Prawo do złożenia korekty JPK_VAT przez byłego podatnika wykreślonego z rejestru podatników VAT czynnych.
Interpretacja indywidualna w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącym wystawienia korekty deklaracji, zwrotu nadpłaty, prawa do odliczenia z faktur oraz faktur korygujących w związku z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego.
Prawo do korekty podstawy opodatkowania, podatku należnego oraz korekty deklaracji podatkowej za miesiąc grudzień 2018 r. w związku z wystawioną 12 grudnia 2018 r. fakturą korygującą.
Wyeliminowania faktur z obrotu prawnego i braku obowiązku zapłaty wykazanego w fakturach podatku w trybie art. 108 ust. 1 ustawy; zobowiązania lub uprawnienia do wystawienia w roku 2021 faktury korygującej, o której mowa w art. 106j ustawy, celem udokumentowania podwyższenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu świadczeń zrealizowanych w roku 2015 w oparciu o Umowę nr 1 oraz
Możliwość skorygowania faktur wystawionych „do zera” oraz okresu rozliczeniowego ujęcia ich w JPK VAT. Obowiązek skorygowania JPK VAT za miesiąc I 2021 r.
Skutki połączenia spółek w zakresie: prawa do składania korekt deklaracji VAT; danych jakie powinny zawierać korekty deklaracji VAT składanych przez nowo utworzoną spółkę; podmiotu zobowiązanego do dokonywania korekt faktur; wystawienia not korygujących do faktur wystawionych przez kontrahentów w dniu lub po dniu połączenia oraz prawa bądź obowiązku dokonania korekty VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie: prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących wystawionych przez Kontrahenta oraz okresu w którym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia tego podatku, wskazania w jakim okresie Wnioskodawca jest zobowiązany do dokonania korekt rozliczeń udokumentowanych fakturami pierwotnymi.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku skorygowania przez Wnioskodawcę w dół kwoty podatku naliczonego z faktur wystawianych przez Nadleśnictwa o kwotę wynikającą z prawomocnego rozstrzygnięcia sądu powszechnego korzystnego dla Spółki w deklaracji za okres rozliczeniowy, w którym: otrzymał faktury korygujące od Nadleśnictw oraz w którym: doszło do uprawomocnienia się rozstrzygnięcia.
możliwości skorygowania faktury oraz rozliczenia podatku VAT przez Wnioskodawcę, który zaprzestał wykonywania czynności podlegających VAT
W zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz wykazania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów poprzez korektę deklaracji VAT.
Stawka podatku dla usług budowlanych. Rozliczenie korekty podatku należnego.
Obowiązek zapłaty odsetek od zaległości podatkowej z tytułu faktury wystawionej we wrześniu 2018 r. dokumentującej wypłaconą premię.
w zakresie skutków podatkowych w podatku VAT w związku z połączeniem spółek
w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących
w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących
Podatek od towarów i usług w zakresie braku konieczności uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług; w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją budowy nieruchomości oraz złożenia korekt deklaracji podatku VAT; w zakresie stawki podatku dla transakcji dostawy Nieruchomości/Lokali (wraz z udziałem w gruncie) oraz w zakresie sposobu ustalenia podstawy opodatkowania
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w pełnej wysokości od ponoszonych przez Wnioskodawcę wydatków i zwrotu nadwyżki kwoty podatku naliczonego nad należnym oraz prawa do skorygowania deklaracji VAT.
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur korygujących oraz obowiązku skorygowania deklaracji VAT
prawo (po zarejestrowaniu Powiatu do VAT) do złożenia korekty (z podaniem NIP Powiatu oraz wskazaniem Powiatu jako podatnika VAT) deklaracji VAT - 7 do deklaracji złożonej przez Urząd w przypadku zidentyfikowania potrzeby skorygowania rozliczeń z tytułu VAT w okresie, w którym czynnym i zarejestrowanym podatnikiem VAT był Urząd, - prawo (po zarejestrowaniu Powiatu do VAT) do złożenia korekty (z podaniem
Obowiązek osoby fizycznej do: wystawienia faktury dotyczącej sprzedaży, faktur korygujących zwiększających i zmniejszających wartość sprzedanych towarów oraz wskazanie okresu w którym ww. faktury powinny zostać rozliczone, obowiązek uiszczenia zobowiązania podatkowego, a także potwierdzenie, że podatnik po przekształceniu się w spółkę z o.o. ma prawo pozostać zarejestrowanym podatnikiem podatku od
Jaką powinien Pan wystawić fakturę, czy ze stawką 23%, czy fakturę VAT-marża? - Jeśli powinien Pan wystawić fakturę VAT-marża, to jak naliczyć marżę, gdy kwota sprzedaży była niższa od kwoty zakupu? - Czy może Pan skorygować sprzedaż wystawiając fakturę VAT-marża, ponieważ wystawił fakturę ze stawką 23%, jeśli tak, od jakiego momentu powinien skorygować deklarację VAT-7, czy za miesiąc faktycznej sprzedaży