Ustalenie, czy sprzedaż licytacyjna nieruchomości będzie opodatkowana podatkiem VAT oraz dokumentowanie tej transakcji fakturą.
Występowanie jako płatnik podatku VAT w przypadku sprzedaży w trybie licytacji publicznej nieruchomości gruntowej.
Zwolnienie od podatku VAT licytacyjnej sprzedaży nieruchomości zabudowanej objętej działką nr 1.
Obowiązek Komornika do obliczenia i uiszczenia za Dłużnika podatku VAT od sprzedaży w trybie licytacji prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oraz obowiązek Komornika do wystawienia faktury VAT wobec braku adresu siedziby Dłużnika oraz braku numeru NIP Dłużnika
Ponieważ Państwa działalność polegająca na licytacji darowizn z wykorzystaniem mechanizmu NFT nie stanowi i nie będzie stanowić czynności zdefiniowanej w art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, ani nie będzie wykonywana w ramach działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT – nie mają i nie będzie mieć Państwo w przyszłości obowiązku wystawienia faktury VAT licytantowi, który wygrał aukcję
Dostawa ruchomości będących własnością Dłużnika, dokonana w trybie licytacji, podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 1 ustawy oraz nie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy. Wnioskodawca – jako płatnik – był zobowiązany do udokumentowania opisanej transakcji fakturami.
Brak obowiązku wystawienia przez Komornika faktur korygujących do faktur dokumentujących sprzedaż ruchomości w drodze licytacji komorniczej z powodu wykreślenia Dłużnika z rejestru podatników VAT.
Zwolnienie z podatku VAT do dostawy nieruchomości zabudowanej oraz samochodu w trybie licytacji komorniczej oraz braku dokumentowania tej transakcji fakturą.
Do zbycia Nieruchomości w ramach licytacji komorniczej nie znajdzie zastosowania zwolnienie z podatku wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy oraz z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy. Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktury dokumentującej zakup Nieruchomości.
Wnioskodawca jako płatnik jest obowiązany do naliczenia i odprowadzenia podatku należnego od sprzedaży ww. nieruchomości w stawce podatku odpowiadającej przedmiotowi dostawy oraz do udokumentowania tej transakcji fakturą VAT.
Dotyczy sprzedaży nieruchomości przez komornika sądowego w trybie egzekucji.
Wyłączenie z opodatkowania dostawy, w drodze licytacji publicznej przez komornika sądowego, budynku socjalno-biurowego oraz prawa wieczystego użytkowania gruntu, na którym jest on posadowiony.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji przez komornika oraz konieczności wystawienia korekty faktury VAT.
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży w trybie postępowania egzekucyjnego nieruchomości zabudowanej należącej do dłużnika Spółki E. sp. z o.o. oraz sposobu udokumentowania tej transakcji.
Sprzedaż w drodze licytacji komorniczej niezabudowanej nieruchomości położonej w Polsce, a należącej do dłużnika będącego spółką prawa słowackiego
Zwolnienie od podatku czynności sprzedaży nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym oraz obowiązek jej udokumentowania za pomocą faktury.
1. Czy Spółka ma prawo odliczyć kwotę podatku wykazaną jako kwota do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy będącą wynikiem wykazania do odliczenia podatku VAT od zakupów związanych z realizacją inwestycji i pomniejszyć w ten sposób podatek należny z tytułu sprzedaży gruntu? 2. Czy w związku z zaniechaniem inwestycji Spółka będzie zobowiązana do korekty podatku odliczonego albo zwrotu podatku
Komornik dokonując sprzedaży nieruchomości w imieniu dłużnika winien wystawić fakturę VAT zawierającą m.in. w miejscu określonym dla sprzedawcy - nazwę i adres dłużnika, pod warunkiem, że dłużnik jest podatnikiem podatku VAT i na nim spoczywał obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą przedmiotowej nieruchomości.
Na podstawie stanu faktycznego przedstawionego we wniosku ustalono, iż podatnik jest autorem rozwiązań technicznych, które uzyskały ochronę patentową lub zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego, przy czym rozwiązań tych dokonał jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej i nie w ramach stosunku pracy. Jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej zamierza udzielić odpłatnie