Obowiązk skorygowania stawki VAT od zaliczek w eksporcie, jeżeli nie doszło do dostawy i zakończenia procesu sprzedaży.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji zbycia Nieruchomości, w zakresie zastosowania zwolnienia dla sprzedaży nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia i wyboru opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy, opodatkowanie dodatkowego wynagrodzenia, opodatkowanie zaliczek, odliczenie z faktury, faktur zaliczkowych i dodatkowego wynagrodzenia
Opodatkowanie stawką podstawową (23%) dostawy nieruchomości gruntowej oraz zaliczki dotyczącej dostawy.
1. Czy w związku z tym, że wpłacone zaliczki na zakup prawa wieczystego, Spółdzielnia zatrzymała na zakup prawa własności działek, powinna dokonać korekty wystawionych wcześniej faktur zaliczkowych z tytułu zmiany ich przeznaczenia tj. na prawo własności gruntu, a nie prawo wieczystego użytkowania? 2. Czy wystawiona obecnie korekta do powyższych faktur zaliczkowych wystawionych w roku 2009 i roku 2010
czy odstąpienie od wykonania umów przedwstępnych i nie wykonanie świadczenia będącego przedmiotem umów przedwstępnych daje podstawę do wystawienia faktur korygujących do faktur zaliczkowych oraz korekty podatku należnego zgodnie z art. 29 ust. 4a ustawy o podatku od towarów i usług
Termin wstawienia faktury korygującej i termin obniżenia podatku należnego w przypadku zwrotu zaliczki wobec odstąpienia stron od umowy.
Czy wystawianie faktury zbiorczej, dla klientów płacących ratalnie w momencie wykonania przez Wnioskodawcę świadczonej usługi jest prawidłowe?
W sytuacji, gdy umowa sprzedaży, na podstawie której Kupujący A dokonał zapłaty zaliczki nie dochodzi do skutku, Wnioskodawca zobowiązany jest do wystawienia faktury korygującej do uprzednio wystawionej faktury zaliczkowej i jednocześnie wystawienia faktury VAT na Kupującego B.
Rozliczenie zaliczki przy proporcjonalnym potrącaniu jej w całym okresie trwania umowy w stosunku do zaawansowania robót.
Czy w zwiazku z otrzymaną przedpłata na dostawy, które bedą rozliczane przez okres 4 lat Spółka winna wystawić fakturę VAT UE w ciagu 7 dni od otrzymania środków na rachunku bankowym i ująć ją w rejestrze sprzedaży i deklaracji VAT-7 jako dostawę wewnątrzwspólnotową, jeżeli tak, to w jaki sposób rozliczać faktyczną dostawę?
Czy w chwili sporządzenia aktu notarialnego stwierdzającego nabycie przeze mnie lokalu mieszkalnego wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu będę miał obowiązek zapłacić po raz kolejny podatek VAT, skoro podatek ten został już zapłacony w określonych przez dewelopera ratach i uwzględniony w fakturach?
1. Czy otrzymanie zaliczki od zagranicznego kontrahenta przy eksporcie towarów lub WDT powoduje powstanie obowiązku podatkowego jak również obowiązek wystawienia faktury zaliczkowej?2. W jaki sposób powinno być złozone zabezpieczenie o którym mowa w art. 19 ust 12 pkt. 2 ustawy o VAT?3. Czy na wystawianych przez Spółkę fakturach VAT dokumentuących transakcje wewnątrzwspólnotowe i eksport towarów należy