Określenie właściwego terminu skorygowania podatku naliczonego w związku z wpłatą przez Spółkę zaliczek i odstąpieniem Producenta od umowy.
Prawo do jednorazowego odliczenia podatku od towarów i usług z faktur zaliczkowych związanych z wykonaniem myjni samoobsługowej na podstawie art. 91 ust. 8 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturach wystawionych przez Dostawców, pomimo że kwota tego podatku jest obliczona błędnie, tj. przy zastosowaniu nieprawidłowej stawki VAT oraz ustalenia okresu, w jakim powinni Państwo ująć zmniejszenie kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących.
Zwiększenie oraz zmniejszenie kwot podatku odliczonego w związku z korektą rozliczeń dokonaną przez sprzedawcę towarów.
Otrzymanie Dopłaty do dostawy Pojazdów na rzecz Pomiotów Zewnętrznych.
Wpływ Korekty Cen na podstawę opodatkowania, obowiązek udokumentowania Korekty Cen fakturą korygującą, wystawienie zbiorczej faktury korygującej w przypadku obniżki i podwyższenia ceny (korekty „in minus” i „in plus”), moment ujmowania korekt „in minus” i „in plus” przez Spółkę i Dystrybutora oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej Korektę Cen.
Korekta wynagrodzeń z tytułu świadczenia Usług Przygotowania Terenu pod Inwestycje.
Czy wniesienie przez Wnioskodawczynię darowizny w postaci wydzielonej części przedsiębiorstwa do fundacji rodzinnej będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Czy fundacja rodzinna będzie miała obowiązek korekty naliczonego podatku od towarów i usług w zakresie nieruchomości przy których nabyciu odliczono podatek VAT naliczony, jeśli te nieruchomości nabyte w drodze darowizny wydzielonej
W sytuacji, gdy dostawcy wystawią w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia faktury dotyczące zakupu towarów i usług sprzed Dnia Wydzielenia związaną z działalnością ZCP, Spółka Przejmująca nie będzie zobowiązana do wystawienia jakichkolwiek dokumentów korygujących do tych faktur, bowiem faktury te zostały wystawione w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia prawidłowo, ponieważ ich adresatem była
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 4 ustawy.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych przenoszonych nieodpłatnie do fundacji rodzinnej za przedsiębiorstwo i w rezultacie wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Opodatkowanie dostawy budynku handlowo-usługowego, udokumentowanie ww. dostawy budynku fakturą i termin jej wystawienia, obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego, sposób jej wyliczenia i udokumentowania, termin i sposób wykazania dostawy budynku handlowo-usługowego oraz korekta podatku naliczonego w deklaracji VAT-7 i pliku JPK.
Czy wniesienie darowizny w postaci przedsiębiorstwa do fundacji rodzinnej będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy fundacja rodzinna będzie miała obowiązek korekty naliczonego podatku od towarów i usług?j
Praw do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z faktur i z duplikatów faktur, prawa do złożenia korekty deklaracji oraz wystawiania not korygujących w związku z nabyciem w drodze aportu przedsiębiorstwa w spadku.
Prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków (zakupów) poniesionych na realizację inwestycji, oraz braku obowiązku dokonania korekty od tych wydatków (zakupów) dokonanych w trakcie realizacji inwestycji, która zostanie zaniechana.
Korekta podatku naliczonego oraz termin tej korekty w związku z otrzymaniem faktury korygującej.
Dotyczy określenia czy w przypadku zawarcia Porozumienia należy dokonać korekty podatku naliczonego za okres, w którym Porozumienie zostanie zawarte oraz zachowania prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z pierwotnie wystawionych faktur.
Uznanie przedmiotu planowanej sprzedaży za ZCP; obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego.
Moment dokonania korekty plików JPK_VAT z deklaracją podatkową z powodu braku pierwotnego zaklasyfikowania dostawy oferowanych przez Państwa Tokenów za transfer bonów różnego przeznaczenia.
Uznanie przedmiotu sprzedaży za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, niepodleganie tej sprzedaży opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak obowiązku udokumentowania transakcji fakturą i dokonania korekty podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających dane, w tym NIP przedsiębiorstwa w spadku; obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego z dokumentów wystawionych na przedsiębiorstwo w spadku oraz obowiązek dokonania korekty importu usług w swojej deklaracji pomimo, że import usług był rozpoznany przez przedsiębiorstwo w spadku.
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia Lokalu i Miejsca postojowego oraz poniesienia pozostałych wydatków oraz z Faktury zaliczkowej i innych faktur zaliczkowych, obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego w przypadku zmiany przeznaczenia Lokalu.
warunki zmniejszenia kwoty podatku naliczonego oraz rozliczenia tego zmniejszenia za okres, w którym została wystawiona faktura korygująca in minus wynikająca ze: - zwrotów towarów, zarówno w przypadku rezygnacji z zakupu jak i reklamacji wadliwego towaru, - reklamacji jakościowej towaru bez zwrotu towaru, - pomyłki na fakturze, np. błędny kurs, zawyżona ilość, zawyżona cena jednostkowa, - rabatów