Interpretacje

Interpretacja
19.09.2024 Podatki

Czy opłaty FM z tytułu usług związanych z nieruchomościami ponoszone przez Spółkę na terenie Niemiec i alokowane do działalności na terenie Polski, którymi są obciążone poszczególne fundusze, mogą być traktowane jako koszty podatkowe związane z nieruchomościami położonymi w Polsce oraz moment ich poniesienia.

Interpretacja
06.03.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy momentem ujęcia kosztu odpisu na Fundusz jako kosztu podatkowego jest moment poniesienia, tj. moment ujęcia tego kosztu w księgach zgodnie z art. 15 ust. 4d Ustawy CIT w związku z art. 15 ust. 4e Ustawy CIT.

Interpretacja
12.02.2024 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym), wynagrodzenie zapłacone przez kontrahenta na rzecz Wnioskodawcy „z góry” za cały okres wsparcia powinno być rozpoznane przez Spółkę, zgodnie z treścią art. 12 ust. 3c u.p.d.o.p., jako przychód z końcem każdego miesiąca, proporcjonalnie do okresu świadczenia usługi w danym roku.

Interpretacja
10.11.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, w którym momencie Wnioskodawca powinien zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatek opisany w sytuacji 1-7.

Interpretacja
08.11.2023 Podatki

Czy kwota finansowania otrzymanego na podstawie Umowy będzie stanowić przychód podlegający opodatkowaniu na gruncie przepisów ustawy o CIT; - jeżeli stanowisko Wnioskodawcy w odpowiedzi na pytanie nr 1 jest uznane za prawidłowe, to w którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać ten przychód; - czy część kwoty finansowania udzielonego na podstawie Umowy, opisana szczegółowo w stanie faktycznym

Interpretacja
04.10.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy Spółka może zaliczyć odpis na Fundusz do kosztów uzyskania przychodów w tym samym miesiącu, w którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu sprzedaży energii elektrycznej.

Interpretacja
24.04.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy: - w ramach zawartej umowy z Klientem prawidłowym momentem rozpoznania przychodu z tytułu wpłaty własnej będzie moment przeniesienia prawa własności nieruchomości na Klienta; - w ramach zawartej umowy z Klientem, prawidłowym momentem rozpoznania przychodu z tytułu rocznych opłat w wysokości 2% lub 3% wartości nieruchomości za każdy rok obowiązywania umowy będzie odpowiednio dzień

Interpretacja
15.03.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca może zaliczyć składkę ubezpieczeniową w części nieregularnej składki kapitałowej/inwestycyjnej wpłacaną przez Wnioskodawcę nieobowiązkowo na rzecz Pracownika w ramach Programu Premii odroczonej do kosztów uzyskania przychodu w prowadzonej przez Wnioskodawcę Spółce oraz czy składka wpłacana przez Wnioskodawcę będzie kosztem uzyskania

Interpretacja
06.12.2022 Podatki

W jakiej dacie Sprzedający powinien rozpoznać przychód z tytułu Kwoty Płatności z Przyszłych Zysków. Czy korekty przychodu w związku z otrzymaniem przez Sprzedającego Kwoty Płatności z Przyszłych Zysków dokonać należy poprzez zwiększenie przychodów osiągniętych w okresie rozliczeniowym, w którym zostanie wystawiona faktura korygująca (ewentualnie, w przypadku braku faktury, inny dokument potwierdzający

Interpretacja
10.10.2022 Podatki

Dotyczy ustalenia: - czy Wnioskodawca powinien rozpoznawać przychód podatkowy w momencie przyjęcia częściowego wykonania usługi (badań klinicznych lub ewentualnego screeningu), tzn. w momencie otrzymania zestawienia od Sponsora, na podstawie którego będzie mógł wystawić fakturę, - czy Wnioskodawca powinien rozpoznawać przychód podatkowy związany z częścią wynagrodzenia wstrzymanego do momentu otrzymania

Interpretacja
06.06.2022 Podatki

Czy w przypadku otrzymania przez Wnioskodawcę wpłaty w pełnej wysokości na poczet dostaw towarów planowanych w następnych okresach sprawozdawczych, Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 3a w związku z art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o CIT w dacie dostawy towarów, nie później niż w dniu wystawienia faktury.

