import towarów
Interpretacja
23.07.2024 Podatki

Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS

Interpretacja
16.04.2024 Podatki

Sprzedaż towarów przez Państwa na rzecz A. Sp. z o.o. oraz przez B. GB na Państwa rzecz podlega opodatkowaniu VAT Polsce oraz sposobu dokumentowania transakcji.

Interpretacja
12.02.2024 Podatki

Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.

Interpretacja
12.06.2023 Podatki

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Urządzeń (wynikającego z faktur ) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Urządzeń (wynikającego z otrzymanych dokumentów celnych)

Interpretacja
10.01.2023 Podatki

Wystawianie i przechowywanie dokumentów dla celów rozliczenia podatku VAT (w szczególności faktur) wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do odliczenia podatku naliczonego, z tytułu dokonanych zakupów towarów i usług, WNT i importu, wynikającego z faktur zakupowych i ich korekt oraz z odpowiednich dokumentów i zgłoszeń celnych, archiwizowanych wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do zastosowania

Artykuł nieaktualny

kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.

Interpretacja
30.06.2022 Podatki

Uznanie opisanej transakcji za dostawę towarów; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS; dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej; określenie miejsca opodatkowania w stanie prawnym obowiązującym przed nowelizacją ustawy z 1 lipca 2021 r.

Interpretacja
09.02.2022 Podatki

Brak obowiązku opodatkowania przez Państwa na terytorium Polski dostaw towarów wysyłanych z kraju trzeciego oraz możliwości wystawienia faktur korygujących.

Artykuł
08.09.2021 Podatki

7 września oraz 1 października 2021 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT wprowadzone w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 2. W artykule omawiamy te zmiany oraz ich praktyczne skutki na konkretnych przykładach.

Interpretacja
31.05.2021 Podatki

opodatkowanie dostawy zintegrowanego urządzenia szlifująco-polerującego

Artykuł
12.08.2019 Podatki

We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.

Artykuł

Transakcje zagraniczne sprawiają podatnikom kłopoty związane z ich prawidłowym rozliczeniem. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że na podatkowe rozliczenie zagranicznej sprzedaży lub zakupu składa się z reguły kilka etapów. Pomyłka w jednym z nich może skutkować błędami w dalszym rozliczeniu. Dlatego, aby zapobiec takim pomyłkom, warto przeanalizować poszczególne etapy związane z rozliczeniem zagranicznych

Interpretacja
07.02.2017 Podatki

Opodatkowanie usług świadczonych przez Spółkę tj. usługi w zakresie kosztów portowych THC oraz usługi odprawy celnej.

Interpretacja
12.01.2017 Podatki

Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów sprawdzonych na unijny obszar celny.

Interpretacja
21.10.2016 Podatki

w zakresie zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni w przypadku importu towarów

Interpretacja
24.04.2015 Podatki

wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką 0% kompleksowych usług międzynarodowej spedycji towarów związanej z transportem międzynarodowym na podstawie posiadanych dokumentów.

Interpretacja
04.02.2015 Podatki

Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz moment powstania obowiązku podatkowego

Interpretacja
24.04.2014 Podatki

uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i określenie podmiotu, na który powinna być wystawiona faktura wewnętrzna, wykazanie transakcji w deklaracji VAT-7

Interpretacja
13.12.2013 Podatki

w zakresie określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów przed dokonaniem importu na terytorium kraju oraz obowiązku wystawienia faktur korygujących

Interpretacja
20.06.2013 Podatki

Czy datą powstania obowiązku podatkowego jest dzień odprawy celnej na terenie Niemiec czy jest to dzień dostawy towarów do siedziby Spółki na terytorium Polski ?

Interpretacja
21.02.2013 Podatki

Czy transakcja zakupu powinna zostać rozpoznana jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru od kontrahenta z Niemiec i w związku z tym obowiązek podatkowy powstałby w dniu wystawienia faktury przez sprzedawcę czyli 27.02.2012 r., czy kierować się zasadą, że towar został przemieszczony do Polski z Niemiec gdzie wcześniej został zaimportowany co zobowiązuje do określenia obowiązku podatkowego na 15 dzień

Interpretacja
27.11.2012 Podatki

WNT przemieszczenie z Niemiec do Polski towarów importowanych z Chin na terytorium Niemiec w procedurze 4200

Poprzednia Następna