Ustalenie, czy czynność nieodpłatnego wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz darowizny mienia będzie stanowiła czynność wykonywaną w ramach działalności gospodarczej, zwolnioną z opodatkowania oraz niewliczanie do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w zw. z art. 90 ust. 2 ustawy ww. czynności.
Skutki podatkowe nieodpłatnego wniesienia Mienia do Fundacji Rodzinnej.
Skutki podatkowe dla świadczonej usługi szkoleniowej oraz dostawy towarów.
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy konsorcjum oraz prawo do odliczenia.
Sprzedaż zabudowanej działki podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT wg właściwej stawki i sprzedający będzie zobowiązany udokumentować tę sprzedaż fakturą.
Czy jako podatnik zwolniony z obowiązku opłacania podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT (ze względu na nieprzekroczenie 200.000,00 zł obrotu), mogę wystawiać kontrahentom faktury na usługi: „pośrednictwa handlowego”, „pośrednictwa w sprzedaży” lub „prowizji od sprzedaży”?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji oraz wyłączenia od opodatkowania czynności, które Miasto wykonuje w ramach reżimu publicznoprawnego.
Uznanie przychodu uzyskiwanego z tytułu na rzecz przedsiębiorców za przychód ze sprzedaży detalicznej w rozumieniu art. 5 ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.
Otrzymana przez Wnioskodawcę rekompensata nie wiąże się z konkretnymi czynnościami podlegającymi opodatkowaniu podatkiem VAT. Wnioskodawca wykonując powierzone zadania własne Gminy nie może zostać uznany za podatnika podatku od towarów i usług. W konsekwencji kwota otrzymanej rekompensaty nie stanowi podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Uznanie, że rekompensata przyznana Spółce z tytułu poniesionych kosztów w związku ze świadczeniem przez Operatora usług w zakresie publicznego transportu nie stanowi obrotu w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy oraz sposób jej udokumentowania.
Sposób opodatkowania i dokumentowania oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymanego dofinansowania.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur za usługi dzierżawy terminala.
W zakresie udokumentowania notą obciążeniową czynności wykonywanych w ramach realizacji projektu w partnerstwie.
Prawidłowość wykazania w podatku należnego w deklaracji VAT-7 w miesiącu wystawienia faktur oraz termin dokonania korekty podatku należnego.
w zakresie: - opodatkowania podatkiem VAT dotacji otrzymanej przez Wnioskodawcę od NCBiR. na realizację projektu pt.: X , - zasadności dokumentowania otrzymanego przez Wnioskodawcę od K. wynagrodzenia fakturami VAT , - prawa do odliczenia podatku VAT od towarów i usług nabytych w związku z realizacją ww. projektu.
zwolnienie od podatku usług polegających na realizowaniu spektakli teatralnych opisanych, oraz usług polegających na prowadzeniu warsztatów teatralnych i artystycznych, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy, niewliczania do limitu obrotów określonych w art. 113 ust. 1 przychodów zwolnionych od podatku.
Braku uznania, że otrzymana od NCBiR dotacja nie stanowi dotacji wpływającej na podstawę opodatkowania oraz sposobu udokumentowania otrzymanych środków.
Stwierdzenie czy połączenie Wnioskodawcy ze Spółkami Przejmowanymi w trakcie trwającego okresu rozliczeniowego przyjętego dla usług spowoduje powstanie u Wnioskodawcy, w odniesieniu do usług niezakończonych do dnia połączenia, obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania zwrotu poniesionych kosztów opłat skarbowych wnoszonych przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz kontrahentów.
w zakresie obowiązku wystawiania przez wspólnotę mieszkaniową faktur na żądanie właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych.
Moment ewidencjonowania na kasie rejestrującej obrotu z tytułu usług budowlanych dokumentowanych fakturą z odroczonym terminem płatności.
Uznanie Wnioskodawcy za czynnego podatnika podatku od towarów i usług z tytułu hodowli meduz oraz udokumentowania sprzedaży meduz na rzecz osób fizycznych oraz pozostałych podmiotów.
Prawo do wystawienia faktur korygujących w przypadku umorzenia wierzytelności.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu w wysokości wynikającej z proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy oraz prawa do skorygowania deklaracji podatkowych.