Obowiązki płatnika dotyczące sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS sfinansowanych pracownikom, emerytom i rencistom
Obowiązki płatnika związane z dofinansowaniem w oparciu o kryteria socjalne wycieczek/wczasów, spotkań o charakterze integracyjnym oraz dofinansowanie/sfinansowanie biletów/karnetów dla pracowników, emerytów, rencistów i uprawnionych członków rodzin.
Obowiązki płatnika ciążące na Szkole w związku ze finasowaniem świadczeń z ZFŚS dla pracowników, emerytów i rencistów.
Ustalenie, czy w przypadku przechowywania przez Wnioskodawcę Faktur VAT, Uproszczonych Faktur VAT, Paragonów i Biletów wyłącznie w formie elektronicznej (w formacie pdf) będzie Mu przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z zachowaniem wyłączeń wskazanych w art. 88 ustawy.
Do świadczonych przez Wnioskodawcę usług udziału w Festiwalu – z tytułu których są/będą uiszczane opłaty na rzecz Centrum – nie ma/nie będzie mieć zastosowania zwolnienie od podatku VAT.
Prawo do odliczenia naliczonego podatku VAT zawartego w Dokumentach potwierdzających wydatki służbowe, jeśli Dokumenty te będą przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej.
Prawo do odliczenia podatku od towarów i usług w związku z ponoszeniem Kosztów dotyczących podróży służbowych Współpracowników.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług przekazania pomiędzy Stronami wpływów ze sprzedaży biletów na Wydarzenie, sposób dokumentowania przez CK przekazania wpływów ze sprzedaży biletów, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej przekazanie wpływów ze sprzedaży biletów wystawionej przez Partnera, prawo do odliczenia w 100% podatku naliczonego z faktur dokumentujących
Skutki podatkowe otrzymania dofinansowania do przewozów pasażerskich.
możliwość wystawiania faktur zbiorczych do paragonów fiskalnych – biletów miesięcznych, które zawierają NIP nabywcy, a kwota pojedynczego biletu jest niższa niż 450 zł oraz możliwości wystawienia łącznej faktury VAT z NIP nabywcy do paragonów fiskalnych - biletów miesięcznych bez NIP nabywcy.
żądanie wystawienia faktury sprzedaży za świadczenie usług dowozu uczniów do szkół oraz prawidłowości wstawiania numeru NIP nabywcy na bilecie miesięcznym (paragonie fiskalnym) wystawionym imiennie na każdego ucznia
Możliwość wystawienia faktury zbiorczej do paragonów/biletów miesięcznych.
Obowiązek wystawiania imiennego biletu miesięcznego uczniom z numerem NIP Urzędu Gminy, dla której Zainteresowany wystawia fakturę za sprzedane imienne bilety miesięczne.
Prawo do wystawienia faktury nabywcy z tytułu wyświadczonej usługi parkingowej w oparciu o paragon oraz bilet wydany przez automat płatniczy lub parkometr (pytanie nr 1 wniosku).
Usługi świadczone na rzecz Klienta z UE/Klienta spoza UE nie podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce i prawidłowym jest ich dokumentowanie za pomocą faktur niezawierających kwot VAT.
Ocena prawidłowości przyjętego sposobu ewidencjonowania sprzedaży (w różnych wariantach dystrybucji) biletów autokarowych, świadczeń dodatkowych oraz sprzedaży przekąsek na kasie rejestrującej znajdującej się w siedzibie Spółki, jak również wydania nabywcy paragonu fiskalnego.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie rejestracji sprzedaży biletów w imieniu i na rzecz zleceniodawcy przy zastosowaniu własnej kasy rejestrującej, sposobu wystawiania faktur w imieniu i na rzecz zleceniodawcy, obowiązku przechowywania przez Wnioskodawcę faktur i dokumentów kasowych, braku obowiązku wykazywania sprzedaży biletów w imieniu i na rzecz zleceniodawcy
W zakresie: - wyłączenia z opodatkowania otrzymywanej rekompensaty na pokrycie kosztów świadczenia usług publicznych w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych z innych gmin oraz braku obowiązku dokumentowania rekompensaty fakturą VAT, - braku obowiązku opodatkowania otrzymywanej rekompensaty na pokrycie kosztów związanych ze świadczeniem ulgowych i bezpłatnych przejazdów.
w zakresie ewidencjonowania sprzedaży biletów za przewóz komunikacją samochodową w części dotyczącej sprzedaży usług własnych (I model sprzedaży pkt a) oraz II model sprzedaży)
odliczenie przez Fundację podatku naliczonego przy zastosowaniu art. 86 ust. 2a ustawy, prawo do odliczenia podatku naliczonego według proporcji ustalonej przez wyliczenie udziału ilości koncertów odpłatnych do ilości koncertów ogółem
w zakresie obowiązków płatnika w związku z dofinansowaniem z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wyjazdu do teatru dla pracowników oraz członków ich rodzin