Brak opodatkowania podatkiem VAT przejęcia przez Kupującą obowiązku rozliczenia kosztów opłat eksploatacyjnych z najemcami za okres styczeń-marzec 2024 r. i brak obowiązku udokumentowania tej czynności przez Kupującą fakturą, oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego wskazanego na fakturach otrzymanych od usługodawców za okres styczeń-marzec 2024 r. przez Sprzedająca, w związku z przejęciem
Możliwość wystawiania faktury VAT m.in. za opłaty eksploatacyjne, opłaty za media i opłaty kanalizacyjne na osoby trzecie na wniosek właściciela lokalu lub osoby, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
Odnosząc się do możliwości skorzystania przez Państwa ze zwolnienia, o którym mowa w § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, w stosunku do energii elektrycznej, której kosztem obciążani są najemcy, należy wskazać, że z przywołanego przepisu rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego wynika, że prawodawca przewidział możliwość zwolnienia z opodatkowania akcyzą zużycia
Skutki podatkowe w zakresie prywatnego najmu pomieszczeń, w których wykorzystywana będzie energia elektryczna pochodząca od zewnętrznego dostawcy i pochodząca z odnawialnego źródła energii, która będzie zużywana przez najemców.
Wniosek dotyczący obowiązku rejestracji w CRPA oraz zapłaty akcyzy w związku ze sprzedażą najemcom (na podstawie odrębnych faktur) energii elektrycznej, która zostanie wytworzona w instalacji o mocy do 1 MW oraz zakupiona od przedsiębiorstwa energetycznego
Brak możliwości wyodrębnienia na fakturze z tytułu świadczenia usług najmu poszczególnych elementów kalkulacyjnych kompleksowej umowy najmu.
Ustalenie czy Odstępne wypłacane Seniorom w zamian za ograniczenie przysługujących im praw - Służebności Osobistej Mieszkania - w wysokości odpowiadającej kwocie czynszu najmu stanowi po stronie Funduszu koszt uzyskania przychodu oraz czy jest to koszt związany bezpośrednio z przychodem uzyskiwanym w postaci czynszu najmu czy też dodatkowy koszt związany z nabyciem nieruchomości przez Spółkę.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu bezumownego korzystania z nieruchomości, powstania obowiązku podatkowego z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości oraz obowiązku wystawienia faktury.
Dokumentowanie usług najmu lokali użytkowych oraz lokali mieszkalnych przez Wnioskodawcę jako współwłaściciela w zakresie posiadanego udziału.
1. Czy Wynagrodzenie płatne Najemcy przez Spółkę z tytułu zachęty dla podpisania Umowy najmu i zgody na warunki najmu przedstawione przez Wynajmującego podlega rozpoznaniu dla celów podatkowych, jako koszt uzyskania przychodów inny niż bezpośrednio związany z przychodami? 2. Czy Wynagrodzenie płatne Najemcy przez Spółkę z tytułu zachęty dla podpisania Umowy najmu i zgody na warunki najmu przedstawione
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług budowlanych.
1. Czy Wynagrodzenie płatne Najemcy przez Spółkę z tytułu zachęty dla podpisania Umowy najmu i zgody na warunki najmu przedstawione przez Wynajmującego podlega rozpoznaniu dla celów podatkowych, jako koszt uzyskania przychodów inny niż bezpośrednio związany z przychodami?2. Czy Wynagrodzenie płatne Najemcy przez Spółkę z tytułu zachęty dla podpisania Umowy najmu i zgody na warunki najmu przedstawione
CIT - w zakresie kosztów uzyskania przychodów, w przypadku wypłaty wynagrodzenia za przedłużenie okresu najmu, jak również za powstrzymanie się od skorzystania z uprawnienia do wcześniejszego rozwiązania umowy najmu.
1. Stawka podatku dla usługi najmu lokali mieszkalnych oraz dla dostawy energii.2. Prawidłowość dokumentowania w odrębnych fakturach VAT opłat za energię.3. Moment powstania obowiązku podatkowego dla usługi najmu.4. Konieczność wystawiania faktur VAT za czynsz dla lokatorów.5. Moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku dokonania wpłaty za najem w miesiącu poprzedzającym miesiąc płatności i
Jedynie określona w umowie wysokość czynszu stanowi przysporzenie majątkowe Wnioskodawcy jako wynajmującego, a tym samym generuje przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Natomiast należności z tytułu opłat stałych jak i opłat eksploatacyjnych wynikających ze zużycia mediów (należnych usługodawcom), do których zobowiązany jest zgodnie z zawartą umową najmu najemca, nie stanowią
Opodatkowanie nadpłat dokonywanych przez najemców, których nie można przypisać do skonkretyzowanej usługi oraz wystawienia faktury w związku z ich otrzymaniem.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z używaniem wynajmowanego samochodu osobowego bez prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.
Czy prawidłowo nie ustalono przychodu podatkowego w równowartości udzielonej bonifikaty?
Zatytułowanie dokumentu przenoszącego koszty energii i telefonu na najemcę.
Czy ta część kosztów, szeroko rozumianych mediów, które są refakturowane na najemców jest dla R SA kosztem bezpośrednio związanym z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy kosztem uzyskania przychodów innych niż koszt bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ww. ustawy?
Czy umowa najmu oraz inne przepisy nakładają na wynajmującego obowiązek wystawiania faktur za czynsz i media przed terminem płatności wraz z ich dostarczeniem najemcy?Czy faktura wystawiona przez wynajmującego w dniu 25 czerwca 2008 r. pozwala odliczyć najemcy podatek naliczony w deklaracji za miesiąc czerwiec 2008 r.?
dotyczy odliczenia od podatku wpłat na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej