Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wypłaty świadczenia oraz mienia w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wniesienia składników majątkowych do fundacji rodzinnej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem i przekazania jej do majątku prywatnego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
W zakresie skutków podatkowych związanych z dostawą składników majątkowych.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego - ulga termomodernizacyjna.
Dotyczy ustalenia: - czy w związku z likwidacją fundacji rodzinnej, dokonując przekazania nieruchomości zakupionych od beneficjentów lub innych składników majątku nabytych w trakcie trwania fundacji rodzinnej, wartością podatkową, w rozumieniu art. 24q ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), będzie kwota środków pieniężnych wniesiona przez fundatora na zwiększenie
Uznanie składników majatku w wyniku połączenia się spólek za przedsiębiorstwo, wyłączenie transakcji z opodatkowania, braku obowiązku wystawienia faktury oraz brak prawa do obniżenia podatku VAT.
Darowizna Zespołu składników do Fundacji Rodzinnej jako transakcja zbycia przedsiębiorstwa, brak obowiązku korekty wieloletniej.
Skutki podatkowe wniesienia składników majątku do fundacji rodzinnej oraz zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu otrzymania lub postawienia do dyspozycji świadczeń od fundacji rodzinnej oraz mienia w związku z jej rozwiązaniem.
Skutki podatkowe wypłaty środków zgromadzonych na rachunku Otwartego Funduszu Emerytalnego w związku z podziałem majątku wspólnego.
Kwalifikacja przychodów z najmu domków rekreacyjnych do odpowiedniego źródła i możliwości rozliczania tego przychodu na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Skutki podatkowe wniesienie składników majątkowych, w tym akcji do fundacji rodzinnej w celu pokrycia funduszu założycielskiego tej fundacji.
Podleganie opodatkowaniu wydania (przekazania) Małżonce, w wyniku podziału majątku wspólnego, lokali i powstanie obowiązku wystawienia faktury dokumentującej tę transakcję.
1) Czy wypłacając Świadczenia Fundacja nalicza 15% ryczałtowy CIT na podstawie art. 24q ust. 1 pkt 1 Ustawy CIT przyjmując za podstawę opodatkowania w rozumieniu art. 24q ust. 2 wartość Świadczenia które trafia do rąk beneficjenta, tj. sam ww. ryczałtowy CIT nie pomniejsza wypłacanego Świadczenia? 2) Czy 15% podatek ryczałtowy CIT od wartości wypłacanych przez Fundację Świadczeń nie jest potrącany
1) Czy wypłacając Świadczenia Fundacja nalicza 15% ryczałtowy CIT na podstawie art. 24q ust. 1 pkt 1 Ustawy CIT przyjmując za podstawę opodatkowania 4/11 w rozumieniu art. 24q ust. 2 wartość Świadczenia które trafia do rąk beneficjenta, tj. sam ww. ryczałtowy CIT nie pomniejsza wypłacanego Świadczenia? 2) Czy 15% podatek ryczałtowy CIT od wartości wypłacanych przez Fundację Świadczeń nie jest potrącany
Skutki podatkowe wniesienia składników majątku do fundacji rodzinnej.
Możliwość opodatkowania ryczałtem przychodów z najmu mieszkania w ramach tzw. najmu prywatnego pomimo prowadzenia działalności w zakresie najmu.
Odpowiedzią na potrzebę zapewnienie bezpiecznego i efektywnego przekazywania majątku następnym pokoleniom jest ustawa z 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej (dalej ustawa). Obowiązująca od 22 maja 2023 r. ma zaspokajać także potrzeby przedsiębiorców w zakresie oddzielenia niektórych składników majątku od bieżącej działalności gospodarczej i umożliwić czerpanie z nich korzyści przyszłym pokoleniom
Interpretacja indywidualna - sprzedaż opodatkowana podatkiem VAT (działki).
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu prywatnego 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.