Brak obowiązku opodatkowania podatkiem VAT należności uzyskanych na podstawie rachunków, które zostały wystawione, gdy działalność nie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, a które zostały uregulowane w czasie zarejestrowania działalności jako podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czynności sporządzania opinii sądowych oraz prywatnych opinii na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw nie korzystają z wyłączenia z zakresu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy, a zatem występuje obowiązek dokumentowania świadczonych usług fakturą VAT, zgodnie z art. 106b ust. 1 ustawy.
Brak obowiązku zapłaty podatku należnego wynikającego z faktur objętych zakresem wniosku dokumentujących czynności wykonane przez Panią w okresie kiedy była Pani czynnym podatnikiem podatku VAT.
W zakresie nieuznania przychodów z tytułu czynności wykonywanych przez biegłego sądowego jako uzyskane z działalności gospodarczej oraz sposobu ich udokumentowania.
w zakresie prawidłowości dokumentowania usług biegłego sądowego wykonywanych w ramach działalności Spółki
określenie podstawy opodatkowania w sporządzonej fakturze z tytułu świadczenia usług biegłego sądowego
Czy zwrot kosztów przejazdu prywatnym samochodem, nie rozliczanym w prowadzonej osobiście działalności gospodarczej, ma być zawarty na fakturze VAT?
Wystawienie faktury VAT na której sprzedawcę określono poprzez umieszczenie pieczątki nagłówkowej A. J. S. jest prawidłowe z punktu widzenia przepisów dotyczących podatku VAT, bowiem wystawiona w ten sposób faktura zawiera wymagane przepisami dane tj. imię i nazwisko sprzedającego i tym samym umożliwia właściwą identyfikację podatnika podatku od towarów i usług.
Czy istnieje konieczność odprowadzenia podatku od towarów i usług z faktur VAT dokumentujących świadczenie usług przez tłumacza przysięgłego?
Jak należy postąpić z fakturami VAT wystawionymi do dnia 31 października 2008r., w stosunku do których nie powstał obowiązek podatkowy?
Prawidłowe rozliczenie zapłaty za opinie sporządzone przez biegłego sądowego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów, które to Wnioskodawca będzie wykorzystywał do czynności związanych ze sporządzaniem opinii dla sądów.
Obowiązek złożenia faktury VAT przez biegłego sądowego, który uzyskał wynagrodzenie z tytułu opinii sądowej.
Czy skoro Sąd odmawia Wnioskodawcy przyznania kwoty podatku VAT i w związku z tym Wnioskodawca jej nie otrzymał, to nie odprowadzenie podatku VAT do Urzędu Skarbowego jest prawidłowe?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu wykonania opinii w zakresie geodezji i kartografii na zlecenie sądu?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT czynności biegłego sądowego?
Pytanie odnośnie wystawiania faktur dotyczących wykonywania czynności biegłego sądowego.