1. Czy w przedstawionych stanach faktycznych Spółdzielnia prawidłowo rozumie pojęcie gospodarki zasobami mieszkaniowymi? 2. Czy - w związku z tak rozumianym pojęciem gospodarki zasobami mieszkaniowymi Spółdzielnia może tworzyć fundusz remontowy z odpisów ze wszystkich lokali zaliczonych przez Spółdzielnię do gospodarki zasobami mieszkaniowym, tj. wszystkich lokali, do których przysługuje spółdzielcze
Czy jeżeli na fakturze za wcześniej opisane imprezy koszt jest łączny na wszystkich pracowników biorących udział w imprezie zasadne jest szacowanie kosztu na jednego pracownika przez określenie ogólnego kosztu imprezy przez liczbę pracowników biorących udział w imprezie i potrącanie od tak wyliczonego kosztu na jednego pracownika podatku dochodowego od osób fizycznych?
Odpis na fundusz remontowy od lokali użytkowych stanowi koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. a updop. Jednakże odpis na fundusz remontowy nie może obciążać kosztów gospodarki mieszkaniowej w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 44 updop. W związku z tym, w tym zakresie stanowisko spółdzielni jest nieprawidłowe.
Czy odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych przeniesionych na własność odrębną, lokali użytkowych, do których przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów i czy odpis na remonty nieruchomości wspólnej może obciążać koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
wystawianie refaktur za gaz dla jednostki korzystającej z pomieszczeń na podstawie umowy użyczania, obowiązek prowadzenia ewidencji, rejestru, braku obowiązku składania deklaracji VAT-7 przez podatnika zwolnionego o VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
1. Czy w przypadku zbycia własności przedmiotowego lokalu i uzyskania nadwyżki pomiędzy ceną sprzedaży a ceną nabycia, a następnie przeznaczenie tej nadwyżki na fundusz remontowy nieruchomości spółdzielczych, zgodnie z Uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków, Spółdzielnia będzie w całości zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych, jeżeli nie to:a) czy podstawą do naliczenia podatku dochodowego
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT dostawy nieruchomości lokalowych wynajmowanych i niewynajmowanej oraz możliwości zrezygnowania ze zwolnienia i wyboru opodatkowania dostawy nieruchomości lokalowych wynajmowanych a także dokonania korekty podatku naliczonego od zakupów związanych z ulepszeniami lokali.
Możliwość opodatkowywania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodów uzyskiwanych z najmu lokali nabytych w spadku.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku naliczonego i należnego w związku z dodatkowymi opłatami za dostawę mediów do najmowanych lokali mieszkalnych i użytkowych.
podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania opłat rezerwacyjnych, momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wypłaty środków zgromadzonych na otwartym rachunku powierniczym przez bank na rachunek bieżący Wnioskodawcy oraz terminu ich dokumentowania.
Brak możliwości zwolnienia od podatku czynności wynajmu lokalu użytkowego.
brak obowiązku dokumentowania otrzymanych przez Spółkę opłat rezerwacyjnych następnie przekazywanych na zamknięty lub otwarty rachunek powierniczy oraz brak obowiązku dokumentowania wpłat dokonywanych przez nabywców lokali mieszkalnych na zamknięty lub otwarty rachunek powierniczy, - zasady dokumentowania otrzymanych przez Spółkę środków pieniężnych przeniesionych przez bank z rachunków powierniczych
Zasady dokumentowania otrzymanych przez Spółkę zapłat od nabywców udziałów w prawie własności lokalu garażowego na podstawie umowy zobowiązującej do wybudowania budynku, do ustanowienia odrębnej własności lokalu garażowego, oraz przeniesienia udziału w lokalu garażowym (miejsce postojowe)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisu na fundusz remontowy Spółdzielni
Czy w opisanym wyżej zdarzeniu przyszłym Wspólnota prowadząca gospodarkę zasobami lokalowymi, osiągnie przychód z tytułu wpłat dokonywanych przez właścicieli lokali na fundusz remontowy na pokrycie poniesionych w przyszłości wydatków dotyczących remontów nieruchomości wspólnej, który nie będzie podlegał opodatkowaniu zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem lokalu użytkowego dokonanym przed rejestracją Wnioskodawcy jako podatnika podatku VAT
oznaczenie wartości lokalu i wartości udziału w użytkowaniu wieczystym gruntu na fakturze
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz obowiązku dokonania ewentualnej korekty deklaracji VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT wpłat na otwarty i zamknięty fundusz powierniczy.
Czy Spółdzielnia może od budynków użytkowych (opisanych wcześniej) naliczać amortyzację i czy będzie ona kosztem uzyskania przychodu?
Czy wydatkowana na podstawie faktury kwota netto stanowi koszt uzyskania przychodu w momencie poniesienia?