wartość początkowa środka trwałego
Interpretacja
09.08.2024 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł zwiększyć o wysokość opłaty przyłączeniowej wartość początkową środków trwałych powstałych w wyniku realizacji Inwestycji, a następnie rozliczać te wydatki proporcjonalnie do wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wchodzących w skład farmy fotowoltaicznej.

Interpretacja
14.08.2023 Podatki

Czy wydatek z tytułu nabycia dokumentacji projektowej do realizacji Inwestycji, Spółka powinna uznać za wydatek zwiększający wartość początkową środka trwałego oraz odprowadzić go w koszt uzyskania przychodów poprzez odpis amortyzacyjny tego środka trwałego?

Interpretacja
14.04.2021 Podatki

Wnioskodawca będzie uprawniony do przyjęcia, zgodnie z art. 22g ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do amortyzacji wartości początkowej środka trwałego (lokalu mieszkalnego nabytego w 2007 r., w którym w latach wcześniejszych był zmuszony na własne potrzeby przeprowadzić modernizację i remonty, a z przyczyn od Niego niezależnych nie posiada dokumentów potwierdzających wartość poniesionych

Interpretacja
24.02.2016 Podatki

1)Czy Wnioskodawca może ująć w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, zgodnie z treścią art. 22a i art. 22h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym rozpocząć amortyzację tego środka trwałego? 2)Czy prawidłowym jest ustalenie przez Wnioskodawcę wartości początkowej budynku przy zastosowaniu współczynnika powierzchni oddanej do użytkowania w stosunku do

Interpretacja
18.11.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie stawki amortyzacyjnej w części dotyczącej wysokości stawki oraz braku obowiązku prowadzenia ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.

Interpretacja
10.10.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji niskocennych składników majątkowych jako ujawnionych środków trwałych.

Interpretacja
10.10.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji niskocennych składników majątkowych wprowadzonych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Interpretacja
12.08.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji środków trwałych.

Interpretacja
23.10.2012 Podatki

Czy Spółka uprawniona jest do: 1. dokonywania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów od tej części nieruchomości, będącej Przychodnią Specjalistyczną z Izbą Porodową, jakie posiadają pozwolenie na użytkowanie potwierdzone decyzjami od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, 2. zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odsetek zapłaconych od kredytu na budowę w/w nieruchomości

Interpretacja
04.05.2012 Podatki

Czy podatek VAT zawarty w cenie zakupu kriokomory oraz aparatu do terapii falami uderzeniowymi, jako niepodlegający odliczeniu z powodu przeznaczenia środka trwałego wyłącznie do działalności zwolnionej z VAT, zwiększy wartość początkową środka trwałego podlegającego amortyzacji?

Interpretacja
01.09.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do wartości początkowej środków trwałych wydatków na modernizację dróg publicznych.

Interpretacja
05.08.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z zawarciem umowy transakcji forward w celu zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym oraz określenia momentu wprowadzenia środka trwałego do ewidencji środków trwałych i rozpoczęcia amortyzacji, a także zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów spłaconych w roku 2010 odsetek od kredytu inwestycyjnego zaciągniętego na budowę

Interpretacja
09.06.2010 Podatki

sposób określenia wartości początkowej środka trwałego (samochodu osobowego)

Interpretacja
26.01.2010 Podatki

Podwyższenie wartości środka trwałego o odsetki i prowizje od pożyczki oraz wypłacone kwoty z tytułu emisji obligacji

Interpretacja
21.12.2009 Podatki

W jaki sposób należy ustalić w księgach spółki komandytowej wartość początkową Nieruchomości wniesionych przez Spółkę jako wkład niepieniężny do spółki komandytowej?

Interpretacja
30.09.2009 Podatki

Jak należy określić wartość początkową gruntu dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?

Interpretacja
29.09.2009 Podatki

W jakiej wysokości należy ustalić wartość początkową środka trwałego w postaci nieruchomości gruntowej i budynku, według której przedmiotowe nieruchomości zostaną wpisane do ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?

Interpretacja
06.05.2009 Podatki

Czy Wnioskodawczyni prawidłowo ujęła wartość początkową przedmiotowych środków trwałych i czy do całej tej kwoty może dokonać odpisów amortyzacyjnych w ciężar kosztów?

Interpretacja
01.10.2008 Podatki

W jaki sposób ustalić wartość początkową nieruchomości gruntowej wniesionej przez Spółkę jako wkład niepieniężny do spółki osobowej?W jaki sposób ustalony zostanie koszt uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży przez spółkę osobową nieruchomości, która została wniesiona przez Wnioskodawcę jako wkład do spółki osobowej?

Poprzednia Następna