Nie będzie dopuszczalne przechowywanie otrzymanych w formie papierowej faktur zakupowych jako dających prawo do odliczenia wyłącznie w formie elektronicznej i niszczenie papierowych oryginałów ponieważ nie będą spełnione przesłanki dotyczące ich przechowywania.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości archiwizowania dokumentów księgowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz braku wpływu takiego sposobu archiwizowania na prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z tych dokumentów księgowych.
Prawo do przechowywania faktur oraz innych dokumentów spełniających definicję faktury wyłącznie w formie elektronicznej, z zachowaniem prawa do odliczenia podatku naliczonego
Możliwości przechowywania faktur wystawianych i faktur zakupowych postaci elektronicznej oraz - prawo do odliczenia podatku z faktur zakupowych przechowywanej w formie elektronicznej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu ciężarowego do wspólnego użytkowania z inną firmą.
Przechowywanie w formie zapisów obrazów elektronicznych oryginałów faktur VAT zakupu otrzymanych w formie papierowej oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tych faktur
Obecnie obowiązujące regulacje prawne dopuszczają możliwość przechowywania faktur (wystawianych kontrahentom i otrzymywanych od nich w formie papierowej) w formie elektronicznej, w dowolny sposób, np. w formie zapisu elektronicznego na elektronicznych nośnikach danych.
1. Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o VAT, w szczególności art. 106 oraz przepisów Rozporządzenia VAT Spółka jest uprawniona do przesyłania kontrahentom faktur w formie elektronicznej? 2. Czy Spółka mogłaby przechowywać kopie tych faktur w formie elektronicznej zapewniając ich wydruk w formie papierowej w każdej chwili na żądanie organów podatkowych?
Czy w przypadku otrzymywania przez Spółkę faktur VAT (niebędących fakturami elektronicznymi) za pośrednictwem poczty elektronicznej (jako załącznik do wiadomości e-mail, np. w formacie PDF) lub faksu, Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z tych faktur, w rozliczeniu za okres, w którym zostały otrzymane w powyższy sposób lub w rozliczeniu za jeden z dwóch kolejnych
Przechowywanie kopii faktur w formie elektronicznej, w przypadku gdy oryginał faktury został wystawiony w postaci papierowej.
Przechowywanie kopii faktur oraz faktur korygujących w postaci elektronicznej, w przypadku gdy oryginały faktur i faktur korygujących przesłane zostały nabywcom w postaci papierowej.
Wnioskodawca wystawiając faktury oraz faktury korygujące w formie papierowej będzie mógł przechowywać kopie faktur dokumentujących sprzedaż oraz faktur korygujących w postaci elektronicznej, pod warunkiem spełnienia wymogów, o których mowa w § 21 ust. 2 rozporządzenia.
1. Czy w sytuacji gdy oryginał faktury sporządzany jest w formie papierowej, jej kopię można uznać za prawidłowo wystawioną w przypadku, gdy Spółka zgromadzi informacje niezbędne do jej sporządzenia w swym systemie finansowo-księgowym i sporządzi ją w formie pliku elektronicznego oraz dokona zaksięgowania faktury w księgach rachunkowych i podatkowych (w tym w rejestrze VAT)? 2. Czy możliwym jest przechowywanie
Czy kopie faktury VAT wystawianych przez Spółkę, dokumentujących dokonane czynności, mogą być przechowywane w wersji elektronicznej (PDF)?
Czy Wnioskodawca zobowiązany jest do drukowania i przechowywania papierowych kopii faktur, skoro w dowolnym momencie może wydrukować kopię faktury, której treść będzie identyczna, jak w sytuacji, gdy kopia faktury zostałaby wydrukowana w tym samym czasie co oryginał faktury?
Czy Wnioskodawca zobowiązany jest do drukowania i przechowywania papierowych kopii faktur, skoro w dowolnym momencie może wydrukować kopię faktury, której treść będzie identyczna, jak w sytuacji, gdy kopia faktury zostałaby wydrukowana w tym samym czasie co oryginał faktury?
możliwość wystawienia oryginału i kopii faktury VAT różniących się pod względem wizualnym
1) Czy przedstawiony w stanie faktycznym sposób przesyłania faktur VAT w wersji elektronicznej jest zgodny z przepisami obowiązującego prawa?2) Czy w razie dokonania odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturze zakupowej wystawionej przez kontrahenta w formie elektronicznej i otrzymanej przez Wnioskodawcę w formie elektronicznej, w okolicznościach, w których forma techniczno-informatyczna
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia przez Wnioskodawcę podatku VAT naliczonego z faktur VAT otrzymywanych faksem lub pocztą e-mail.
Czy w przypadku otrzymania oryginału faktury zakupu w formie pliku elektronicznego (np. w formacie PDF, JPG, GIF) drogą elektroniczną (np. za pomocą wiadomości elektronicznej), Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z tej faktury po jej uprzednim wydrukowaniu z takiego pliku?
prawidłowość wystawiania faktur oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur przesłanych e-mailem (w formacie PDF)
Czy Spółka będzie miało prawo do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na podstawie faktur, które zostaną otrzymane w formie elektronicznej, a następnie wydrukowane przez Spółkę?