Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wykonywanego na rzecz Mieszkańców świadczenia w zakresie usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz zwolnienie świadczonej usługi z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT.
W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Zgodzić należy się z Państwem, że wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT.
Ukryte zyski przy najmie i świadczeniu usług podmiotów powiązanych, wpłaty na PFRON.
Czy wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT?
Dochód stanowiący równowartość wydatków poniesionych na PFRON wydatkowanych na inne niż statutowe cele podlega opodatkowaniu.
W zakresie ustalenia kwalifikacji opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Wnioskodawcy pochodzącego z otrzymanej dotacji, przeznaczonego na wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Skutki podatkowe otrzymania jednorazowych środków pieniężnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podjęcie działalności gospodarczej.
Kwestia ustalenia czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w związku z otrzymaniem – w wyniku utraty statusu zakładu pracy chronionej – zwrotu nadpłaconych środków z tytułu zaliczek na podatek dochodowy pobranych przez niego jako płatnika.
Ustalenie, czy Szpital ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w części dotyczącej wpłat składek na PFRON.
skutki podatkowe dokonania wpłat na PFRON ze środków finansowych pochodzących z dotacji celowej otrzymanej z budżetu państwa.
skutki podatkowe dokonania wpłat na PFRON ze środków finansowych pochodzących z bezzwrotnej pomocy finansowej przyznanej przez rząd państwa obcego.
Czy prawidłowo zaliczka na podatek dochodowy od przychodów z tytułów określonych w art. 12 updof oraz od zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego zaliczana jest do kosztów podatkowych w momencie zaliczenia w koszty wynagrodzenia za dany okres (miesiąc)?
Czy prawidłowo zaliczka na podatek dochodowy od przychodów z tytułów określonych w art. 12 updof oraz od zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego zaliczana jest do kosztów podatkowych w momencie zaliczenia w koszty wynagrodzenia za dany okres (miesiąc)?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków finansowanych ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych
Czy wydatki sfinansowane ze środków ZFRON, które pochodzą ze zwolnień w podatku dochodowym od osób fizycznych z wypłaconych wynagrodzeń i zasiłków z ubezpieczenia społecznego, ponoszone w celu osiągnięcia przychodów oraz zachowania i zabezpieczenia źródła przychodów stanowią koszt uzyskania przychodu?
Czy w przypadku uznania przez organ podatkowy, że dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w części przekraczającej wynagrodzenia pracownika, przekazywane na fundusz Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepłnosprawnych , w celu wykorzystania na indywidualny program rehabilitacji (i nie dotyczące nabycia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych) jest
Dotyczy możliwości zastosowania art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy w związku z otrzymaniem dofinansowania do wynagrodzenia dla pracownika niepełnosprawnego.
Wydatki wynikające z duplikatów faktur za lata poprzednie, dotyczące usług zrealizowanych w poprzednich latach finansowych nie będą stanowiły kosztów uzyskania przychodów roku bieżącego. Reasumując, stanowisko Wnioskodawcy, iż duplikaty faktur kosztowych za lata poprzednie (usługi zrealizowane w poprzednich latach finansowych, w przypadku których wpływ dokumentów do działu księgowości nastąpił w roku
W jakiej wysokości powinien Zakład przekazywać środki na Fundusz Aktywności: czy w wysokości podatku dochodowego od osób prawnych a zysk netto winien zwiększać kapitał własny, czy w wysokości dochodu obliczonego z przychodów z działalności pomniejszonych o koszty tej działalności? W jakiej wysokości powinien Zakład przekazywać środki z podatku od osób fizycznych na Fundusz Aktywności: czy w całości