Prawo lub obowiązek do wystawienia faktury korygującej w sytuacji zakończenia umów leasingu finansowego oraz umowy leasingu gruntu po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym powstał obowiązek podatkowy w związku z dostawą przedmiotu leasingu na rzecz Leasingobiorcy.
Podsumowując w przypadku zmiany w trakcie trwania umowy leasingu kursu walut nie będą Państwo mieć prawa, ani obowiązku wystawienia faktury korygującej, natomiast w przypadku zmiany pozostałych składników mających wpływ na Państwa łączne wynagrodzenie będą Państwo zobowiązani do wystawienia faktury korygującej.
Obowiązek wystawiania faktur korygujących w związku z cesją umowy leasingu.
Dotyczy obowiązku wystawienia dodatkowej bądź skorygowania pierwotnej faktury dokumentującej dostawę Nieruchomości w ramach umowy leasingu w sytuacji, gdy zobowiązanie podatkowe w podatku VAT za okres rozliczeniowy, w którym powstał obowiązek podatkowy dotyczący tej faktury, uległo przedawnieniu oraz uprawnienia Leasingobiorcy do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającej z
Rozliczenia podatkowe związane z leasingiem finansowym samochodów osobowych.
Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji
Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT przy sprzedaży wierzytelności w ramach umowy sekurytyzacji
Ustalenie przy leasingu finansowym wartości początkowej środka trwałego do celów dokonywania odpisów amortyzacyjnych oraz korekty odpisów amortyzacyjnych w okresie otrzymania faktury korygującej.
Czy płatności z tytułu czynszu dzierżawnego lokomotyw stanowią koszty finansowania dłużnego w rozumieniu art. 15c ust. 12 ustawy o CIT?
‒ Uznanie za dostawę towarów oddania przez Spółkę Przedmiotu Leasingu do używania na rzecz Korzystającego na podstawie Umowy, która przewiduje, że odpisów amortyzacyjnych będzie dokonywać Korzystający, lub umowy, której przedmiotem jest grunt – i w związku z tym obowiązku wystawienia faktury dokumentującej ww. transakcję, ‒ uznanie za świadczenie usług oddania przez Spółkę Przedmiotu Leasingu do używania
możliwość wystawienia korekty faktury dokumentującej wydanie przedmiotu leasingu oraz dokonania obniżenia podstawy opodatkowania w przypadku wygaśnięcia bądź przedterminowego rozwiązania umowy leasingu finansowego
Obowiązek wystawienia dodatkowej faktury bądź skorygowania pierwotnej faktury w przypadku zakończenia oraz w przypadku przedłużenia umowy leasingu finansowego.
prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi naprawy pojazdów samochodowych oddanych do używania na podstawie umowy leasingu
Czy płatności z tytułu czynszu dzierżawnego lokomotyw stanowią koszty finansowania dłużnego w rozumieniu art. 15c ust. 12 ustawy o CIT?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów całości wydatków na zapłatę składki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC, bez stosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49 updop oraz ustalenia wysokości przychodu Wnioskodawcy z tytułu obciążenia korzystającego kosztem składki ubezpieczeniowej.
Wskazanie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu usługi oddania wartości niematerialnych i prawnych do odpłatnego korzystania w ramach umów leasingu finansowego oraz stwierdzenia, czy ww. obowiązek podatkowy będzie powstawał jednolicie w odniesieniu zarówno do części kapitałowej, jak i części odsetkowej opłaty leasingowej.
w zakresie obowiązku skorygowania podstawy opodatkowania w związku zawarciem umowy cesji leasingu finansowego oraz wystawienia faktury korygującej w przypadku zmiany podstawy opodatkowania, wynikającej z obciążania dodatkowymi opłatami w wysokości podatku od nieruchomości oraz zmianą w trakcie trwania umowy leasingu stóp procentowych
w zakresie obowiązku wystawienia faktury korygującej do pierwotnie wystawionej faktury dokumentującej leasing finansowy nieruchomości oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia nakładów od leasingobiorcy
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorygowania podstawy opodatkowania wykazanej na fakturze wystawionej dla Leasingobiorcy 1 oraz uznania cesji umowy pomiędzy Leasingobiorcami jako neutralnej na gruncie podatku VAT dla Wnioskodawcy.
W zakresie wystawienia faktury koryguj1cej po zakonczeniu umowy leasingu finansowego i korekty podstawy opodatkowania.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia kosztów ubezpieczenia na leasingobiorcę oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej z tytułu zawartej umowy leasingu finansowego.
Zastosowanie do dostawy samochodu osobowego szczególnej procedury opodatkowania marży.
W zakresie korekty podstawy opodatkowania i wystawienia faktury korygującej po zakończeniu umowy leasingu finansowego denominowanej w walucie obcej.