Interpretacja
20.05.2022 Podatki

dotyczy ustalenia, czy Spółka może zaliczyć kwotę wskazaną na Fakturze do kosztów uzyskania przychodów dla celów CIT w rozliczeniu za rok podatkowy 2021 r.

Interpretacja
13.05.2022 Podatki

dotyczy ustalenia: - czy na podstawie wystawionej zbiorczej faktury korygującej w trybie art. 106j ust. 3 ustawy VAT, Spółka będzie uprawniona do obniżenia przychodu podatkowego, - w którym momencie należy dokonać obniżenia przychodu podatkowego z tytułu udzielonego przez Spółkę Dystrybutorowi rabatu opisanego w pyt. nr 1.

Interpretacja
02.03.2022 Podatki

Ustalenie, czy prawidłowy jest dzień powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w dniu wystawienia faktury, specyfikacji i listu przewozowego CMR.

Interpretacja
10.02.2022 Podatki

moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu zwrotu równowartości przyznanych abonentowi ulg w przypadku jednostronnego, dokonanego przez abonenta lub z winy abonenta, przedterminowego rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Interpretacja
27.12.2021 Podatki

Ustalenie, czy Spółka miała/będzie miała prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz rekultywacji, na bieżąco w momencie ich dokonywania, z uwzględnieniem opisanej we wniosku korekty (tj. korekty odpisów ustalonych zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 29 u.p.d.o.p. dokonywanej na bieżąco (miesięcznie) o realną ilość odpadów przekazanych do składowania i realną wartość), począwszy

Interpretacja
24.12.2021 Podatki

Ustalenie czy przychód podatkowy z tytułu usług okresowego świadczenia poprzez wykorzystanie wizerunku klubu, jego zawodników, do portali elektronicznych oferujących reklamy w mediach, reklamy w trakcie transmisji rozgrywek meczowych, reklamy na bandach ledowych, reklamy na strojach sportowych i wszystkie inne działania marketingowo-reklamowe, w przypadku udostępnienia tych treści na okres dłuższy

Interpretacja
29.11.2021 Podatki

Prowizja (związana z wydłużeniem okresu finansowania oraz ze zmianą warunków finansowania) oraz Koszty Restrukturyzacji Finansowania (usługi potrzebne dla przeprowadzenia Restrukturyzacji Finansowania) warunkujące dokonanie Restrukturyzacji Finansowania kredytu/pożyczki powinny być kwalifikowane do kosztów uzyskania przychodu jako koszt pośredni w dacie ich poniesienia.

Interpretacja
08.09.2021 Podatki

Określenia terminu powstania prawa do odliczenia przez Wnioskodawcę podatku naliczonego z faktur wystawionych w ramach procedury „samofakturowania”.

Interpretacja
30.07.2021 Podatki

Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna ujmować dla celów podatku dochodowego od osób prawnych korekty faktur zakupowych otrzymanych w dniu lub po dniu podziału.

Interpretacja
17.02.2021 Podatki

w zakresie: - obowiązku dokonania korekty kosztów uzyskania przychodu dotyczącej odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, o którym mowa we wniosku, w związku z wprowadzeniem przepisu art. 15ge ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, - momentu

Interpretacja
31.08.2020 Podatki

możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów (na bieżąco w momencie ich dokonywania) odpisów na fundusz rekultywacji tworzony w formie rezerwy.

Interpretacja
25.08.2020

ustalenie, czy środki pieniężne wypłacone przez Spółkę na rzecz Wykonawcy na podstawie Ugody, stanowią dla Spółki pośredni koszt uzyskania przychodu, rozpoznawany na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w momencie jego poniesienia, tj. ujęcia w księgach rachunkowych otrzymanej od Wykonawcy faktury dokumentującej to rozliczenie

Interpretacja
10.08.2020 Podatki

Faktura dokumentująca sprzedaż w momencie pobrania towaru przez Wnioskodawcę będzie wystawiona zgodnie z przepisami ustawy.Wnioskodawca będzie miał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w tej fakturze.

Poprzednia Następna