W którym momencie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu rekompensaty wypłacane na rzecz osób niebędących pracownikami Spółki (emerytów i rencistów, osób pobierających zasiłki i świadczenia przedemerytalne oraz wdów i sierot, które pobierają rentę po zmarłych pracownikach, emerytach i rencistach)?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów ekwiwalentów pieniężnych za zużycie energii elektrycznej wypłaconych emerytom, rencistom, osobom pobierającym zasiłki i świadczenia przedemerytalne oraz wdowom (wdowcom) i sierotom pobierającym rentę po zmarłych pracownikach, emerytach i rencistach?
Czy Wnioskodawca, jest zobowiązany, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, do wystawienia informacji PIT-8C osobom pobierającym rentę rodzinną po zmarłym pracowniku, emerycie lub renciście, którym wypłacany jest ekwiwalent pieniężny za energię elektryczną?
ustalanie, czy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów: -wydatki poniesione w okresie od 01 stycznia 2004 r. do 31 grudnia 2006 r. na sfinansowanie świadczeń zdrowotnych na rzecz pracowników do których ponoszenia Wnioskodawca nie był zobowiązany na podstawie przepisów Kodeksu pracy oraz innych ustaw, -pozostałe wydatki związane z zapewnieniem pracownikom świadczeń przewidzianych w Zakładowym
ustalanie, czy wydatki związane z zapewnieniem pracownikom świadczeń przewidzianych w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1, zdarzenie przyszłe)
Czy koszty ponoszone przez Spółkę w związku z korzystaniem przez uprawnionych pracowników oraz emerytów i rencistów z tzw. ulgi resortowej, do której świadczenia zobowiązuje Spółkę przystąpienie do PUZP stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Czy Spółka słusznie zalicza kwoty dopłat i ekwiwalentu, realizowanych wobec osób uprawnionych do kosztów uzyskania przychodu?
Czy jednorazowa wypłata dokonana przez pracodawcę z tytułu wykupu od osób uprawnionych prawa do ekwiwalentu za deputat węglowy za okresy przyszłe, stanowić będzie dla Spółki koszty uzyskania przychodów w dacie wypłaty tego świadczenia?
sprawie skutków podatkowych związanych z wypłatą ekwiwalentu pieniężnego w zamian za ulgową odpłatność z tytułu wykorzystanej energii elektrycznej, osobom pobierającym rentę rodzinną po zmarłych pracownikach. IS.I/1-4150/20/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego RO/415-18/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy wypłacone przez spółkę na rzecz swoich emerytów i rencistów oraz osób pobierających świadczenia przedemerytalne, a także wdów, wdowców i sierot pobierających renty po zmarłych pracownikach, ekwiwalenty pieniężne pokrywające część ponoszonych przez te osoby odpłatności za energię elektryczną stanowią koszt uzyskania przychodów spółki?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów ekwiwalentu pieniężnego, wypłacanego osobom uprawnionym na podstawie Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2000r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.).
Czy ekwiwalent pieniężny wypłacany przez zakład energetyczny emerytom, rencistom, osobom pobierającym zasiłki i świadczenia przedemerytalne, które z dniem przejścia na emeryturę lub rentę korzystały z ulgowej odpłatności za energię elektryczną oraz wdowom (wdowcom) i sierotom, które pobierają rentę po zmarłych pracownikach, emerytach lub rencistach, stanowi koszt uzyskania przychodu dla spółki w świetle
Czy wypłata ekwiwalentu pieniężnego za ulgową energię elektryczną dla osób pobierających zasiłki i świadczenia przedemerytalne korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust 1 pkt 38 i 92 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
dotyczy podstawy opodatkowania podatkiem VAT za sprzedaż energii elektrycznej na rzecz pracowników na mocy Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.