Czy w latach 2013-2014 Wnioskodawczyni winna być płatnikiem zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych, czy płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca miał prawo wyboru opodatkowania uzyskiwanych dochodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nowo założonej działalności w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej?
Czy właściwym było zaprowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów i rozliczanie uzyskiwanych dochodów wg skali podatkowej od następnego dnia od uzyskania przychodu, który wykluczał Wnioskodawcę z opodatkowania ryczałtem ewidencyjnym, czy też wyłączenie powinno się zastosować z końcem miesiąca, w którym uzyskano przychody wykluczające z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych
W przedmiotowej sprawie, przekroczenie w 2008 roku limitu przychodu 150.000.00 euro spowodowało, że Wnioskodawca w 2009 roku nie mógł być opodatkowany w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, co wynika z cytowanego art. 6 ust. 4 ustawy. Ma to natomiast wpływ na formę opodatkowania w roku 2010, jeżeli bowiem Wnioskodawca do dnia 20 stycznia 2010 r. nie złożył oświadczenia o wyborze opodatkowania
Czy w związku z faktem opodatkowania prowadzonej działalności w roku 2008 na zasadach ogólnych spowodowanym przekroczeniem kwoty limitu, w latach następnych tj. 2009 i 2010 na podstawie złożonego oświadczenia z dnia 21 grudnia 2006 r. podatnik może korzystać z opodatkowania osiągniętych przychodów w formie ryczałtu ewidencjonowanego?
Czy za miesiące październik 2008 r., listopad 2008 r. i grudzień 2008 r. Wnioskodawca miał prawo opłacać ryczałt od przychodów z działalności spółki cywilnej, czy też spółka powinna od 1 października 2008 r. założyć podatkową księgę przychodów i rozchodów i Zainteresowany powinien opłacać od tego momentu podatek wg zasad ogólnych?
Czy w roku podatkowym 2008 oraz w latach podatkowych następnych ma Pani prawo do opłacania od dochodu uzyskiwanego z działalności gospodarczej podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadach ogólnych?
Czy nowa działalność może być opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz czy po przerwie 15 dni, należy traktować zaistniałą sytuację jako kontynuację działalności?
Czy wartość jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym w cenach zakupu stanowi w całości koszt uzyskania przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia (odsprzedaży) tych jednostek, w sytuacji, gdy kwota przychodu uzyskana z tej odsprzedaży jest niższa od wartości zakupu zbytych jednostek uczestnictwa?
Czy jest możliwe, aby dwaj wspólnicy prowadzący tą samą działalność gospodarczą rozliczali się w różny sposób tzn. jeden na zasadach ogólnych - prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów, a drugi zryczałtowanym podatkiem dochodowym prowadząc ewidencję przychodów?
Czy będąc udziałowcem w różnych spółkach można rozliczać się podatkiem dochodowym w każdej inaczej ?Czy podjęcie nowej działalności wymagającej rozliczania się na zasadach ogólnych powoduje brak możliwości rozliczania się zryczałtowanym podatkiem dochodowym w istniejących spółkach ?Czy jest możliwość, aby dwaj wspólnicy prowadzący tę samą działalność rozliczali się w róźny sposób tzn. jeden na warunkach
Czy przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej w zakresie usług remontowych opodatkowanej w formie ryczałtu ewidencjonowanego można jednocześnie zostać udziałowcem spółki cywilnej, której dochody rozliczane będą na zasadach ogólnych?
Jak wynika ze złożonego wniosku stała się Pani współwłaścicielką nieruchomości (budynki użytkowe) nabytej w spadku. Jest Pani osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej. Uważa Pani, iż każdy ze spadkobierców (żona zmarłego i dwie córki) mają prawo indywidualnie wybrać formę opodatkowania (zryczałtowany podatek dochodowy/zasady ogólne).
Czy podatnik będący adwokatem i jako osoba prowadząca działalność gospodarcza rozliczająca się na zasadach ogólnych (podatkowa księga przychodów i rozchodów) i czynny podatnik podatku od towarów i usług winien za wystawione faktury VAT otrzymywać należność brutto i osobiście rozliczyć się z podatku VAT?
Czy dochody z podjętej po przerwie działalności gospodarczej nadal będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych, z obowiązkiem prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów?
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Pan X prowadzi działalność gospodarczą wspólnie z żoną Panią Y na imię i nazwisko obojga małżonków. W związku z wykonaniem obowiązków nałożonych na przedsiębiorców ustawą z dnia 2 lipca 2004r. Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej /Dz.U. Nr 173, poz.1808/ - poprzez zmianę wpisów w ewidencji działalności gospodarczej
Zmiana formy opodatkowania w trakcie roku podatkowego z zasad ogólnych na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.