Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości dokonanych w 2014 r. wpłat na wyodrębniony rachunek ZFŚS z tytułu odpisów w rozumieniu przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych powstałych w 1996 r. oraz w latach 1999-2010, a po 31 maja 2014 r. także zobowiązania z tego tytułu powstałego w 2011 r., które uległy przedawnieniu, zaliczenia do
Czy kwota zwiększonego odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych ponad odpis obligatoryjny, po dokonaniu wpłaty na wyodrębniony rachunek bankowy Funduszu, stanowi koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka może w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, jeżeli jego wysokość zostanie ustalona w regulaminie wynagrodzeń na poziomie wyższym niż poziom podstawowy, wynikający z art. 5 ustawy.
Czy wpłata na Fundusz Socjalny dokonana po ustawowym terminie jest kosztem uzyskania przychodu w rozumienia ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Z treści pisma podatnika wynika, iż przedsiębiorstwo X zatrudniające ponad 20 pracowników tworzyło w 2004 r. zakładowy fundusz socjalny, o którym mowa w ustawie z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335 ze zm.). W 2004 r., w związku z trudną sytuacją ekonomiczno - finansową firmy, dokonano zmiany regulaminu wynagradzania odstępując od obowiązku
Czy przekazanie na cele Funduszu Socjalnego wyprodukowanych przez firmę podatnika brykietów opałowych, a następnie przekazanie ich pracownikom będzie korzystało ze zwolnienia z VAT w sytuacji, gdy nie są finansowane ze środków pieniężnych zgromadzonych na wyodrębnionym rachunku bankowym Zakładowego Funduszu świadczeń Socjalnych ?