Czy kursem faktycznie zastosowanym jest kurs bankowy, tj. kurs kupna bądź kurs sprzedaży banku prowadzącego rachunek walutowy?
Czy Wnioskodawca dokonuje prawidłowego przeliczenia na złote faktury otrzymanej w walucie obcej, tj. według kursu średniego ogłoszonego dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury dokumentującej zakup (art. 30 ust. 2 pkt 2 ustawy o rachunkowości)?
Dotyczy ustalenia: - charakteru i sposobu dokumentowania otrzymywanego przez Spółkę wynagrodzenia od Kontrahenta lub Spółek z Grupy Kontrahenta mających siedzibę w innych niż Polska krajach Unii Europejskiej lub w krajach nienależących do Unii Europejskiej, - wyceny otrzymanych przez Spółkę not kredytowych, - momentu wykazania przez Spółkę w deklaracji VAT-7 obrotu z tytułu świadczenia usług na rzecz
Określenie kursu do przeliczenia na PLN kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej.
Spółka posiada rachunek bankowy w walucie Euro. Dokonuje zapłat do kontrahentów z tego rachunku oraz otrzymuje zapłaty od swoich odbiorców.Faktury od dostawcy są wystawione w walucie Euro, a zapłaty Spółka dokonuje w PLN. Faktury od dostawcy są wystawione w walucie Euro, a faktury Spółki do tego samego dostawcy są wystawione w PLN. Spółka dokonuje kompensaty tych faktur
Kurs do przeliczenia na PLN kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej
Kurs do przeliczenia na PLN kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej
Kurs do przeliczenia na PLN kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej
Czy prawidłowe jest przyjęcie dla celów podatku dochodowego od osób prawnych kursu wg jakiego należy dokonać przeliczenia na PLN wartości dostawy (przedmiotu umowy) jako kursu średniego NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury:1. dokumentującej dostawę turbiny (faktura opisana w punkcie g) - dla wartości dostaw proporcjonalnej dla stosunku do wartości turbiny do wartości
W sytuacji gdy przychód został wyrażony w walucie obcej podatnik zobowiązany jest przychód ten przeliczyć według kursu średniego tej waluty ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu tj. wykonania usługi.
Czy rachunki za transport są dla Wnioskodawcy kosztem podatkowym? Po jakim kursie należy przeliczyć ww. usługę? Z uzupełnienia wniosku z 11 kwietnia 2014 r. wynika, że Wnioskodawca oczekuje również wydania interpretacji w zakresie momentu ujęcia ww. wydatku w kosztach uzyskania przychodu.
w zakresie ustalenia kursu waluty, który należy przyjąć do przeliczania kosztów poniesionych w walutach obcych
w zakresie ustalenia kursu waluty, który należy przyjąć do przeliczania kosztów poniesionych w walutach obcych
Obowiązujące kursy waluty dla ustalania różnic kursowych przy operacjach za pośrednictwem rachunku walutowego
Obowiązujące kursy waluty dla ustalania różnic kursowych przy operacjach za pośrednictwem rachunku walutowego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalania różnic kursowych.
Czy do celów podatku dochodowego koszty poniesione w walutach obcych należy przeliczyć według średniego kursu NBP z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury przez kontrahenta zagranicznego, czy faktury wewnętrznej wystawionej przez Spółdzielnię?
1. Czy Spółka postępuje prawidłowo wyceniając rozchód waluty dotyczący zapłaty zobowiązania / przedpłaty po kursie historycznym, odpowiadający kursowi faktycznemu z dnia dokonania zakupu waluty, w przypadku gdy przelew schodzi w tym samym dniu co zakup waluty na poczet uregulowania tego zobowiązania / przedpłaty? 2. Czy Spółka postępuje prawidłowo wyceniając rozchód waluty dotyczący zapłaty zobowiązania
Kursy waluty dla ustalenia różnic kursowych z tytułu spłaty pożyczki udzielanej w transzach (w kontekście nowelizacji art. 15a ust. 4 PDOP)
Czy różnice kursowe w rozumieniu ustawy o PIT, w przypadku zmiany źródła finansowania spłaty zobowiązania (poprzez zmianę wierzyciela), powstają, po stronie Wnioskodawcy jako wspólnika Spółki, na moment faktycznego uregulowania zobowiązania przez Spółkę na rzecz Banku (tj. nowego wierzyciela)?
Wzajemne rozliczenia w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej (kompensata nettingowa jako dzień uregulowania zobowiązań i moment powstania podatkowych różnic kursowych; umowny kurs nettingowy jako kurs faktycznie zastosowany; uczestnictwo w systemie zabezpieczającym kurs waluty, w tym możliwość i moment rozpoznania przychodów i kosztów podatkowych; kursy faktycznie zastosowane a odchylenia o +/
Czy kursem właściwym do wyceny wpływów środków walutowych na rachunek walutowy (z tytułu zapłaty należności przez kontrahentów) jest kurs średni ogłaszany przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego ten dzień?
Kursy waluty przy różnicach kursowych oraz moment powstania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu transakcji rzeczywistych i nierzeczywistych typu forward (pochodne instrumenty finansowe)
1. Czy dla ustalenia wysokości różnic kursowych w okolicznościach niniejszej sprawy Wnioskodawca powinien stosować kurs średni ogłaszany przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego: - dzień wpływu środków w walucie Euro na rachunek bankowy X X Spółkę z o.o. w wykonaniu umowy pożyczki nr 1 i - dzień wypływu środków z tego rachunku bankowego w walucie Euro na rachunek bankowy