Czy ponoszone w związku z podróżami służbowymi Pracowników będących jednocześnie akcjonariuszami Spółki lub podmiotami powiązanymi z akcjonariuszami lub Spółką oraz podróżami w celu odbycia szkolenia, diety, tzw. kilometrówki, zwroty kosztów podróży (np. taxi), zwroty kosztów za nocleg, ryczałty za środki komunikacji oraz wydatki za bilety samolotowe podlegają opodatkowaniu jako dochód z tytułu ukrytych
Stawka podatku dla dostawy okularów korekcyjnych, w których cenę wliczone są szkła korekcyjne, oprawki i koszty montażu; stawka podatku dla dostawy okularów korekcyjnych, w których cenę wliczone są szkła korekcyjne, oprawy zakupione ze stawką VAT 23% jako przeciwsłoneczne lub pochodzące z demontażu okularów słonecznych i koszty montażu; stawka podatku dla sprzedaży soczewek w oprawach będących własnością
Stawka podatku obowiązującej do dostawy okularów oraz sposób dokumentowania tej czynności.
Czy zwrot kosztów zakupu okularów lub soczewek kontaktowych korygujących wzrok podlega zwolnieniu przedmiotowemu o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a na płatniku nie ciąży obowiązek obliczania i pobierania zaliczki na podatek dochodowy?
czy refundacja kosztów zakupu okularów korygujących wzrok stanowi dodatkowe świadczenie na rzecz pracownika, podlegające zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
stawka na usługę montażu szkieł do opraw korekcyjnych, będącą elementem składowym świadczenia, którego efektem jest dostawa gotowych okularów korekcyjnych i sposobu dokumentowania ww. usługi
Czy zwroty wydatków poniesionych przez pracowników na zakup okularów korekcyjnych, które będą dokonywane w oparciu o zasady przedstawione w opisie zdarzenia przyszłego będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych? W jakiej wysokości Spółka ma prawo odliczyć podatek naliczony z faktury opiewającej na kwotę wyższą niż określony w wewnętrznych regulacjach limit zwrotu?Czy dokonując przekazania
Czy zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok do kwoty 350 zł, o którym mowa w Decyzji w związku z przepisami Kodeksu pracy i Rozporządzenia, podlega zwolnieniu przedmiotowemu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 u.p.d.o.f., pomimo wystawionej faktury na kwotę wyższą niż 350zł?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że zapewnienie pracownikom okularów korygujących wzrok w formie dokonywanego całościowego, bądź częściowego zwrotu kosztów nabycia okularów na podstawie faktury VAT wystawionej bądź na pracodawcę bądź na pracownika będzie korzystało ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że zapewnienie pracownikom okularów korygujących wzrok w formie dokonywanego całościowego, bądź częściowego zwrotu kosztów nabycia okularów na podstawie faktury VAT wystawionej bądź na pracodawcę bądź na pracownika będzie korzystało ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że zapewnienie pracownikom soczewek kontaktowych w formie dokonywanego całościowego, bądź częściowego zwrotu kosztów nabycia soczewek na podstawie faktury VAT wystawionej bądź na pracodawcę bądź na pracownika będzie korzystało ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
w zakresie opodatkowania sfinansowania zakupu przez pracownika okularów korekcyjnych
Chcemy sfinansować naszemu pracownikowi zakup okularów korygujących wzrok. Czy taki zakup spowoduje obowiązek naliczenia podatku i składek? Na kogo powinna zostać wystawiona faktura zakupu okularów - na pracownika czy na firmę?
Czy każda kwota wydatkowana przez pracowników na zakup soczewek korekcyjnych zrefundowana przez Spółkę podlegać będzie zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Opodatkowania zwrotu pracownikowi kosztów zakupu okularów korygujących wzrok.
Czy zwrot kosztów na podstawie faktury wystawionej na pracownika, stanowiącej jeden z wymogów formalnych stosowanych przez Wnioskodawcę przy wypłacie pracownikowi ekwiwalentu za poniesione przez Niego koszty zakupu okularów - stanowi podstawę do doliczenia kwoty tego ekwiwalentu do przychodów ze stosunku pracy i podlega opodatkowaniu?
Czy refundacja kosztów zakupu okularów korygujących wzrok podlega zwolnieniu z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dopłata do okularów pracownika na podstawie złożonego wniosku powinna być przychodem pracownika i doliczona do PIT-u, czy zwolniona z podatku i czy faktura dokumentująca zakup okularów powinna być wystawiona na pracownika, czy też na pracodawcę?
Czy pracownikowi należy doliczyć kwotę zwrotu zakupu okularów (w wysokości200 zł) do przychodu ze stosunku pracy oraz pobrać zaliczkę na podatek dochodowy?
1. Czy zwrot kosztów zakupu okularów korekcyjnych i soczewek korekcyjnych, dokonywany na podstawie zaświadczenia lekarskiego zalecającego stosowanie szkieł korekcyjnych (okularów korekcyjnych oraz soczewek korekcyjnych) oraz faktury/rachunku za zakup podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym wnioskodawca, jako płatnik,
Czy zwrot pracownikowi wydatku, przez pracodawcę, na zakup soczewek kontaktowych zgodnie z opisanymi powyżej procedurami korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r., Nr 14, poz. 176, z późn. zmian.)?
Czy zakup okularów korekcyjnych winien być udokumentowany fakturą wystawioną na pracodawcę czy na pracownika?
Czy warunkiem zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem okularów korygujących jest posiadanie faktury VAT wystawionej na Spółkę?
Czy w sytuacji gdy klienci żądają wyodrębnienia na fakturze wartości oprawek, soczewek i robocizny mimo, iż otrzymują wyrób medyczny, można zastosować stawkę 7% dla poszczególnych elementów na fakturze?"