Otrzymywane wynagrodzenie, związane z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością gospodarczą, na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy, stanowić będzie świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Obowiązek udokumentowania fakturami sprzedaży składników majątku i pracowników, niewyłączonej z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, oraz świadczenia usług w zamian za wynagrodzenie exit fee oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z ww. faktur.
Usługi prawne i usługi podatkowe, które Wnioskodawca zamierza świadczyć na rzecz opisanych Funduszy, będą mieściły się w zakresie czynności zarządzania funduszami inwestycyjnymi wymienionych w art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy. W konsekwencji będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT na podstawie ww. artykułu.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy o VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług na rzecz wewnętrznie zarządzającego Alternatywną Spółką Inwestycyjną na podstawie zawartej z tą spółką umowy współpracy.
Czynności pośrednictwa w zawieraniu umów z obywatelami Ukrainy jako działalność gospodarcza, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy o VAT, wykonywana przez podatnika; wyłączenie z podstawy opodatkowania kosztów wynikających z zatrudnienia obywateli Ukrainy i brak obowiązku ujmowania ich na fakturze.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników prac rozwojowych i badań przemysłowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wykonywanego na rzecz Mieszkańców świadczenia w zakresie usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz zwolnienie świadczonej usługi z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT.
Uznanie czynności realizowanych w ramach projektu za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług. Uznanie otrzymanych od Ministra Cyfryzacji środków finansowych za podstawę opodatkowania, o której mowa w art. 29a ust. 1 ustawy, wyłącznie w części przysługującej Państwa Politechnice. Obowiązek udokumentowania otrzymanej kwoty finansowania fakturą. Obowiązek udokumentowania otrzymanej kwoty finansowania
Skutki podatkowe transakcji „sprzedaży” Budynku na rzecz Właścicieli Gruntu.
Uznanie za odpłatne świadczenie usług czynności przekazania prawa do pozyskania i sprzedaży świadectw efektywności energetycznej wynikających ze zrealizowanego projektu i obowiązku udokumentowania fakturą ww. usługi.
Brak opodatkowania podatkiem VAT płatności gwarancyjnych, brak obowiązku udokumentowania fakturą VAT otrzymania przez Kupującego Płatności Gwarancyjnych oraz prawa do odliczenia VAT.
Pełne prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie uszkodzonego towaru, oraz usług naprawy uszkodzonych towarów.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia ponad limity określone w Umowie Kontraktu (tj. nieobjęte zakresem Umowy) w momencie uznania określonych świadczeń przez NFZ w sposób przyjęty pomiędzy stronami, np. w formie ugód lub aneksów.
Uznanie wykonywanych czynności na rzecz Partnerów Usługowych za usługę pośrednictwa opodatkowaną VAT, ustalenie dla niej podstawy opodatkowania, sposobu jej dokumentowania, momentu powstania obowiązku podatkowego dla tej usługi, opodatkowanie czynności wydania Voucherów oraz sposób jej dokumentowania, skutki podatkowe upływu terminu ważności Vouchera.
Określenie stawki ryczałtu dla przychodów z tytułu wynagrodzenia dyrektora placówki oraz z tytułu świadczonych na rzecz placówki usług przewozu uczniów, pokrytych środkami z dotacji oświatowej.
Uznanie, że rekompensata stanowi wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z jej otrzymaniem, obowiązek udokumentowania fakturą VAT otrzymanej rekompensaty, i określenie terminu, w jakim powinni Państwo wystawić fakturę dokumentującą otrzymanie rekompensaty oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku
Czy przychód podatkowy z tytułu zrealizowanych nadwykonań powstaje w dacie otrzymania od NFZ zapłaty za nadwykonania i wówczas Wnioskodawca nalicza podatek od osób prawnych w miesiącu uzyskania tego przychodu (co nie wiąże się z powstaniem zaległości podatkowej za rok 2023, od której konieczne jest naliczenie odsetek).
Skutki podatkowe związane z realizacją Zadania Badawczego określonego w Projekcie - świadczenie usług, przeniesienie własności intelektualnej, podstawa opodatkowania, moment powstania obowiązku podatkowego, sposób dokumentowania otrzymanej dotacji oraz wynagrodzenia w postaci zysków z komercjalizacji.
Dotyczy ustalenia czy upoważnienie innego podmiotu przez Powiat do pozyskania i zbycia białych certyfikatów stanowi świadczenie usług oraz prawa do odliczenia podatku.
Otrzymanie Dopłaty do dostawy Pojazdów na rzecz Pomiotów Zewnętrznych.
Uznanie otrzymanych środków finansowych na realizację Inwestycji drogowej za wynagrodzenie podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz udokumentowanie tej czynności fakturą.
W analizowanej sprawie to Państwo są podmiotem, który będzie dokonywał czynności opodatkowanych podatkiem VAT - odpłatnego świadczenia usług na rzecz kontrahentów. W konsekwencji, to Państwo będą mieli obowiązek wystawienia faktur z tytułu wykonanych usług najmu.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.