Skutki podatkowe dokonania darowizny samochodu osobowego, który będzie wycofany z ewidencji środków trwałych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środków trwałych.
Skutki podatkowe wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych.
Brak opodatkowania czynności wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych, braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego oraz sposobu udokumentowania ww. czynności.
Czy Wnioskodawca w wyniku wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych będzie zobowiązany do korekty odliczonego podatku naliczonego w stosunku do nieruchomości w związku, z którą przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego?
W jakiej wysokości należy ustalić wartość początkową nieruchomości wycofanych z ewidencji środków trwałych prowadzonej dla dotychczasowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy a wprowadzonych do ewidencji środków trwałych w nowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy?
Skutki podatkowe przekazania na cele prywatne wspólnika spółki jawnej środka trwałego (nieruchomości) należącego do majątku spółki.
Z uwagi na to, że trwałe wycofanie z eksploatacji części automatów do gier skutkuje niedopełnieniem zasadniczej przesłanki z art. 16a ust. 1 updop, tj. wyrejestrowane automaty trwale nie będą wykorzystywane w działalności gospodarczej Spółki - Spółka prawidłowo postąpiła zaprzestając dokonywania ich amortyzacji podatkowej.
Czy wycofanie z ewidencji środków trwałych i przekazanie go przed upływem 6 lat w formie darowizny synowi Wnioskodawczyni nie powoduje powstania przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej?
1. Czy można wycofać jeden pojazd z ewidencji środków trwałych, a w jego miejsce wprowadzić inny ?2. Jak należy udokumentować dokonanie powyższej czynności ?