosować się do przepisów art. 29 ust. 4a i 4c ustawy o podatku od towarów i usług aby skorzystać z prawa do obniżenia podatku należnego?
akceptacja faktur musi być przede wszystkim w formie podpisu zarówno na oryginale i kopii faktury.
Czy na dzień 21 grudnia 2006 r. na fakturze VAT był bezwzględnie konieczny podpis wystawiającego?Czy oryginał i kopia faktury VAT muszą być identyczne co do pieczęci i podpisów?Czy podpis osoby przyjmującej fakturę można interpretować jako jednoznaczny z potwierdzeniem ważności faktury?
Zdaniem Wnioskodawcy, cyt. ,,... skoro podpisy stron nie zostały wymienione w § 9 ust. 1 rozp. MF z 25.05.2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, zasad wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 95, poz. 798 z 31.05.2005 r.), jako konieczne
dot. podpisywania faktur przez osoby wystawiające i przyjmujące faktury w odniesieniu do dokumentów stanowiących sprzedaż oraz zakup aktywów firmy
Z przedmiotowego pisma wynika, że prowadzicie Państwo działalność gospodarczą polegającą na produkcji i dostarczaniu oprogramowania komputerowego. Kontrahenci współpracujący z Państwem oraz dystrybutorzy często składają zamówienia na pakiety oprogramowania wpłacając zaliczki. Zamówienia są realizowane w różnych przedziałach czasowych, których okres zależny jest od wielu czynników jak również ze względu
dotyczy wystawiania i akceptowania faktur oraz stawki na dostawę drewna opałowego
Czy faktura VAT, w której pominięto informację dot: podpisu osoby uprawnionej do otrzymania faktury stanowi podstawę do obniżenia podatku należnego?
Czy podpis osoby wystawiającej fakturę może być zastąpiony przez przystawienie pieczątki z podpisem tej osoby tzw. faksymilia oraz czy klient otrzymujący taką fakturę może odliczyć podatek VAT z niej wynikający?