Sposób naliczania podatku VAT od kosztów dostawy towarów ze sklepu internetowego do klientów i przedstawiania ich w dokumentach sprzedaży.
Czy prawidłowy będzie zamierzony sposób wykazywania kosztów wysyłki (obliczonych proporcjonalnie) w odrębnej pozycji na fakturze (paragonie fiskalnym) ze stawką VAT należną danej grupie towarów, których łączną wartość w ramach jednej transakcji stanowi podstawę opodatkowania na określonej, tej samej stawce VAT?
Czy prawidłowy jest realizowany przez Wnioskodawcę obecnie sposób, polegający na stosowaniu dla kosztów przesyłki stawki podatku uzależnionej ściśle od stawki podatku VAT odpowiedniej dla sprzedawanych towarów, i traktowanie tej usługi jako nierozerwalnie związanej ze sprzedażą tych towarów, i przy sprzedaży towarów obciążonych różnymi stawkami VAT doliczanie kosztów wysyłki proporcjonalnie do każdej
opodatkowanie kosztów przesyłki ponoszonych w związku ze sprzedażą książek przez internet
W przypadku świadczenia kompleksowego w postaci dostawy towarów wraz z usługą transportu, całość zapłaty należnej za dostawę danego świadczenia kompleksowego powinna być udokumentowana wystawieniem faktury, w której w części zasadniczej przeznaczonej na wskazanie nazwy towaru lub usługi winna znaleźć się wyłącznie nazwa właściwa dotycząca dostawy danego towaru/wyrobu medycznego.
Dot. stawki podatku dla kosztów przesyłki ponoszonych w związku z dostawą towarów.
Czy dla kosztów przesyłki należy stosować stawkę podatku VAT 23% bez względu na stawkę VAT sprzedawanego towaru? Czy można zastosować dla usługi kurierskiej stawkę podatku VAT uzależnioną od stawki podatku VAT odpowiedniej dla zakupionych towarów (5%, 8%, 23%)? Czy w sytuacji pojawienia się na jednej fakturze towarów opodatkowanych różnymi stawkami podatku VAT (5%, 8%, 23%) można proporcjonalnie rozliczyć
wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasad opodatkowania i dokumentowania dostawy towarów wraz z kosztami przesyłki.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania sprzedaży towarów w księgarni internetowej.
Czy w przypadku zawarcia umowy o świadczeniu usług w imieniu klienta na przesyłkę towarów z firmą kurierską kwota przesyłki nie będzie stanowiła przychodu z działalności, wobec czego nie będzie opodatkowana?
Kwota na poczet zawarcia przez Wnioskodawcę w imieniu kupującego umowy o świadczenie usług pocztowych nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy obrotu, zatem brak będzie konieczności wyszczególniania jej na fakturze dotyczącej sprzedaży towaru zakupionego na aukcji internetowej.
Zwolnienie od podatku usługi pocztowej przy wysyłce towarów ze sklepu internetowego.
Opodatkowanie opłaty pocztowej za sprzedaż w sklepie internetowym. Korekta podatku należnego.
Czy przy sprzedaży określonego produktu objętego 7% stawką podatku VAT Wnioskodawca powinien zastosować taką samą stawkę dla przesyłki tego produktu do domu klienta? Czy zakup usług kurierskich u różnych dostawców: od X zwolnionej podmiotowo z VAT oraz od firmy kurierskiej stosującej 22% podatek VAT dla swoich usług ma wpływ na stawkę VAT jaką Wnioskodawca powinien stosować przy sprzedaży produktów
Czy przy sprzedaży określonego produktu objętego 7% stawką podatku VAT Wnioskodawca powinien zastosować taką samą stawkę dla przesyłki tego produktu do domu klienta? Czy zakup usług kurierskich u różnych dostawców: od X zwolnionej podmiotowo z VAT oraz od firmy kurierskiej stosującej 22% podatek VAT dla swoich usług ma wpływ na stawkę VAT jaką Wnioskodawca powinien stosować przy sprzedaży produktów
Opodatkowanie opłaty pocztowej w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego aukcje internetowe.
Czy w przypadku obowiązku doliczania kosztów przesyłki do obrotów stanowiących podstawę do naliczania VAT Instytut jest zobowiązany do obciążenia z Poczty Polskiej (znana wysokość opłaty na rzecz odbiorcy) wystawić dla każdego odbiorcy indywidualne faktury czy refaktury VAT i z jaką stawka podatku VAT ?
Czy Instytut może wystawić zbiorcza fakturę wewnętrzną, mimo że przepisy o fakturach wewnętrznych nie przewidują takiego przypadku ?
Zapytanie dotyczy wystawienia faktury VAT (paragonu) odnoście kosztów dostawy towarów za pośrednictwem Poczty Polskiej w przypadku gdy opłata za przesyłkę jest częścią składową kosztu transakcji.