Ustalenie skuteczności złożenia oświadczenia o wyborze formy opodatkowania.
Skuteczność wyboru formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Ustalenie prawidłowości zmiany formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Możliwość zmiany formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat zaliczek.
Usługi kształcenia w zakresie psychoterapii nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu fizjoterapii świadczonych przez Spółkę na rzecz fizjoterapeutów, lekarzy specjalistów: anestezjologii, specjalistów rehabilitacji, ortopedów, masażystów oraz studentów II, III, IV i V roku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 i 29 lit. a ustawy.
Czy Spółka jest uprawniona do stosowania ryczałtu od dochodów spółek, o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od .dnia 1 lutego 2023 r.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
W wyniku nowelizacji Kodeksu pracy od 26 kwietnia 2023 r. znacznie rozbudowany został katalog danych, które pracodawca powinien podać pracownikowi podejmującemu pracę w informacji o dodatkowych warunkach zatrudnienia. Zmieniona została także forma przekazania takiej informacji – dotychczasowy wymóg formy pisemnej został zastąpiony możliwością przekazania informacji w postaci papierowej lub elektronicznej
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkoleniowych świadczonych dla dla fizjoterapeutów, pielęgniarzy/pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, lekarzy, farmaceutów, diagnostów i felczerów oraz zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkoleniowych prowadzonych dla naturopatów, osteopatów, chiropraktyków, bioenergoterapeutów, biomasażystów, akupunkturzystów, radiestetów i techników
Świadczenie usług przekwalifikowania zawodowego nie korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.
W zakresie ustalenia, czy po planowanym Połączeniu Wnioskodawca – jako sukcesor prawny Spółek Przejmowanych – będzie mógł korzystać z ochrony prawnej, wynikającej z przepisów Ordynacji podatkowej, w odniesieniu do interpretacji indywidualnych wydanych na wniosek Spółek Przejmowanych w zakresie transakcji zrealizowanych do dnia połączenia.
Dotyczy skutków podatkowych przekształcenia spółki komandytowej w spółkę kapitałową.
wypłata zysku wspólnikowi spółki komandytowej (źródło, zwolnienie) i rozliczenia strat