Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup materiałów budowlanych oraz usług budowlanych służących wybudowaniu budynku i w konsekwencji prawo do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia części VAT z tytułu zakupów materiałów budowlanych na podstawie faktur wystawionych przez sprzedawców tych materiałów w 2014 r.?
prawo do odliczenia, w ramach prowadzonej działalności, różnicy w podatku VAT wynikającej z różnicy stawek VAT zakupu materiałów 23% i dalszej ich sprzedaży w postaci usługi na wykonanie robót budowlanych ze stawką podatku VAT 8%, dla faktur wystawianych "samemu sobie"
Od 1 stycznia br. zwrot części VAT od zakupu materiałów budowlanych przysługuje tylko osobom, które uzyskają pozwolenie na budowę najpóźniej w roku, w którym ukończą 35 lat. Nowe zasady zwrotu VAT są dużo mniej korzystne w porównaniu do zasad obowiązujących do końca 2013 r. Przez określenie nieznanych wcześniej warunków została ograniczona liczba osób uprawnionych do otrzymania zwrotu. W raporcie przedstawiamy
Możliwość zwrotu części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (przyłącze wodno - kanalizacyjne).
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do uzyskania zwrotu części podatku VAT zawartego w cenie zakupionych materiałów budowlanych, niezbędnych do wykończenia mieszkania?
Czy spadkobierca może złożyć deklarację VZM-1 i dołączyć faktury wystawione na spadkodawcę, czyli na zmarłego ojca Wnioskodawcy i otrzymać zwrot części wydatków?
Czy w przypadku, gdy wydatki poniesione w trakcie trwania małżeństwa na budowę wspólnego domu zostały zafakturowane na imię byłego męża Wnioskodawczyni, po ustaniu małżeństwa przysługuje Jej prawo do zwrotu części wydatków, o których mowa w ustawie o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, wynikających z faktur wystawionych na byłego męża w odniesieniu
Możliwość zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych deski elewacyjnej podłogowej sosnowej.
Od momentu przeniesienia ośrodka interesów życiowych za granicę, tzn. od stycznia 2012 r., o ile zmianie nie ulegnie stan faktyczny i prawny, również za kolejne lata podatkowe Wnioskodawca będzie podlegał ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Oznacza to, że w Polsce od stycznia 2012 r. podlega opodatkowaniu z tytułu dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej za pomocą
Czy faktury (przed uzyskaniem aktu własności działki) za materiały, które są użyte na własne cele mieszkaniowe i były zakupione ze środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży mieszkania w okresie wyznaczonym przez US, czyli 2 lata mogą być kwestionowane?
Czy za powyższe materiały przysługuje zwrot VAT na wniosek (VZM-1) o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych od dnia 1 maja 2004 r. ?
Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym małżonkom przysługuje zwrot różnicy podatku VAT na materiały budowlane w myśl ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym?
Czy w świetle stanu faktycznego, przy uwzględnieniu orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, należy się Wnioskodawczyni zwrot części podatku VAT za materiały budowlane wykorzystane na budowę domku jednorodzinnego?
Dlaczego nie można odpisać faktur za zakup materiałów na remont domu?
możliwość uzyskania zwrotu niektórych wydatków związanych z budową budynku.
W jaki sposób powinny być wystawiane faktury zakupowe na materiały i usługi budowlane, aby możliwe było odliczenie podatku naliczonego w działalności gospodarczej Wnioskodawcy i małżonki oraz zwrot podatku VAT za materiały budowlane?
Podatnik ma wątpliwości, czy wszystkie wyszczególnione wydatki w piśmie (111 pozycji) mogą zostać odliczone od podatku w ramach ulgi remontowej; - jeżeli nie wszystkie, to których nie wolno odliczyć.
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że prowadzi Pani działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych, w tym głównie stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonywaniem prac remontowo - montażowych w obiektach budownictwa mieszkaniowego. Pani firma pozyskuje klientów, zawiera umowy na prace remontowo-montażowe w oparciu o własne materiały i w końcowym etapie wystawia
Czy w fakturze dokumentującej wykonanie robót budowlano-montażowych lub remontowych, w sytuacji gdy do ich wykonania wykorzystano zakupione w tym celu materiały budowlane ze stawką 22% VAT i z wykorzystaniem własnych narzędzi, a usługa wykonywana jest w obiekcie budownictwa mieszkaniowego (PKOB 111,112, ex113) należy stosować stawkę VAT 7% czy 22%? Czy można zastosować jednolitą stawkę 7% od pełnej
Zawarto umowę o wykonanie roboty budowlano-montażowej z własnych materiałów wykonawcy. Na całe wynagrodzenie wystawiono fakturę VAT ze stawką VAT w wysokości 22%, obowiązującą dla wykonanej usługi bez rozdzielenia wynagrodzenia za roboty i za materiały. Gdyby osobno fakturowano, to materiały należałoby opodatkować stawką 7%. Czy w takim przypadku urząd skarbowy może zakwestionować prawo nabywcy usługi