Opodatkowanie kompleksowych usług pogrzebowych w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 8,5%.
Zastosowanie stawki ryczałtu do usług pogrzebowych i sprzedaży kwiatów, wieńców, odzieży, trumien, urn.
Pełne prawo (100%) do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa i oleju napędowego służących do napędu pojazdów samochodowych.
Określenie, czy świadczone usługi w ramach administrowania i zarządzania cmentarzem komunalnym będą stanowiły u Spółki czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług; wskazanie podmiotu zobowiązanego do wykazywania w rejestrze sprzedaży i w deklaracji VAT-7 obrotu oraz podatku należnego z tytułu ww. usług cmentarnych pobranych przez Spółkę, a stanowiących dochód Gminy; możliwość wystawiania
Obowiązek ewidencji sprzedaży na kasie rejestrującej usług pogrzebowych
Czy uruchomienie przez Wnioskodawcę sprzedaży odzieży nakłada obowiązek ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej?
"w sprawie wprowadzenia kas fiskalnych (...). Do dnia 30.04.04 roku firma korzystała ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu i przychodu VAT przy pomocy kas fiskalnych ze względu na proporcje obrotu powyżej 70% sprzedaży zwolnionej. W związku z objęciem z dniem 01.05.04 usług pogrzebowych podatkiem VAT proszę o informację od kiedy mam obowiązek wprowadzenia kas fiskalnych."