Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia budynków i budowli wraz z gruntem na którym się znajdują i sposobu udokumentowania planowanej transakcji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Czy uregulowanie ceny nabycia z tytułu nabycia Znaków Towarowych w formie potrącenia wzajemnych wierzytelności w przedstawionym stanie faktycznym będzie traktowane na równi z zapłatą i tym samym Nowa SK będzie uprawniona - przy założeniu spełnienia pozostałych warunków - do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego w przyspieszonym terminie 25 dni zgodnie z art. 87 ust. 6 ustawy o VAT? Czy opisane
1. czy w związku z cesją praw i obowiązków z Nabywcy 1 na Nabywcę 2 i zapisu w umowie warunkowej potwierdzającej, że Nabywca 1 uiścił zaliczkę, korekta została skierowana do niewłaściwego Nabywcy,2. czy zmianę zaliczki na odszkodowanie można ująć na fakturze korekcie, do faktury zaliczkowej, która ujmować będzie storno zaliczki i podatku oraz odszkodowanie niepodlegające podatkowi VAT,3. czy Wnioskodawczyni
Prawo do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w związku z realizacją projektu dofinansowanego ze środków UE, polegającego na budowie przydomowych oczyszczalni ścieków.
w sprawie prawa do korekt deklaracji VAT-7 polegających wyłącznie na zmianie dyspozycji co do kwot nadwyżek podatku naliczonego nad należnym poprzez zwiększenie kwoty do zwrotu, w przypadku zapłaty za faktury po złożeniu deklaracji pierwotnych.
Jakie są warunki konieczne do uzyskania zwrotu bezpośredniego nadwyżki podatku od towarów i usług w terminie 25 dni od dnia złożenia deklaracji VAT-7 (art. 21 ust. 6a ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym)?Czy prawidłowym jest wystawienie faktur korygujących zmniejszających wartość sprzedaży z tytułu zwrotu towarów?