Brak prawa wystawienia na podstawie art. 106k ustawy o VAT not korygujących błędny numer NIP na fakturach dokumentujących transakcje.
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku akcyzowego, w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej oraz funkcja blankietów prognozowanych dla wypełnienia obowiązków w zakresie składania deklaracji podatkowych, obliczania i wpłacania akcyzy.
Brak możliwości wystawiania faktur na rzecz podmiotu innego niż posiadacz prawa do lokalu, w sytuacji gdy nie łączy go ze Spółdzielnią żaden stosunek prawny, a opłaty dotyczą lokalu nie będącego jego własnością, jedynie będącego przedmiotem najmu bądź innego stosunku prawnego.
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej
Przyjęty system automatycznego doręczania faktur będzie pozwalał na potwierdzenie złożenia oświadczenia przez finalnego nabywcę węglowego, że odebrane przez niego wyroby węglowe zostaną zużyte do celów uprawniających do zwolnienia, w ilości wskazanej na fakturze, wystawionej Wnioskodawcę jako przez pośredniczący podmiot węglowy
Prawo do odliczenia podatku VAT od faktury wystawionej na nabywcę, gdzie płatnikiem jest Firma.
Czy w przypadku kosztów ponoszonych przez Stowarzyszenie, w związku z dofinansowaniem przyznanym przez podmioty zewnętrzne na działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie powinno na podstawie art. 106e ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT, podawać kontrahentom swoją nazwę: Stowarzyszenie (...) jako nazwę Nabywcy faktury VAT?
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia z opodatkowania sprzedaży pierza i puchu, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz prawa do wystawienia faktury VAT RR dokumentującej ww. dostawę.
Prawo do skorygowania przez nabywcę notą korygującą faktury zawierające błędne dane nabywcy.
Dot. obowiązku Wnioskodawcy jako płatnika podatku u źródła z tytułu korzystania z oprogramowania komputerowego, dostępu do wersji elektronicznych baz danych, licencji do wyświetlania filmów produktowych; pobierania certyfikatów rezydencji oraz sporządzania deklaracji CIT-10 oraz informacji IFT-2/IFT-2R.
Mając na uwadze powołane powyżej przepisy prawa oraz okoliczności sprawy, z których wynika, że Wnioskodawca nie dokumentuje sprzedaży na kasie rejestrującej, należy uznać, że pierwotnie wystawione przez Wnioskodawcę faktury zawierają błędy w elementach dotyczących danych nabywcy i znajdują się w posiadaniu właściwego nabywcy. Należy stwierdzić, że prawidłowo wystawiona faktura powinna zawierać dane
Prawo do odliczenia przez Wnioskodawcę podatku VAT z otrzymanej faktury.
Prawo do wystawienia faktury do paragonów fiskalnych z NIP nabywcy dokumentujących nabycie towarów gdy kwota należności ogółem z danej sprzedaży nie przekracza kwoty 450,00 zł lub 100 EURO (brutto), w sytuacji zwrotu przez nabywcę paragonu fiskalnego (paragonów fiskalnych).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających nieprawidłowości dotyczące oznaczenia nabywcy bez konieczności korygowania takich faktur.
Prawo do wystawienia faktur korygujących w sytuacji wpisania błędnych danych nabywcy na fakturze pierwotnej.
Uwzględnienie w limicie obrotów uprawniających do korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży usług na rzecz podopiecznych Fundacji
obowiązek dokonania płatności za fakturę zbiorczą z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności
Obowiązek dokonania przez Wnioskodawcę korekty podatku naliczonego, obowiązku dokonania przez Spółkę jawną korekty podatku naliczonego oraz dokumentowania czynności wniesienia aportem przedsiębiorstwa do Spółki jawnej.
opodatkowanie podatkiem VAT czynności egzekucyjnych dokonywanych przez komorników sądowych na podstawie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, za które pobierają od dłużnika opłatę stosunkową, określenie nabywcy ww. usług na fakturach wystawianych przez komorników sądowych.
W zakresie ustalenia, czy wskutek zbycia Dywizji LB powstanie wartość firmy podlegająca amortyzacji na podstawie art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.