Uznanie wprowadzenia wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej za czynność opodatkowaną podatkiem VAT, obowiązek wystawienia faktury VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Prawa do odliczenia części lub całości VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Uznanie odpłatnych usług w zakresie odprowadzania i oczyszczania ścieków na rzecz Odbiorców zewnętrznych za działalność gospodarczą oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku. Brak obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania Infrastruktury w celu odbioru i oczyszczania ścieków na rzecz Odbiorców wewnętrznych. Prawo do odliczenia części
Uznanie za podatnika z tytułu wprowadzenia nadwyżki energii oraz brak możliwości zastosowania indywidualnego prewspółczynnika skalkulowanego w oparciu o dane wynikające z przeznaczenia wyprodukowanej energii.
Opodatkowanie dostaw i refakturowania energii cieplnej, alokacja podatku na podstawie art. 90 ust. 1 ustawy o VAT, sposób ustalenia proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy, obowiązek dokonania korekty po zakończeniu każdego z lat podatkowych stosowania korekty.
Uznanie odpłatnych usług w zakresie odprowadzania ścieków na rzecz odbiorców zewnętrznych za działalność gospodarczą oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku. Brak obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania Infrastruktury w celu dostaw wody oraz odprowadzania ścieków na rzecz odbiorców wewnętrznych. Prawo do odliczenia części podatku
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z wybudowaniem sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ramach zawartej umowy o dofinansowanie Projektu za pomocą sposobu określenia proporcji, opartego na kryterium ilościowym, oraz uwzględnienie w podstawie opodatkowania dofinansowania, odnoszącego się do wybudowanych przyłączy wodociągowych.
Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.
Uznanie Państwa za podatnika zobowiązanego do odpowiedniego rozliczenia podatku należnego z tytułu energii elektrycznej wprowadzonej do sieci; obowiązek rozliczenia przez Państwa każdej ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci energetycznej; uznanie, że wartość energii wprowadzonej do sieci przez Państwa a opisanej przez Spółkęna fakturze jako „wartość netto” stanowi po Państwa stronie kwotę
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu dot. instalacji fotowoltaicznych.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z Pojazdami samochodowymi.
Opodatkowanie opłat pobieranych z tytułu bezumownego poboru energii.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych poniesionych na realizację inwestycji - w całości oraz w części.
Brak opodatkowania dotacji na instalacje OZE na budynkach użyteczności publicznej oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na te instalacje.
W przypadku konieczności zastosowania prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy/współczynnika, o którym mowa w art. 90 ust. 2-3 ustawy, nie należy ustalać go odrębnie do każdego rodzaju działalności. Jednostki oświatowe, jeżeli prewspółczynnik wynosi poniżej 2% nie są zobowiązane do odliczenia podatku naliczonego.
Czy na podstawie art. 16i ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, wnioskodawca może amortyzować środek trwały - Wycinarkę laserową (…) wyprodukowaną przez firmę (…) według stawki podwyższonej o współczynnik wynoszący 2,0 z uwagi na to, że jest to maszyna poddana szybkiemu postępowi technicznemu, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym środek ten został
W 2023 r. pracodawcy będą obliczali ekwiwalent za urlop dla pracownika zatrudnionego na pełny etat z wykorzystaniem współczynnika urlopowego wynoszącego 20,83, a dla zatrudnienia w niższym wymiarze - z wykorzystaniem proporcjonalnej jego części. Współczynnik jest niższy od obowiązującego w poprzednim roku.
Czy na podstawie art. 16i ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, Wnioskodawca może amortyzować środek trwały - Wycinarkę laserową wyprodukowaną przez A, według stawki podwyższonej o współczynnik wynoszący 2,0 z uwagi na to, że jest to maszyna poddana szybkiemu postępowi technicznemu, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym środek ten został wprowadzony
Współczynnik służący do ustalenia ekwiwalentu za 1 dzień urlopu ustala się odrębnie w każdym roku kalendarzowym. W 2022 r. dla pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy wyniesie on co do zasady 20,92.
Prawo do odliczenia podatku VAT prewspółczynnik wodno-kanalizacyjne
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w oparciu o wskazany sposób określania proporcji od wydatków dotyczących m.in. kosztów zużycia materiałów biurowych, środków czystości, energii elektrycznej, wody, ogrzewania, usług telekomunikacyjnych oraz innych kosztów związanych z utrzymaniem obiektów, prawa do odliczenia podatku naliczonego w oparciu o wskazany sposób
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu odsprzedaży energii elektrycznej.