Zmiana podstawy opodatkowania i obowiązku skorygowania rozliczeń w związku z korektą cen powstałych w wyniku przeprowadzonego przez Państwa przeglądu/kalkulacji rzeczywistej wartości transakcji zrealizowanych na podstawie Umowy, jak również ujęcie faktur korygujących na bieżąco, tj. w okresie przeglądu/kalkulacji rozliczeń i możliwość wystawienia faktury zbiorczej korygującej w przypadku podwyższenia
Są Państwo zobowiązani do udokumentowania korekt wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług świadczonych na rzecz Zainteresowanych poprzez wystawienie faktur korygujących. Zainteresowani, w rozliczeniach z tytułu podatku VAT, powinni ująć otrzymaną fakturę korygującą dotyczącą korekty wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji, podwyższenia podstawy opodatkowania z tytułu wystąpienia nadpłaty związanej ze zwrotem refundacji, sposób kalkulacji obniżenia podstawy opodatkowania o kwoty podatku VAT, obowiązek wystawienia faktury korygującej, wskazanie deklaracji za jako okres istnienie prawo do obniżenie podstawy opodatkowania i podatku VAT, obowiązek
Udokumentowanie korekty poziomu zysków zbiorczą fakturą korygującą.
Podstawą opodatkowania w przedstawionym powyżej przypadku będzie kwota wypłaconego wynagrodzenia (pomniejszona o kwotę podatku u źródła) powiększona o kwotę podatku u źródła. Jeżeli po wystawieniu faktury wystąpią zdarzenia mające wpływ na treść wystawionej faktury lub okaże się, że wystawiona faktura zawiera błędy, podatnik, wystawia w takim przypadku fakturę korygującą. Fakturę korygującą wystawia
Uprawnienie do wystawienia zbiorczej faktury korygującej oraz obowiązek wskazywania precyzyjnych kwot stanowiących podstawę obniżenia do poszczególnych faktur „pierwotnych”.
Spółka postępuje i postąpi prawidłowo dokumentując opisane korekty za pomocą faktury korygującej, wskazane rozliczenia polegające na wyrównaniu ustalonego poziomu dochodowości mają/będą miały wpływ na rozliczenia Wnioskodawcy dla celów podatku VAT.
W zakresie obowiązku wystawienia faktury korygującej w związku z obniżką czynszu oraz prawa do odliczenia podatku VAT przez Najemcę.
Wystawienie faktury korekty tytułem obniżenia ceny sprzedaży transakcji
Czy prawidłowe jest wystawienie przez wynajmującego lokal faktury korygującej w miesiącu, w którym uprawomocni się ugoda, i rozliczenie tej faktury korygującej w miesiącu otrzymania jej przez najemcę?
Redukcja części płatności w ramach Ugody z tytułu wykonania usługi najmu uznana za obnizkę ceny lub upust oraz sposób dokumentownia tej czynności.
Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo odnosząc korektę przychodów ze sprzedaży i kosztu sprzedanych towarów według cen nabycia, wynikającą z faktur korygujących sprzedaż, do roku podatkowego, w którym nastąpiła sprzedaż z faktury pierwotnej?
Czy wykorzystanie środków pieniężnych spowoduje obowiązek opodatkowania ich podatkiem dochodowym od osób fizycznych, i kiedy powstanie ten obowiązek? (pyt. nr 3)Czy w koszty działalności Wnioskodawca może zaliczyć całą wartość zakupu netto wykazaną na fakturze? (pyt. nr 4)
konsekwencji podatkowych sprzedaży towaru dodatkowego w przypadku sprzedaży wiązanej z towarem podstawowym
1. Czy dla celów podatku VAT właściwe jest ujęcie faktur VAT korygujących w deklaracji VAT -7 w bieżącym okresie, czyli w maju 2012 r.? 2. Czy dla właściwej i poprawnej dokumentacji wystarczające i prawidłowe jest wystawienie zbiorczej faktury korygującej zawierającej załącznik ze wszystkimi szczegółami z faktury pierwotnej?
Czy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych właściwe jest ujęcie faktur VAT korygujących w bieżącym okresie, czyli w maju 2012 r.?
Czy Spółka prawidłowo określa przychód i koszty podatkowe dla celów rozliczeń w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka prawidłowo określa przychód i koszty podatkowe dla celów rozliczeń w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym należy udokumentować obniżkę w stawce czynszowej notami korygującymi czy fakturami korygującymi?
Czy w przyszłości należy udokumentować obniżkę w stawce czynszowej notami korygującymi czy fakturami korygującymi?
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wystawienia faktur korygujących podwyższających oraz obniżających cenę