Brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (Klientów) oraz swoich własnych pracowników.
Prawo do do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów dokonanych od pierwszej transakcji Spółki do dnia złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego VAT-R.
Opodatkowanie dostawy towarów na rzecz kontrahenta z UK, moment powstania obowiązku podatkowego, przemieszczenie towarów własnych oraz dalsza sprzedaży z terytorium UK.
Obowiązek rejestracji, odprowadzenia podatku, składania deklaracji, prowadzenia ewidencji oraz wystawiania faktur w związku ze sprzedażą roślin ozdobnych pokojowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania różnic kursowych.
Czy przychód z tytułu zbycia energii elektrycznej uzyskany przez Wnioskodawcę przed zakończeniem całej Inwestycji Farmy Wiatrowej, stanowi przychód z tytułu sprzedaży opodatkowany na zasadach ogólnych, czy też przychód ten powinien zmniejszać wartość początkową poszczególnych środków trwałych składających się na Farmę Wiatrową? (pytanie oznaczone we wniosku nr 10)
opodatkowanie transakcji zakupu i sprzedaży uzbrojenia na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej
Sposób opodatkowania, udokumentowania i rozliczenia w deklaracji VAT-7 sprzedaży własnych towarów na targowisku Słowacji, które zostały uprzednio przywiezione z terytorium kraju
Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej?
obowiązek podatkowy przy sprzedaży towarów za pośrednictwem Internetu
Zwolnienie z obowiązku rejestrowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej sprzedaż towarów na rzecz rolników ryczałtowych, dokumentowana za pomocą przelewów na rachunek bankowy.
1. Czy w opisanym powyżej stanie faktycznym mamy do czynienia z eksportem bezpośrednim w rozumieniu art. 2 pkt 8 lit. a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 53, poz. 535 z póżn. zm. dalej: ustawa o VAT)? 2. Czy dokumenty zgromadzone przez Spółkę, tj. faktura sprzedaży towarów do kontrahenta oraz elektroniczny komunikat IE-599 potwierdzający wywóz towarów poza UE są
Realizowana przez Wnioskodawcę dostawa towarów ze składu celnego do krajów pozaunijnych nie podlega przepisom ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy sprzedaż towaru przedstawioną w poz. 54 należy uznać za eksport bezpośredni w rozumieniu art. 2 pkt 8 lit a ustawy o podatku od towarów i usług, a wobec tego dla określenia prawidłowej stawki znajdzie zastosowanie art. 41 ustawy o VAT oraz czy wystarczającym dokumentem potwierdzającym eksport towarów dla zastosowania preferencyjnej stawki VAT 0 jest komunikat lE-599 przekazywany i przechowywany
Czy w opisanym powyżej stanie faktycznym dla celów podatku od towarów i usług (dalej: podatek VAT) zdarzenie polegające na wywozie z Polski towarów do składu celnego na Ukrainie nie będzie traktowane jak eksport towarów i będzie się znajdowało poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT? Jednocześnie Spółka zwraca się o potwierdzenie, że przysługuje jej prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu
Czy w przypadku, gdy formalności związane z eksportem towarów dokonuje Wnioskodawca i posiada on w związku z tym dokumenty eksportowe na których figuruje jako nadawca/eksporter mamy do czynienia z eksportem bezpośrednim w rozumieniu ustawy o VAT?
Dot. podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla sprzedaży książek i kalendarzy wydrukowanych z materiałów własnych dla podmiotu zagranicznego nie będącego członkiem Wspólnoty Europejskiej.
Jeżeli Spółka będzie dokonywała wywozu towarów z terytorium kraju oraz zgłoszenia celnego do procedury wywozu będzie dokonywała w urzędzie celnym znajdującym się na terytorium Polski wówczas można stwierdzić iż dokonuje ona eksportu towarów.
Czy transakcja sprzedaży na rzecz N partii towarów, a następnie ich sprzedaż na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej przez N, na podstawie przepisu art. 15 (10) Szóstej dyrektywy Rady z dnia 1 maja 1977r. w sprawie harmonizacji ustawodawstw Państw Członkowskich w odniesieniu do podatków obrotowych - wspólny system podatku od wartości dodanej: ujednolicona podstawa wymiaru podatku (77/388/EWG), niepodlegałaby
148333, 140193, 142461, 138013 Dot. uznania, czy sprzedaż towaru dla odbiorcy zagranicznego, stanowi przychód w miesiącu dostarczenia towaru.
Czy jest kosztem uzyskania przychodów Spółki wynagrodzenie wypłacane sieci sklepów / punktom handlowym za realizację odpowiedniej wysokości obrotów produktami Spółki oraz, na podstawie porozumień o współpracy, za usługi reklamowe i promocyjne (zapewnienie odpowiedniej ekspozycji produktom Spółki w sklepach, stałe zapełnianie półek produktami, sprawne wprowadzanie nowych produktów w sklepach, wydawanie
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona przekazuje telefony komórkowe swoim pracownikom do używania w celach służbowych. Pracownicy po pewnym czasie mają możliwość ich zakupu na własność. Do dnia 1 września 2006r Strona nie ewidencjonowała sprzedaży telefonów na rzecz swoich pracowników przy zastosowaniu kas rejestrujących z jednej strony z uwagi na fakt korzystania ze zwolnienia