Możliwość przechowywania wyłącznie w postaci elektronicznej faktur i innych dokumentów dokumentujących zakupy towarów i usług, uprawniających do odliczenia podatku VAT i prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur i dokumentów celnych przechowywanych w postaci elektronicznej.
Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą chce wprowadzić do firmowego majątku zestaw drogich elektronarzędzi, które kupił 2 lata temu. Nie ma niestety dowodów zakupu tych narzędzi. Jak powinien ustalić ich wartość początkową?
Czy jako dowody poniesionych kosztów na zakup surowca drzewnego w celu jego dalszej przeróbki można będzie uznać faktury imienne wystawiane przez Nadleśnictwa?
Nabyłem produkt za pośrednictwem Internetu. Nie żądałem wydania faktury - mam na to przecież 7 dni. Niestety, zgubiłem paragon do tej transakcji i jedynym dowodem dokumentującym mój zakup jest potwierdzenie zapłaty kartą, ewentualnie wydruk potwierdzający zakup w sklepie internetowym. Gdy zażądałem wystawienia faktury - w przewidzianym przepisami terminie - sprzedawca odmówił dokonania takiej czynności
1. Czy pobrany ze strony internetowej i wydrukowany rachunek od kontrahenta zagranicznego będzie stanowił dokument źródłowy do zaewidencjonowania kosztu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? 2. Jeżeli nie będzie to prawidłowy dokument, to w jaki sposób zgodnie z zasadami prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów należy udokumentować w prowadzonej księdze fakt poniesienia kosztu?
Czy autoklaw, którego zakup udokumentowany został dowodem uiszczenia ceny, dowodem zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych oraz zgromadzoną korespondencją prowadzoną ze sprzedawcą może zostać wprowadzony do ewidencji środków trwałych spółki podlegających amortyzacji?