Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu otrzymanego dofinansowania projektów współfinansowanych ze środków europejskich, w tym także nadwyżki powstałej w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego dofinansowania.
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych, określonych w art. 18d ust. 3 updop opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
W zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z ust. 2 pkt 1-1a Ustawy o CIT wymienionych Składników Wynagrodzenia B+R w proporcji czasu pracy z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty wynagrodzenia zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego.
Ustalenie czy odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla pracowników mogą stanowić koszty kwalifikowane ulgi B+R.
W zakresie ustalenia, czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace spełniają definicje działalności badawczo-rozwojowej, a tym samym uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym, koszty materiałów poniesione w związku z opracowaniem partii pilotażowych mogą zostać uznane za koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 1 Ustawy o CIT oraz mogą zostać rozliczone w rozliczeniu rocznym CIT za lata 2018-2022 oraz lata następne?
1. Czy Spółka ma prawo za rok 2021 zastosować ulgę B+R w podatku dochodowym od osób prawnych w wysokości 100% kosztów kwalifikowanych (które odpowiadają wysokości amortyzacji podatkowej WNIP, w proporcji, w jakiej w jej wartości początkowej pozostają koszty wymienione w ust. 2 pkt 1-4a lub ust. 3a pkt 2 updop? 2. Czy za rok 2022 i kolejne, o ile nie nastąpi zmiana przepisów, Spółka ma prawo zastosować
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w ramach płatności częściowych, na zakup lub wytworzenie środków trwałych, spełniające warunki określone w Rozporządzeniu, będą stanowić wydatki kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną w formie zwolnienia podatkowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT w momencie ich faktycznej zapłaty, tj. zgodnie z metodą kasową? 2. Czy wydatki ponoszone przez
Czy podejmowana przez Spółkę działalność w zakresie branży maszynowej, wykonawstwa instalacji systemów automatyki, elektroenergetycznych i teletechnicznych oraz usług inżynierskich, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 18d ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm., dalej jako: „ustawa o CIT”) w zw. z art. 4a
Czy opisane wyżej Prace B+R uprawniają Spółkę do skorzystania z ulgi podatkowej określonej w art. 18d ustawy o CIT? - Czy koszty opisane w punkcie 2 mogą być uznane za koszty kwalifikowane Prac B+R, w rozumieniu art. 18d ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT?
W zakresie ustalenia czy do kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 2 uCIT, jako koszty materiałów i surowców, mogą Państwo zaliczyć koszty półproduktów oraz produktów gotowych, których koszty zostały wyodrębnione na podstawie ewidencji księgowych, a nie bezpośrednio faktur VAT (Pytanie 2) jest prawidłowe.
Czy wyżej opisane, prowadzone przez Wnioskodawcę w stanie prawnym obowiązującym od 2018 roku, prace w ramach projektów i programów z Obszarach Produktowym, Operacyjnym, Sprzedaży i Technologicznym (których przykłady zostały opisane w stanie faktycznym (winno być: stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym) wniosku) stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, w stosunku
w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie: • ustalenia czy Spółka będzie mogła skorzystać z ulgi, gdy w wyniku prac badawczo-rozwojowych powstanie wartość niematerialna i prawna podlegająca amortyzacji (Pytanie 1) – jest nieprawidłowe; • zaliczenia do kosztów kwalifikowanych opisanych w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od
Czy poniesione Koszty Pracy Specjalistów zaangażowanych w Projekty B+R można uznać za koszty kwalifikowane, o których mowa art. 18d ust. 2 pkt 1 i 1a ustawy o CIT, w wysokości ustalonej z zastosowaniem Wskaźnika B+R, wynikającego z ewidencji prowadzonej przez Spółkę i czy wskaźnik ten można stosować do wszystkich składników Kosztów Pracy Specjalistów zaangażowanych w Projekty B+R stanowiących przychody
Ulga na działalność badawczo-rozwojową oraz uznanie za koszty kwalifikowane wydatków związanych z działalnością badawczo-rozwojową.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ()
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do Kosztów Kwalifikowanych wydatki na Należności, w sytuacji, gdy wydatki te stanowią element kalkulacji wynagrodzenia za usługi w zakresie B+R rozliczane na zasadzie koszt plus? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy koszty Należności ponoszone w związku z zaangażowaniem pracowników, którzy realizują prace B+R oraz inne zadania udokumentowane Ewidencją, Wnioskodawca może zaliczyć do Kosztów Kwalifikowanych w proporcji, w jakiej udział godzin poświęconych na Prace B+R, wynikający z Ewidencji oraz ich korekt pozostaje w relacji do całości czasu pracy tych pracowników w danym miesiącu? (pytanie oznaczone we wniosku
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu otrzymanej dotacji na budowę domu energooszczędnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem specjalistycznego sprzętu medycznego sfinansowanego ze środków unijnych w ramach realizacji projektu.