Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku akcyzowego, w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej oraz funkcja blankietów prognozowanych dla wypełnienia obowiązków w zakresie składania deklaracji podatkowych, obliczania i wpłacania akcyzy.
Czy otrzymanych środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku oraz otrzymanych odsetek od lokat bankowych nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym (CIT-8FR), w szczególności w części D zeznania rocznego (CIT-8FR) składanym za rok otrzymania tych odsetek
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej
Korekta rozliczeń podatku dotyczącego wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Rozpoznanie importu usług w Polsce, złożenie deklaracji VAT- 9M oraz brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną rozliczaną z zastosowaniem procedury uproszczonej oraz jej dokumentowanie w ewidencji, deklaracji oraz w informacji podsumowującej.
Wskazanie momentu dokonana korekty JPK w związku z wystawieniem zbiorczej faktury korygującej oraz ustalenia podstawy opodatkowania na fakturze korygującej.
Moment dokonania korekty pliku JPK_VAT wraz z deklaracją oraz brak konieczności posiadania dokumentacji potwierdzającej, że sprzedawca uzgodnił z nabywcą warunki obniżenia podstawy opodatkowania.
Obowiązki informacyjne zleceniodawcy, wystawiania PIT-11, przy rozliczeniu wynagrodzenia małoletniego zleceniobiorcy a ulga dla młodych.
Skorygowanie złożonego przez podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, opodatkowanego w ciągu roku podatkowego tym podatkiem na zasadach określonych w art. 30c Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (podatkiem liniowym), rocznego zeznania podatkowego złożonego błędnie na formularzu PIT-36, poprzez złożenie tego zeznania na prawidłowo sporządzonym formularzu PIT-36L nie jest możliwe.
Możliwość zmiany formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej (opodatkowanie dochodów uzyskanych w 2022 r. według skali podatkowej i rezygnację z opodatkowania podatkiem liniowym).
Moment dokonania korekty plików JPK_VAT z deklaracją podatkową z powodu braku pierwotnego zaklasyfikowania dostawy oferowanych przez Państwa Tokenów za transfer bonów różnego przeznaczenia.
Opodatkowanie dostawy dokonanej na rzecz podmiotu podszywającego się pod kontrahenta X, możliwość wystawienia faktury korygującej „do zera” oraz brak obowiązku wykazywania danych z faktur i faktur korygujących w deklaracji dla potrzeb podatku VAT oraz w informacji podsumowującej.
Opodatkowanie usług świadczonych na rzecz kontrahenta zagranicznego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów dokonanych w Polsce.
Ustalenie, który z podmiotów, tj. Spółka Dzielona czy Spółka przejmująca będzie zobowiązany do wystawienia faktur sprzedażowych i rozpoznania podatku należnego w odniesieniu do czynności związanych z Wydzieloną Częścią Przedsiębiorstwa Spółki Dzielonej, realizowanych przed Dniem Podziału, jeżeli obowiązek podatkowy VAT powstanie przed Dniem Podziału, w Dniu Podziału lub po Dniu Podziału; ustalenia,
Skutki połączenia spółek w zakresie: prawa do składania korekt deklaracji VAT; danych jakie powinny zawierać korekty deklaracji VAT składanych przez nowo utworzoną spółkę; podmiotu zobowiązanego do dokonywania korekt faktur; wystawienia not korygujących do faktur wystawionych przez kontrahentów w dniu lub po dniu połączenia oraz prawa bądź obowiązku dokonania korekty VAT.
Prawo do zastosowania stawki 0% z tytułu WDT w przypadku gromadzenia wskazanych przez Spółkę dokumentów: faktury od przewoźnika towarów oraz bankowego potwierdzenia przelewu, potwierdzającego zapłatę za wysyłkę lub transport towarów
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury z 29 lipca 2020 r. wystawionej na prowadzoną przez Wnioskodawcę działalność gospodarczą poprzez dokonanie korekty podatku VAT naliczonego w całości, jednorazowo w deklaracji podatkowej składanej za okres rozliczeniowy, w którym nastąpiła zmiana przeznaczenia towaru, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur wystawionych
Ujęcie faktury korygującej oraz ustalenie okresu rozliczeniowego dla zwiększenia podstawy opodatkowania w związku z otrzymaną fakturą korygującą.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawiania faktur korygujących.
Prawo do zastosowania stawki 0% z tytułu WDT w przypadku gromadzenia wskazanych przez Spółkę dokumentów (faktury od przewoźnika towarów oraz bankowego potwierdzenia przelewu, potwierdzającego zapłatę za wysyłkę lub transport towarów); brak prawa wykazania WDT ze stawką VAT 0% w deklaracji podatkowej za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu WDT, nawet jeżeli przed upływem terminu do złożenia
Wystawianie na rzecz kontrahenta faktur, obowiązek wykazywania świadczonych usług w poz. 11 deklaracji VAT-7 oraz brak obowiązku wykazywania świadczonych usług w poz. 12 deklaracji VAT-7 oraz w informacji podsumowującej.
Od 17 kwietnia 2020 r. podatników CIT obowiązują zmienione i nowe wzory formularzy CIT. Wzory należy stosować do osiągniętych dochodów (poniesionych strat) w roku podatkowym rozpoczynającym się po 31 grudnia 2019 r.