Spółka wnosi o potwierdzenie stanowiska, że w przypadku umów wskazujących okres roczny rozliczeniowy oraz wystawiania faktur wskazujących miesięczny okres rozliczeniowy należy rozpoznać przychód należny wraz z upływem ostatniego dnia miesięcznego okresu rozliczeniowego.
Pytanie podatnika dotyczy momentu zaliczenia do przychodu faktur wystawionych w miesiącu styczniu 2007 r. a dotyczących usług wykonywanych w miesiącu grudniu 2006 r. jest nieprawidłowe.
Czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, moment potrącenia kosztów stałych wytworzenia energii, następuje w chwili ich poniesienia oraz, czy zasadne jest potrącanie kosztów zmiennych w określonym miesiącu w takiej proporcji, w jakiej pozostają przychody podatkowe danego miesiąca, do wartości sprzedaży ogółem w rozumieniu prawa bilansowego?
Czy zaprezentowane postępowanie odnośnie zaliczania ponoszonych kosztów uzyskania przychodów, a tym samym ustalenie dochodu do opodatkowania jest prawidłowe?
Pytanie podatnika dotyczy momentu potrącenia kosztów uzyskania przychodów przy świadczonych przez Spółkę usługach ciągłych.
Pytanie podatnika dotyczy: momentu powstania przychodu z tytułu dostaw energii elektrycznej i cieplnej.
Pytanie Spółki dotyczy sposobu ustalenia momentu powstania przychodu związanego z dostawami energii elektrycznej w związku z dodaniem art. 12 ust. 3d do ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych. BI/4218-0005/05, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy koszty poniesione przez podatnika w miesiącu styczniu 2004 r. stanowią w całości koszty uzyskania miesiąca stycznia, w sytuacji gdy zgodnie z art. 12 ust. 3d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, część przychodu (obejmującą całą opłatę zmienną), którego te koszty dotyczą zostanie wykazana, na podstawie terminów zapłaty na fakturach, dopiero w miesiącach lutym i marcu?