Przychód powstanie z dniem zaistnienia najwcześniejszego ze zdarzeń wymienionych w przepisie art. 12 ust. 3a ustawy o CIT, tj. wykonania usługi, wystawienia faktury bądź uregulowania płatności.
Dotyczy ustalenie, czy dzień podpisania protokołu odbioru prac budowlanych określa jednocześnie moment powstania przychodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Moment powstania przychodu z tyt. faktur za niezrealizowane ale opłacone przez NFZ świadczenia medyczne
Skutki podatkowe związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki ustanawiającej zasady wynagradzania osób, do których zadań należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Czy przychód podatkowy z tytułu zrealizowanych nadwykonań powstaje w dacie otrzymania od NFZ zapłaty za nadwykonania i wówczas Wnioskodawca nalicza podatek od osób prawnych w miesiącu uzyskania tego przychodu (co nie wiąże się z powstaniem zaległości podatkowej za rok 2023, od której konieczne jest naliczenie odsetek).
Określenie momentu uzyskania przychodu oraz poniesienia kosztu bezpośrednio związanego z przychodami uzyskanymi z tytułu opłat.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka prawidłowo rozpoznała moment powstania przychodu w zakresie oferowanych usług szkoleniowych i metod płatności związanych z nimi.
Czy kwota finansowania otrzymanego na podstawie Umowy będzie stanowić przychód podlegający opodatkowaniu na gruncie przepisów ustawy o CIT; - jeżeli stanowisko Wnioskodawcy w odpowiedzi na pytanie nr 1 jest uznane za prawidłowe, to w którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać ten przychód; - czy część kwoty finansowania udzielonego na podstawie Umowy, opisana szczegółowo w stanie faktycznym
Moment wpłaty części ceny sprzedaży nieruchomości należy zaliczy do przychodów podatkowych odpowiednio do miesięcy lipca 2023 r. oraz stycznia 2024 r. w dniu wystawienia faktury VAT, a wartość niezamortyzowanej części środków trwałych jest kosztem uzyskania przychodu w momencie podpisania aktu notarialnego
Ustalenie, czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w wyniku przekształcenia stanie się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, przychody z tytułu Nadwykonań powinny być przez Wnioskodawcę rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w momencie otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej).
Określenie momentu rozpoznania przychodu Spółki z tytułu otrzymanych Opłat za finansowanie na ostatni dzień okresu rozliczeniowego.
Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód związany z Zaliczką 1a, Zaliczką 1b oraz Zaliczką 2 zgodnie z art. 12 ust. 3a ustawy o CIT, tj. w dniu wystawienia faktury albo uregulowania należności w zależności co nastąpi wcześniej. Tym samym, nie można zgodzić się z Wnioskodawcą, że moment powstania przychodu z tytułu wykonania kompleksowej dostawy z montażem instalacji chłodniczych przez Wnioskodawcę
Czy Spółka postępuje prawidłowo, wyliczając zaliczkę na podatek dochodowy od osób prawnych na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych, stosując zasadę wyrażoną w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości? (pytanie zadane we wniosku jako pierwsze w kolejności)
Moment ujęcia do podstawy opodatkowania kwoty należności głównej, odsetek ustawowych od należności głównej oraz kwoty zwrotu kosztów sądowych.
Skutki podatkowe uczestnictwa w spółce osobowej z siedzibą w Wielkim Księstwie Luksemburga.
Niniejszej sprawie przychód powstanie w momencie najwcześniejszego ze zdarzeń, tj. w dniu wystawienia faktury. Wystawienie faktury jest bowiem najwcześniejszą czynnością, z wystąpieniem której ustawodawca wiąże powstanie przychodu.
Moment rozpoznania przychodów z tytułu nadwykonań medycznych w chwili otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej). Moment rozpoznania jako bezpośrednie i pośrednie kosztów uzyskania przychodów związanych z nadwykonaniami w postaci wynagrodzeń pracowników, amortyzacji środków trwałych oraz wynagrodzeń za nabywane usługi obce
Czy opisane w stanie faktycznym (zdarzeniu przyszłym), udokumentowane rachunkami technicznymi kwoty korekt dotyczące wykazanych we wcześniejszych okresach rozliczeniowych przychodów i kosztów uzyskania przychodów, Spółka powinna ująć w momencie otrzymania rachunku technicznego, zgodnie z art. 12 ust. 3j i art. 15 ust. 4i updop.
Przychód powstaje w dniu wystawienia faktury, ponieważ jest ono najwcześniejszą czynnością, z wystąpieniem której ustawodawca wiąże powstanie przychodu. Uprawnienie do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów kosztów bezpośrednio związanych z przychodami wykazanymi w oparciu o miesięczne/kwartalne faktury powstaje każdorazowo w dacie, w której Wnioskodawca wystawia daną fakturę na rzecz Odbiorcy
w zakresie ustalenia czy spółka poprawnie rozpoznaje przychód zgodnie z art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w sytuacji wystawienia faktury za wykonane usługi po procesie akceptacji od Klienta tj. w pierwszym kwartale roku kolejnego po wykonaniu usług i rozpoznaje przychód w roku podatkowym, którego dana faktura dotyczy, czyli w roku poprzednim.