wyłączenie z opodatkowania opłat pobieranych od beneficjentów projektu, którzy ponoszą koszty obliczane zgodnie z Regulaminem świadczenia usług transportowych door-to-door, obowiązek ewidencjonowania ww. opłat przy użyciu kasy zarejestrowanej na Gminę
Opodatkowanie stawką podatku 0% usług związanych z eksportowanymi towarami.
Opodatkowanie usług transportu towarów, przebiegającego na terytorium Polski, obniżoną do wysokości 0% stawką podatku.
Braku konieczności stosowania oznaczenia GTU dla wystawianych przez Wnioskodawcę faktur.
w zakresie obowiązku oznaczenia w ewidencji kodem GTU 13 usług transportowych
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych 100% wydatków związanych z eksploatacją samochodów osobowych o których mowa we wniosku
Prawo do zastosowania stawki 0% do usług związanych bezpośrednio z eksportem towarów.
w zakresie obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej
W sytuacji gdy przychód został wyrażony w walucie obcej podatnik zobowiązany jest przychód ten przeliczyć według kursu średniego tej waluty ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu tj. wykonania usługi.
Czy przychodem z tytułu wykonanej przez Wnioskodawcę usługi transportowej jest wartość sprzedaży netto wyrażona w złotych polskich, na podstawie wystawionej faktury, czy też należy dokonać przeliczenia umówionego w zleceniu frachtu według kursu średniego euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług związanych z eksportem towarów.
Polskie prawo podatkowe nie definiuje pojęcia "refakturowanie". Dopiero od 1 kwietnia 2011 r. w ustawie o VAT wprowadzono przepis art. 8 ust. 2a, którego treść odpowiada wypracowanemu w praktyce pojęciu "refakturowanie".
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet związanych z podróżami służbowymi osoby prowadzącej działalność transportową i budowlaną
Stawka podatku w wysokości 0% na świadczone usługi transportu towarów związane z eksportem towarów .
Z przedstawionego we wniosku opisu zdarzenia przyszłego wynika, iż wnioskodawca będzie rozliczał się z dostawcami krajowymi usług transportowych w walucie euro. Kontrahenci będą wystawiali na rzecz wnioskodawcy faktury VAT, gdzie wartość sprzedaży netto będzie wyrażona w walucie euro. Następnie w innym terminie, zgodnie z wystawioną fakturą, nastąpi zapłata z rachunku walutowego wnioskodawcy również
Czy do pozycji faktury obejmującej transport towarów przy eksporcie i WDT należy zastosować zasady opodatkowania VAT, takie jak dla towaru przy eksporcie i WDT (art. 2 pkt 8, art. 13 ust. 1, art. 41 ust. 6 i art. 42 ust. 1 w zw. z art. 29 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 535 ze zm.)?
Czy można im wystawić fakturę z 0% stawką VAT i z jaką stawką powinien wystawić dla Wnioskodawcy fakturę podwykonawca (przewoźnik) dot. filiiCzy 0% stawka obowiązuje również w przypadku gdy zleceniodawcą jest firma z B?
Czy wydatki, w związku z którymi brak w dniu bilansowym dokumentów (faktur), są kosztami uzyskania przychodów w roku podatkowym, w którym otrzymano dokumenty, czy też te, w stosunku do których dokumenty otrzymano po zakończeniu roku podatkowego, ale przed terminem złożenia CIT-8 lub datą rzeczywistego złożenia CIT-8, w zależności od ich związku pośredniego lub bezpośredniego z przychodami danego roku
Czy poniesione przez Spółkę wydatki dotyczące usług takich jak: testowanie nowych produktów, usługi marketingowe, reklamowe, logistyczne, promocyjne, pośrednictwa handlowego oraz inne mające na celu intensyfikację sprzedaży, świadczonych przez odbiorcę towarów oraz usług świadczonych przez dystrybutora są kosztem uzyskania przychodu?
Pytanie dotyczy stawki podatku VAT oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu odpłatnego świadczenia na podstawie umowy agencyjnej zawartej z firmą posiadającą siedzibę w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej usług polegających na organizacji odpraw celnych oraz pozostałych usług związanych z wywozem towarów do krajów trzecich.
Czy spółka po eksporcie towaró obciążając kontrahentów zagranicznych za usługi transportowe, fakturując je ze stawką 0% do granicy Unii i jako niepodlegające opodatkowaniu od granicy Unii - czyni to prawidłowo?
Czy w ewidencji sprzedaży należy wykazać usługi transportowe (eksport usług), wykonane w miesiącu kwietniu 2004 r., dla których obowiązek podatkowy powstał w m-cu maju 2004 r.?Według jakiej stawki opodatkowany jest transport międzynarodowy?
1) Jak należy opodatkować usługi wykonane w miesiącu kwietniu 2004 r., dla których obowiązek podatkowy w zakresie podatku od towarów i usług powstał w maju? 2) Czy w związku z wejściem w życie nowej ustawy o VAT należy ponownie przeliczać wartość faktur wystawionych w kwietniu 2004 r., które przeliczono na dzień wykonania usługi (w kwietniu), w przypadku gdy obowiązek podatkowy powstał w maju?
Biuro podróży jako agent sprzedaje usługi transportu lotniczego. W chwili obecnej nie będzie już otrzymywać od przewoźnika lotniczego prowizji za wystawienie biletu. Opłata będzie pobierana bezpośrednio od usługobiorcy, tj. od klienta, na podstawie faktury VAT i nie zostanie ujęta w wartości biletu lotniczego. Jaką stawką podatku od towarów i usług powinna być opodatkowana ww. opłata w przypadku sprzedaży