Ulga termomodernizacyjna z tytułu rozbudowy instalacji fotowoltaicznej.
Czy działalność Wnioskodawcy w ramach Kontraktu będzie skutkowała powstaniem dla Wnioskodawcy zakładu podatkowego na terytorium Polski w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT w zw. z art. 5 UPO Polska-Francja?
Czy w rozumieniu art. 17 ust. 1h ustawy o VAT Wykonawca świadczy usługi na rzecz Gminy jako podwykonawca, a w konsekwencji, czy Gmina ma obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w odniesieniu do usług nabywanych od Wykonawcy?
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez wykonawcę.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wpłat Mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu mikroinstalacji OZE (instalacji fotowoltaicznych/pomp ciepła), jako wynagrodzenia za odpłatne świadczenie usług, brak obowiązku dokumentowania otrzymanych wpłat stanowiących wkład własny mieszkańców za pomocą kas rejestrujących lub poprzez wystawienie faktury, - Opodatkowanie dotacji otrzymanej
Do kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można zaliczyć udokumentowane fakturami VAT nakłady zwiększające wartość tego lokalu, poczynione w czasie jego posiadania, tj. od dnia objęcia w posiadanie lokalu mieszkalnego, po protokolarnym odbiorze kluczy.
Uznanie wpłat związanych z dostawą i montażem Instalacji za zaliczki na poczet wynagrodzenia za świadczone przez Gminę usługi i opodatkowania tych wpłat w momencie ich otrzymania, - Włączenie do podstawy opodatkowania z tytułu realizacji dostawy i montażu Instalacji na rzecz Mieszkańców kwoty Dotacji UE oraz Dopłaty ze środków własnych Gminy, Prawo do pełnego obniżenia podatku należnego o podatek
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej na wydatki poniesione na wykonanie instalacji gazowej, montaż grzewczy oraz wkład kominowy, wykonanie przyłącza instalacji gazowej, przyłącze gazowe, opłatę przyłączeniową.
W sytuacji, gdy na otrzymanej fakturze dokumentującej faktycznie dokonaną transakcję nie zostanie umieszczony numer NIP nabywcy, ale pozostałe elementy faktury będą spełniały wymogi ustawy, Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego, pod warunkiem spełnienia przesłanek wynikających z art. 86 ust. 1 ustawy, w zakresie w jakim instalacja fotowoltaiczna będzie wykorzystywana do wykonywania
Wnioskodawca nie będzie mógł odliczyć 100% podatku VAT z faktury wystawionej na Wnioskodawcę jako osobę fizyczną (bez numeru NIP).
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r., w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do wysokości limitu, tj. 53 000 zł, wydatków poniesionych w 2020 r. na modernizację ogrzewania polegającą na likwidacji pieca węglowego wraz z ogrzewaczem wody, i montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej
uznanie, że Wnioskodawca powinien skorygować VAT ze stawki 23% na 8% VAT od kwoty netto pozostałej do zapłaty po odliczeniu zaliczek wpłaconych przed dniem 23 listopada 2019 r.
opodatkowanie wpłat (zaliczek) otrzymanych przez Gminę od Mieszkańców na poczet wynagrodzenia za świadczone przez Gminę usługi (pytanie oznaczone we wniosku nr 1),ustalenie, czy na Gminie ciąży obowiązek dokumentowania fakturą VAT w związku ze świadczonymi usługami (część pytania oznaczonego we wniosku nr 2 i 3),ustalenie, czy na Gminie ciąży obowiązek ewidencjonowania na kasie rejestrującej otrzymywanego
Ulga termomodernizacyjna - realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym w budowie.
Opodatkowanie usług. Odliczenie podatku od towarów i usług. Podstawa opodatkowania. Stawka podatku. OZE.
zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla nabywanych usług, stawki podatku dla świadczonych usług oraz opodatkowania otrzymanej dotacji
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach zakupowych związanych z zakupem i montażem Instalacji.
Obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do usług nabywanych przez Wnioskodawcę od wykonawców, opodatkowanie i dokumentowanie fakturami całego wkładu mieszkańca oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania dotacji.
Obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do usług nabywanych przez Wnioskodawcę od wykonawców, opodatkowanie i dokumentowanie fakturami całego wkładu mieszkańca oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania dotacji.
Zastosowanie tzw. odwrotnego obciążenia dla czynności nabycia usługi montażu instalacji fotowoltaicznej na rzecz mieszkańców. Opodatkowanie usług. Odliczenie podatku od towarów i usług. Podstawa opodatkowania. Faktura.
Prawo do pełnego obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących poniesione wydatki w ramach projektu, obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do usług nabywanych przez Wnioskodawcę od wykonawców, opodatkowanie i dokumentowanie fakturami całego wkładu mieszkańca oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania dotacji.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu pn.: (); - udokumentowanie fakturami otrzymanych kwot stanowiących wkład własny mieszkańców (związanych z realizacją montażu instalacji OZE); - moment powstania obowiązku podatkowego dla otrzymanej dotacji i stawki podatku dla dotacji.
Obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do usług nabywanych przez Wnioskodawcę od wykonawców, opodatkowanie i dokumentowanie fakturami całego wkładu mieszkańca oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania dotacji.