Możliwości opodatkowania osiąganych dochodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Uzyskiwane przychody ze świadczenia usług, sklasyfikowanych wg PKWiU 59.12.14.0 – „Usługi związane z efektami wizualnymi”, PKWiU 59.12.15.0 - „Usługi związane z animacją”, PKWiU 59.12.19.0 – „Pozostałe usługi postprodukcyjne związane z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi” - podlegają opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu.
Brak zastosowania mechanizmu podzielonej płatności w przypadku sprzedaży towarów wymienionych we wniosku oraz brak obowiązku umieszczania na wystawionych fakturach adnotacji „mechanizm podzielonej płatności”.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności (działalność poprodukcyjna) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 59.11.1 „usługi związane z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych” będą opodatkowane stawką 8,5%, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy.
Określenia stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności, o którym mowa w art. 108a ust. 1a ustawy VAT w sytuacji, gdy oprogramowanie wydawane jest klientom poprzez pobranie aplikacji poprzez którą instalowane jest oprogramowanie, brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności, o którym mowa w art. 108a ust. 1a ustawy VAT w przypadku sprzedaży skanerów, które posiadają wyłącznie wbudowaną
Uznanie świadczenia za świadczenie złożone oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia, a także prawo do wystawienia faktury korygującej.
Zmiana przeznaczenia budynku przed zakończeniem inwestycji nie nakłada obowiązku skorygowania wcześniej wystawionych faktur ze stawką preferencyjną właściwą dla świadczenia usług budowlanych związanych z budownictwem mieszkaniowym. Świadczący usługę jest zobowiązany do opodatkowania usług budowlanych stawką podstawową od momentu zmiany przeznaczenia budynku z mieszkalnego na usługowy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury otrzymanej od zleceniobiorcy.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 2-17.12.2010 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług budowlanych.
Podatek od towarów i usług m.in. w zakresie opodatkowania dostawy konstrukcji stalowych.
W przedmiotowej sprawie prawidłowo uznano, że dochodzi do dostawy kompletnego serwera nieobjętego mechanizmem odwrotnego obciążenia, którego procesor stanowi jedynie część składową, a tym samym Wnioskodawca wywiódł prawidłowy skutek opodatkowania dostawy serwera komputerowego, stanowisko Wnioskodawcy należało uznać za prawidłowe.
Dotyczy stwierdzenia: - Czy transakcje sprzedaży Laptopów (nieobjęte zwolnieniem, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 lub 122 Ustawy o VAT), przeprowadzane z regularnym klientem (czynnym podatnikiem VAT), który ma przyznane indywidualne warunki finansowe i handlowe, posiada przypisanych opiekunów handlowych, zawarł z Wnioskodawcą Porozumienie, ale nie podpisał z nim ramowej umowy na dostawę Laptopów
Dotyczy stwierdzenia: & Czy transakcje sprzedaży Laptopów (nieobjęte zwolnieniem, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 lub art. 122 Ustawy o VAT), przeprowadzane z regularnym klientem (czynnym podatnikiem VAT), który ma przyznane indywidualne warunki finansowe i handlowe, posiada przypisanych opiekunów handlowych, ale nie podpisał z Wnioskodawcą ani pisemnej umowy ramowej na dostawę Laptopów, ani
Czy w fakturze za wykonanie zamieszczenia reklamy/ogłoszenia/artykułu sponsorowanego/insertu do gazety (włożenie ulotki do gazety), Wnioskodawca winien wstawiać kod PKWiU?
Objęcie dostawy wyrobów stalowych mechanizmem odwrotnego obciążenia oraz sposobu rozliczenia faktur korygujących sprzedaż wyrobów stalowych w rejestrze i deklaracji VAT
Dotyczy ustalenia czy Wnioskodawca jest zobowiązany zastosować procedurę odwrotnego obciążenia przy dostawie złomowanych pojazdów
Dotyczy ustalenia czy Powiat jest zobowiązany wystawić fakturę dokumentującą dostawę złomowanych pojazdów z zastosowaniem procedury odwrotnego obciążenia.
Dotyczy sposobu rozliczenia faktur korygujących otrzymanych przez Wnioskodawcę oraz przez niego wystawionych z powodu przekwalifikowania towaru z objętego opodatkowaniem VAT według stosownej stawki na towar objęty mechanizmem odwrotnego obciążenia